Προς το περιεχόμενο

P-rails Wiring


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με το triple shot είχα και εγώ τους ενδοιασμούς μου, αλλά τελικά το αποφάσισα και το εγκατέστησα.

Ομολογώ ότι από την πρώτη κιόλας στιγμή με βόλεψε αφάνταστα!! Η θέση είναι (για εμένα) πολύ μελετημένη και η πρόσβαση πολύ εύκολη. Μπορεί να είναι ένα θεματάκι το ότι είναι σχετικά μικρά αλλά κάτι τέτοιο συνηθίζεται! P-Rails btw φοβερός μαγνήτης!!!!!

 

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, το triple shot δεν θα δώσει τον ήχο που θέλει ο φίλος. Ο πιο συνηθισμένος τρόπος είναι να περιστρέψει τον μαγνήτη κάτω από τα πηνία (δηλ. την μπάρα που έχει μέσα ο μαγνήτης της κιθάρας).

@Riviera: Αν δεν υπάρχει βιασύνη, ψήθηκα να το κάνω στη Les Paul μου, οπότε αν περιμένεις λίγες μέρες, θα προσπαθήσω να κάνω ένα tutorial.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τρείς κιθάρες μου έχω περάσει τους P-Rails (για να καταλάβετε ποσο μου αρέσουν) Σε μια Tele (με δυο push-pull), σε μια strato HSH συνδεσμολογία (με ένα μινι switch ON OFF ON) σε μια ES335 Electra με δυο μινι switch.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που βρήκα το "σωστό" θέμα (thanks Ray)

 

Αν κατάλαβα καλά, το triple shot δεν θα δώσει τον ήχο που θέλει ο φίλος. Ο πιο συνηθισμένος τρόπος είναι να περιστρέψει τον μαγνήτη κάτω από τα πηνία (δηλ. την μπάρα που έχει μέσα ο μαγνήτης της κιθάρας).

 

Αν κατάλαβα καλά... γίνεται. Δείτε το βιντεάκι στο site του SD, που δείχνει πως μπορείς να αλλάξεις τη φάση εσωτερικά στο triple shot.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου