Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για καμπινα σε Koch studiotone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καληπερα ειμαι κατοχος ενος Koch Studiotone 20w combo απο τον οποιο ειμαι υπερευχαριστημενος. Λογω αναγκων χρειαζομαι και αλλο ηχειο 1 για αρχη και βλεπουμε . Η ερωτηση μου ειναι αν στο συγκεκριμενο ενισχυτη υπαρχει τροπος να μπει καμπινα πχ 1χ12 και να δουλευει ταυτοχρονα και το ηχειο του ενισχυτη ετσι ωστε να μην αναγκαστω να κουβαλαω μεγαλες καμπινες. Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, από τη στιγμή που έχει 4, 8 και 16Ω εξόδους μπορείς να κάνεις διάφορους συνδιασμούς. Αν θυμάμαι καλά 8Ω φοράει ο Koch, πάρε μία καμπίνα με 8Ω μεγάφωνο και σύνδεσέ τα παράλληλα στην έξοδο 4Ω.

 

Αν δεν ξέρεις πώς, μόλις πάρεις την καμπίνα, ξαναρώτα εδώ και σίγουρα θα έχεις βοήθεια.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι θα 'λεγα να συμβουλευτείς το manual...

 

που πιθανότατα λέει τι και πώς και υπό ποιές συνθήκες...

 

στον δικό μου κόμπο ενισχυτή για παράδειγμα λέει τι αντιστάσεων καμπίνα μπορώ να βάλω και τι δεν μπορώ, και ότι θα παίζει ΚΑΙ το δικό του μεγάφωνο μαζί με την εξωτερική καμπίνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοραει 8Ω ηχειο. Απο οτι καταλαβα παιρνοντας μια καμπινα 1χ12 με 8Ω μπορω να τις συνδεσω παραλληλα στην εξοδο για 4 Ω. Αν μπορεις βοηθησε με λιγο στο πως γινεται η παραλληλη συνδεση.Οσο για το manual δεν βοηθα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα... ρίξε μια ματιά στον Θωμά, μπορεί να έχει. Κάπου θα βρεις, όμως. Και σε μαγαζιά με ηλεκτρονικά, λογικά θα έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι γιατί το αρσενικό καρφί είναι στέρεο, εσύ θες όλα (αρσενικά και θηλυκά) να είναι μόνο

 

αλλά και μόνο να ήταν (και ο θωμάς έχει τέτοιο), δεν θα ήξερες αν η σύνδεση είναι σε σειρά ή παράλληλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι! Γι'αυτό τόνισα τις λέξεις mono! >:( ;D

 

Αυτό που πόσταρες είναι stereo σε δύο mono left-right. Εσύ θέλεις....

 

....αρσενικό καρφί mono 1/4" σε δύο θυληκά mono 1/4"

 

Δηλαδή, ;)

193905.jpg

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου