Προς το περιεχόμενο

''Will to live''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο και πάλι  ρε παιχταρά χθες  ακούγαμε με τα παιδιά (της hard rock  μπάντας) το  faith to rock& roll και μείναν με το στόμα ανοιχτό

........μη μασάτε ρε – τους είπα - τώρα  που πείρα το precision  θα δείτε τι θα φτιάξουμε.

Με το σημερινό  θα πάθουν την πλάκα της ζωής του .

 

Πάντα τέτοια φίλε!!!!

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια θελω να σας ευχαριστησω μεσ απ τη ψυχη μου,καταλαβαινετε ως καλλιτεχνες οτι ειναι μεγαλη ικανοποιηση να αρεσει η μουσικη σου εστω κι αν αυτη γινεται γνωστη απο ενα φορουμ.

Δε θα κρυψω το οτι ειμαι ελαφρα συγκινημενος,οχι μονο επειδη σας αρεσε η μουσικη μου

αλλα γιατι τοσα χρονια στην επαρχια(αν εξαιρεσεις 5 χρονια σπουδων)τρωμε κατραπακιες

και απορριψη εμεις οι λατρεις του ροκ.Σχεδον κανενα μερος να εκφρασεις αυτη την αγαπη,ανεκπληρωτοι ποθοι και απογοητευση για ο,τι μας στοιχειωνει...και τωρα ακουν καποιοι τη μουσικη μας απ το ιντερνετ.

Οσοι ειναι απο επαρχια θα καταλαβουν.Αθηνα εχω κατεβει πολλες φορες αλλα δεν την εχω ζησει σαν μουσικος για να ξερω.

Εδω ομως,παλευεις με δαιμονες και αφεντικα στα σκυλαδικα που δεν τους καναμε τη χαρη να παμε κι ας ημασταν ανεργοι...

Μειναμε σ αυτο που πιστευαμε ανοθευτοι.

Τωρα βεβαια αλλαξαν οι εποχες κι οποιος το κανει,καλα κανει και το κανει.

Δε θα ξεχασω τις προβες σε υγρα υπογεια με -2(οχι καρμα,βαθμους.. ;D)

και τα δαχτυλα να παγωνουν,και μεις να προσπαθουμε να παιξουμε ''Shoot to thrill''..Oυτε τη γιαγια του Κωστα του Ντραμερ που μας ακουγε να ουρλιαζουμε στο υπογειο που μας ειχε παραχωρησει και κοντευε να παθει εγκεφαλικο...

Oυτε τη Ροζανα (μια βαμμενη ξανθια με μπικουτι..)που μας πετουσε τη μπαλαντεζα απ το μπαλκονι για να παρουμε ρευμα στο διπλανο γιαπι,μεχρι που ρθε η αστυνομια..(θυμαμαι μας διακοψε στο moonchild...)

Βλεπεις δεν ειχε προβαδικο στην πολη μου...

Ουτε εκεινα τα λαιβ τα καλοκαιρια στην ''Αλμυρα'' που κουβαλουσαμε τονους PA για να παιξουμε σε 30 ατομα και φυσικα να μην πληρωθουμε...

Μη γινομαι μ@##$$κας μελοδραματικος τωρα,αλλα αυτο το ροκ μας εχει γεμισει τη ψυχη με εντονες καταστασεις και ειμαστε τυχεροι που τα ζησαμε στο μικροκοσμο που λεγεται Ελλαδα.

Τα κομματια που ακουσατε και μπορει ν ακουσετε κι αλλα,ειναι βγαλμενα μεσα απο πληρη αφιερωση ψυχικη κι οχι παικτικη μελετη,στο ροκ.

Για να μη νιωθω οτι μονο εγω περιγραφω καταστασεις,ενα ωραιο θεμα θα ηταν

''Περιπετειες-ευτραπελα με τα συγκροτηματα μας'' να ποσταρει ο καθεις κατι που χει ζησει..(αν δεν υπαρχει βεβαια τετοιο θεμα..)

και που ξερεις,μετα τα μαζευουμε,τα κανουμε βιβλιο (εκδοσεις νοιζ)και διαβαζει ο καθε ονειροπαρμενος ροκας σα και του λογου μου..Αυτο ειναι μαρκετινγκ Κυριοι... ;D

Σας ευχαριστω πολυ και παλι!

 

FAITH TO ROCK 'N ROLL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολυ ωραίος μεγάλε! Συγχαρητήρια  :) Οποιαδήποτε στιγμή θέλεις hammond/rhodes/wurli πιάνο μπιχλιμπίδια σφύρα  :P

Ξερεις ποσες φορες ειπα μεσα μου''ε ρε και να χα τωρα εναν χαμοντα να το γκρουβαρει και να παιξει κανα σολο?''

Εγω μονο κατι κρατηματα κανω για ''πλατες''που λεγε ενας φιλος λαικος...

Σ ευχαριστω πολυ!Κραταμε επαφη!

 

sound crew,σ ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το απιστευτο με τη φαση του κομματιου ειναι οτι ειναι σαν να παιζει ενα 100% αμερικανικο γκρουπ..δηλαδη αν καποιος μου ελεγε ''ακου ενα κομματι που ειναι στα αμερικανικα chart τωρα'' και μου εβαζε αυτο θα τον πιστευα.. ωραια μελωδικη γραμμη (δεν θυμιζει ελληνικουρα ρε παιδι μου), αψογη προφορα (χιλια μπραβο στον τραγουδιστη), κιθαριες , αποψη ...μπραβο μπραβο υπαρχει μια ελπιδα στο ελληνικο αμερικανοφωνο ροκ...

 

συμβουλη: καντε την για ΕΞΩ....αν σας παιρνει....διψανε για τετοια καλοπαιγμενα κομματια σε ορισμενες χωρες...εδω ειναι ο ΤΑΦΟΣ=ΕΛΛΑΔΑ...

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το απιστευτο με τη φαση του κομματιου ειναι οτι ειναι σαν να παιζει ενα 100% αμερικανικο γκρουπ..δηλαδη αν καποιος μου ελεγε ''ακου ενα κομματι που ειναι στα αμερικανικα chart τωρα'' και μου εβαζε αυτο θα τον πιστευα.. ωραια μελωδικη γραμμη (δεν θυμιζει ελληνικουρα ρε παιδι μου), αψογη προφορα (χιλια μπραβο στον τραγουδιστη), κιθαριες , αποψη ...μπραβο μπραβο υπαρχει μια ελπιδα στο ελληνικο αμερικανοφωνο ροκ...

 

συμβουλη: καντε την για ΕΞΩ....αν σας παιρνει....διψανε για τετοια καλοπαιγμενα κομματια σε ορισμενες χωρες...εδω ειναι ο ΤΑΦΟΣ=ΕΛΛΑΔΑ...

 

Το κακο ειναι οτι τα γραψα και ηχογραφησα ολα μονος...

Το καλο ειναι οτι δεν ειχα ποτε το ψωνιο να φυγω εξω να κυνηγησω τ ονειρο...

αν το χα και δεν το κανα θα χα τρελαθει...

Η Ελλαδα ειναι ανατολη,δυστυχως για καποιους σαν και μας,ευτυχως για αλλους...

Ολα καλα!Η μουσικη ειναι για να γεμιζει τη ψυχη μας και αν εχει αυτοσκοπο τη διακριση...βραστα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου