Προς το περιεχόμενο

Pedalboards. Παρουσιάστε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το μόνο που θα πω είναι ότι το P-1 clone του ''Δαβίδ Γιλμουρίνου'' ή αλλιώς Μιχάλη που έχω στην πεταλιέρα μου ... ΣΠΕΡΝΕΙ. Για σύγκριση, είναι δίπλα σε ένα Wampler Sovereign και είναι οπωσδήποτε ένα από τα 3 καλύτερα distortion pedals που έπαιξα ποτέ. Και επειδή έχω λίγο καιρό να ποστάρω φώτο:

 

 

 

PB022013-4_zpsb87facd0.jpg

ωπ, πονάει ο λαιμός μας;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το ψαχνεις πολυ μηπως ξερεις που θα βρω το ηλεκτρομονωτικο μαυρο βερνικι που την βαφει μεσα;

 

δυστυχως οχι

 

Τα υπολοιπα ειναι παιχνιδι,

 

και τα  tube buffers/isolators/preamps που θα πρεπει να βαλεις μετα απο καθε πεταλι για να εχεις  unity gain?

 

βρηκες καποιον να στα φτιαξει?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχω ηδη κατασκευασει και τεσταρει αυτοπροσωπως, το μονο καινουριο για εμενα μετα απο 4 χρονια ενασχολησης και ξεσκουριασματος των σπουδων μου στα ηλεκτρονικα την δεκαετια του 90 ειναι οχι τα κυκλωματα αλλα οι ξυλουργικες εργασιες, οι μηχανουργικες,λειζερ κοπες αλουμινιου, ηλεκτροστατικες βσφες,εργασιες τορνου κτλ αυτα ψαχνω τωρα να βρω το σωστο team γιατι ποτε δεν ξερεις ισως το κανουμε πιο σοβαρα καποια στιγμη

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το μόνο που θα πω είναι ότι το P-1 clone του ''Δαβίδ Γιλμουρίνου'' ή αλλιώς Μιχάλη που έχω στην πεταλιέρα μου ... ΣΠΕΡΝΕΙ. Για σύγκριση, είναι δίπλα σε ένα Wampler Sovereign και είναι οπωσδήποτε ένα από τα 3 καλύτερα distortion pedals που έπαιξα ποτέ. Και επειδή έχω λίγο καιρό να ποστάρω φώτο:

 

 

 

PB022013-4_zpsb87facd0.jpg

 

χρόνια πολλά Αλεξ και ευχαριστώ για τα καλά λόγια ,άλλωστε επειδη δεν μου ξεφεύγει τίποτε ειχα πετύχει που με διαφήμισε και σε ένα πολύ δυνατό ξένο φόρουμ παλιότερα , και για να γελάσουμε λίγο Ρ-1 εξυμνείς αλλά οι σημειώσεις μου μου λένε οτι τον διακόπτη στην φωτογραφία τον έχεις στην θέση με κλιπάρισμα γερμανίου τύπου G-2  χαχαχαχα

 

καλή συνέχεια :)

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπ, πονάει ο λαιμός μας;

 

 

 

;D ;D ;D

 

όχι ρε, είναι... καλλιτεχνικιά!  ;)

 

 

 

χρόνια πολλά Αλεξ και ευχαριστώ για τα καλά λόγια ,άλλωστε επειδη δεν μου ξεφεύγει τίποτε ειχα πετύχει που με διαφήμισε και σε ένα πολύ δυνατό ξένο φόρουμ παλιότερα , και για να γελάσουμε λίγο Ρ-1 εξυμνείς αλλά οι σημειώσεις μου μου λένε οτι τον διακόπτη στην φωτογραφία τον έχεις στην θέση με κλιπάρισμα γερμανίου τύπου G-2  χαχαχαχα

 

καλή συνέχεια :)

 

 

Δεν σου ξεφεύγει τίποτα, έτσι...; ;) Τα καλά λόγια τα κέρδισες με την δουλειά σου, μιας και δεν σε ήξερα πριν από αυτό το πετάλι, που το πήρα από μια ανταλλαγή. Όσο για το διακοπτάκι, πέρασα μια φάση που πειραματιζόμουν με το germanium αλλά τελικά προτιμώ το silicon / P-1 mode αρκετά περισσότερο. Και αν δεν είχα ήδη δώσει τα φράγκα μου αλλού για ένα Zendrive-clone, θα είχα χτυπήσει κιόλας την πόρτα σου. Maybe down the road.  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MXR SUPER COMP-JAM TREBLE BOOSTER-DIGITECH HARDWIRE CM-2 TUBE OVERDRIVE-DIGITECH HARDWIRE SC-2 VALVE DISTORTION-ELECTRO HARMONIX HOLY GRAIL PLUS-BOSS DD-7. Ενα equalizer λειπει και ενα wah!

IMG_0509.thumb.JPG.312acfb73a9b25e7197a96b5ada0c0d6.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

La voila

 

Προς το παρον δηλαδη γιατι ποτε δεν ξερεις...!!!! ::)

 

100_0811.jpg

 

http://i696.photobucket.com/albums/vv327/kosmas9x2/100_0811.jpg

 

Αυτο το echolution ειναι τοσο απιστεευτα καλο οσο νομιζω οτι ειναι?

Απο που το αγορασες, εντυπωσεις μεχρι τωρα?

 

Παντως στο board σου ολα τα κομματια ειναι ενα κ' ενα!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο echolution ειναι τοσο απιστευτα καλο οσο νομιζεις οτι ειναι.

Το εχω παρει απο συμφορουμιτη εδω και 2 χρονια και μαλλον ειναι το μονο που δεν θα φυγει ποτε απο κοντα μου(μαζι με τα drive και μαλλον to WR-3).

 

www.myspace.com/kouroubela

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου