Προς το περιεχόμενο

midi μαγνητης μικροφωνισμος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Φωτό από τον GK (μαγνήτη) θέλω. Όχι το GK-3 (controller)

Λίγο πιό καθαρή εικόνα αν γίνεται σε παρακαλώ πολύ. Θέλω να δω σε τι κατάσταση είναι ο ίδιος ο μαγνήτης (αισθητήρας). Μπορεί να έχει αρπάξει υγρασία ή κάτι τέτοιο.

 

Σημαντικό.

Είσαι Πάτρα ή Αθήνα;


Σε περίπτωση που είναι εντάξει και ο αισθητήρας και εάν όντως από τα πολλά βατ κάνει τέτοιο πράγμα, τότε κινδυνεύεις κάποια στιγμή να κουφαθείς. Η υγεία σου είναι πάνω από οποιοδήποτε μηχάνημα και από κάθε άλλο πρόβλημα τέτοιου είδους.

Λέω, εάν... και να με συγχωρέσεις γι'αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συγνώμη μία ερώτηση.

 

Μικροφωνίζει (feedback)

ή

βγάζει βόμβο (σαν τον βόμβο της γείωσης, βουητό, humming);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μένω τριπολη και η αθήνα βολεύει λόγω δουλειάς πάω συχνά

ναι ίσως εχεις δίκιο να πάρω ενα μαγνήτη γιατι αυτός ειναι...............

απο τον ιδρώτα το είπε λες?υπάρχει τρόπος να προλαμβάνεται αυτό στον νεο μαγνητη?

όσο για τις εντάσεις έχεις απόλυτο δίκιο

 

 

φιντμπακ μπασαρει,αρπαζει με κρατημένες τις χορδές να μη βουτάνε οι αρμονικές

0000.thumb.jpg.d80cd59b63c718432700e73c254f83fb.jpg

0001.thumb.jpg.b2f8175029c93e7126dbd86f6f5369d1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω το VG-88 v.2, βλέπω στη φωτό της πεταλιέρας ότι το ποτενσιόμετρο του Level είναι σχεδόν στο τέρμα. Ύστερα από 3 χρόνια χρήσης έχω αποφασίσει ότι το καλύτερο σημείο είναι από λίγο πριν τη μέση της διαδρομής μέχρι λίγο μετά τη μέση της διαδρομής.

 

Επίσης στα settings του driver δες τι σήμα πάει από το μαγνήτη στο VG.

 

Η τελευταία λύση είναι το χαμήλωμα του Master Volume του κάθε patch ξεχωριστά.

 

Γενικώς να έχεις υπόψη σου ότι την ένταση θα την καθορίζεις από τον ενισχυτή σου ή από το PA που θα παίζεις. Με τα υπόλοιπα απλά υπερφορτώνεις το σήμα.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μιά εικόνα = Χίλιες λέξεις

 

Σχετικά με την πρόληψη, όχι δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα. Ειδικά εάν είσαι σε περιοχή ή πόλη με αυξημένη υγρασία κλπ. Αρκετές φορές η ζημιά στον αισθητήρα, δεν είναι μόνο αυτό που φαίνεται εξωτερικά.

Τον αισθητήρα θεώρησέ τον αναλώσιμο. Κάτι όπως τις χορδές περίπου αλλά με περισσότερη διάρκεια ζωής.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, δεν είναι ανάγκη να αλλάξεις όλο το GK-3 αλλά μόνο τον αισθητήρα (μαγνήτες).

Ελπίζω να είναι μόνο αυτό το πρόβλημά σου.

 

Υπ'οψι ότι με τον νέο μαγνήτη (αισθητήρα), θα "ακούει" καλύτερα το σύστημα (VG).

 

Σχετικά με τις εντάσεις, εάν όντως παίζεις σε extreme εντάσεις, θα πρέπει πρώτα να κάνεις κάτι γι'αυτό ή τουλάχιστον μακριά το κεφάλι σου γενικότερα από μεγάφωνα και εντάσεις όσο είναι νωρίς. Είναι κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω για όλα θα απαντήσω σε λίγες μέρες που θα το αλλάξω

και κάτι τελευταίο,καλό΄είναι να πάω στην αντιπροσωπεία η υπάρχει κάποια άλλη λύση?

 

 

 

yngwie στο 4,5 τη δουλεύω κι εγώ όσο για τα settings στους drivers είναι στο gk2a

όταν πάω στο απλό gk2 δε βλέπω διαφορά και τέλος η τριτη επιλογή πιέζο δε ..........

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να κάνω κι'εγώ μια ερώτηση? Όταν λες ότι οι κανονικοί μαγνήτες της κιθάρας είναι "εκτός" εννοείς από τον διακόπτη του GK ή είναι και το volume τους στο μηδέν??

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τους γεφυρώνω απο την έξοδο της κιθάρας στο controller ούτε συνδέω κιθάρα με vg.

Το έθεσα έτσι για να είμαι πιο συγκεκριμένος στο θέμα δεν παίζω όμως έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου