Προς το περιεχόμενο

Pedalboards. Παρουσιάστε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Captain,πώς τρέχεις το set up σου;Γιατί τόσα ντιστόρσια και ΟΔζ; ;D :)

 

 

 

Συνηθως χρησιμοποιω καθαρο ενισχυτη και τα drives τα εχω για different flavors. Ρυθμικα με το Super Badass, Lead με το Custom Badass 78 και Boost η γρεζι με το Custom OD.

 

To SCOD εχει ηχο Orange και το χρησιμοποιω σε μερικα ρυθμικα με την μπαντα.

 

Για να συμπληρωσω ψαχνω ενα JAM Fuzz Phrase και ενα Way huge Red Llama για Fender Tweed ηχοχρωμα και εκλεισα…πιστευω  :P

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συνηθως χρησιμοποιω καθαρο ενισχυτη και τα drives τα εχω για different flavors. Ρυθμικα με το Super Badass, Lead με το Custom Badass 78 και Boost η γρεζι με το Custom OD.

 

To SCOD εχει ηχο Orange και το χρησιμοποιω σε μερικα ρυθμικα με την μπαντα.

 

Για να συμπληρωσω ψαχνω ενα JAM Fuzz Phrase και ενα Way huge Red Llama για Fender Tweed ηχοχρωμα και εκλεισα…πιστευω  :P

 

Ωραίος,σωστή σκέψη και νοικοκυρεμένη!! ;D

 

Πίστευε και μη ερεύνα γιατί το G.A.S είναι άτιμο πράγμα! 8)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αντέγραψα απο το ιντερνετ και το εχω κολλήσει πανω στον ενισχυτή

μου δινει θαρρος όταν δεν έχω λεφτά να ψωνισω το επόμενο gadget

:) :) :)

 

Learning to play an instrument is a lot of work and commitment.

No one can do it for you.

In that sense music is a great equalizer.

It doesn’t matter how much gear you can afford, your race, or where you live.

Every musician has to earn it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως χρησιμοποιω καθαρο ενισχυτη και τα drives τα εχω για different flavors. Ρυθμικα με το Super Badass, Lead με το Custom Badass 78 και Boost η γρεζι με το Custom OD.

 

To SCOD εχει ηχο Orange και το χρησιμοποιω σε μερικα ρυθμικα με την μπαντα.

 

Για να συμπληρωσω ψαχνω ενα JAM Fuzz Phrase και ενα Way huge Red Llama για Fender Tweed ηχοχρωμα και εκλεισα…πιστευω  :P

 

 

Πολύ σωστό σε βρίσκω. Μια χαρά. Ελπίζω μόνο να κράτησες το PT Jr., γιατί εκεί νομίζω ότι βρίσκεσαι από άποψη... μεγέθους (όπως και εγώ).  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολύ σωστό σε βρίσκω. Μια χαρά. Ελπίζω μόνο να κράτησες το PT Jr., γιατί εκεί νομίζω ότι βρίσκεσαι από άποψη... μεγέθους (όπως και εγώ).  ;)

 

PT Mini ηθελες να πεις

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω κι εγω κατι captaindog γιατι με ενδιαφέρει; Γιατι προτιμας το 78 custom badass για lead ήχους σε σχέση με το super badass που ειναι πιο ευέλικτο; Που θεωρείς οτι υπερτερεί το 78 για αυτή τη χρήση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PT Mini ηθελες να πεις

 

 

???

 

Όχι ρε, PT Jr. ήθελα να πω, αυτό στο οποίο είχες τα 3 (αν θυμάμαι καλά) Way Huge. Αφού θες να προσθέσεις σε αυτά που έχεις τώρα, πρέπει να ανέβεις μέγεθος. Έχω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

???

 

Όχι ρε, PT Jr. ήθελα να πω, αυτό στο οποίο είχες τα 3 (αν θυμάμαι καλά) Way Huge. Αφού θες να προσθέσεις σε αυτά που έχεις τώρα, πρέπει να ανέβεις μέγεθος. Έχω λάθος;

 

χεχε..εχεις δικιο. εγω μπερδευτηκα

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω κι εγω κατι captaindog γιατι με ενδιαφέρει; Γιατι προτιμας το 78 custom badass για lead ήχους σε σχέση με το super badass που ειναι πιο ευέλικτο; Που θεωρείς οτι υπερτερεί το 78 για αυτή τη χρήση;

 

ΤΟ super basass  βγαζει πιο πολυ gain γενικως και πιο πολλα μπασα συν οτι εχει πανω Treble, Mid, BAss knobs και ρυθμιζεις ρυθμικα τελεια.

 

Το 78 ειναι γενικως πιο primaristo με εμφαση σε μεσαια και αν το boostαρεις με το Custom OD σπερνει.

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Να και το δικο μου που λειτουργει σαν backup στο Podxtlive μου!

 

Το digitech χρησιμοποιειται σαν Volume/Wah/Whammy

το Biyang ειναι για distortion,

to M9 για chorus, filters, delays, reverb και overdrive

και το ΜΧR για ενα τελικο ρετουσαρισμα του ηχου αν δεν βοηθαει το EQ του ενισχυτη!

2014-05-06_21_20_26.thumb.jpg.a62934fd73c922364eb27108ae989915.jpg

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου