Προς το περιεχόμενο

Pedalboards. Παρουσιάστε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο ποιοτητα κατασκευης ειναι super tank απο θορυβο αλλο τπτ!!!

 

Μου είχε φτιάξει ένας πιτσιρικάς μια φορά ένα, αλλά ήταν μάπα το καρπούζι, από άποψη κατασκευής.

 

Τώρα, σκέφτομαι να ξανααγοράσω (είναι ιδανικό noise/feedback εργαλείο), αν και μάλλον θα απευθυνθώ στον Αρχέλαο (blue pedals)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μια εντελώς φορητή έκδοση με ένα καινούργιο Μ5 για modulation effects, φίλτρα και διάφορα delays.  Παίζει και χωρίς ενισχυτή!! :)

 

20141119_073736_zpsed0e3c3b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χωρίς την παντόφλα γιατί θα φέρει και ο Άη Βασίλης τα υπόλοιπα.

 

Έχουμε και λέμε

Ξεκινάμε από το Fulltone πάμε στο JC-95 Cantrell Wah από κει στο

Ibanez TS808DX και μετά στο Joyo US Dream.

 

Απο κεί πάμε στο Carl Martin Quattro και μετά στο input του ενισχυτή.

Στη λούπα έχω ένα Guyatone MC-3 chorus και το Ibanez DE-7 delay-echo.

Με το Boss επιλέγω τα κανάλια του Marshall και το reverb του.

 

H πεταλιέρα είναι η Gator Pro Power με το αντίστοιχο τροφοδοτικό.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το σύνολο και γενικά μπορεί να είναι βαριά

αλλά κατά τα άλλα μου έχει λύσει τα χέρια από μεταφορά-τροφοδοσία.

 

Όλα αυτά μπαίνουν πάνω σε ένα Marshall JCM2000 DSL 50watt head.

Είναι πρόχειρα τοποθετημένα, γιατί ο Άη Βασίλης θα μου φέρει ένα Hardwire

Supernatural και patch cables της προκοπής.

GatorPedalboard.thumb.jpg.d8961ab2a06d86482790db9b7476832f.jpg

Yeah Babe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η μπασσοπεταλιέρα μου:

 

244w0wi.jpg

 

Signal chain: TC polytune > Boss OC-2 > Joyo UD > MXR Bass Envelope Filter > Empress Compressor > Way Huge Swollen Pickle > Way Huge Pork Loin > Joyo American Sound > Boss BF-2 > MXR Phase 90 > Boss CE-5 > Tech21 VT Bass D.I. > amp

 

Χειροποίητα καλώδια Sommer Spirit XXL με Hicon pancake jacks. Pedaltrain PT-1 HC.

 

:)

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Αντικατάσταση AMT WH-1 με DOD 440 envelope filter.

Προσεχώς προσθήκη ενός ZVEX Fat Fuzz Factory, κι ενός εκ των MXR Micro Flanger ή TC Shaker Mini vibrato (αν τυχόν κάποιος δίνει ένα από αυτά τα πετάλια, ας επικοινωνήσει).

CAMpedals.thumb.jpg.d1680c63285b7ec5a861566ffbafb192.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το amt σαν wah πως σου φανηκε;

 

καθαρα σαν ηχος, οχι εργονομιας κτλ. πιστευω θα μπορουσε να χωρεσει στο board σου ακομη και τωρα πάντως  8) 8)

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το amt σαν wah πως σου φανηκε;

 

καθαρα σαν ηχος, οχι εργονομιας κτλ. πιστευω θα μπορουσε να χωρεσει στο board σου ακομη και τωρα πάντως  8) 8)

 

Ναι, μια χαρά χωράει, αλλά το αποχωρίστηκα πολύ συνειδητά. Όπως είχα πει και στο παιδί στο οποίο το έδωσα (μέσω νόιζ έγινε το deal), μόνο καλά λόγια έχω να πω για το Japanese Girl wah. Από θέμα ήχου το προτιμούσα και από τα 2 wah που είχα παλιότερα (CAE MC-404 και ένα standard Cry Baby), καθώς δεν είναι ούτε μουντό ούτε σκληρό στις ακραίες θέσεις. Επίσης δεν ξέρω αν είμαι εγώ ανώμαλος σε σχέση με τον πολύ κόσμο, αλλά με βόλευε καλύτερα στην κίνηση η μικρή επιφάνεια επαφής του AMT, παρά οι στάνταρντ διπλάσιες σε μήκος όλων των γνωστών wah.

 

Απλά αφενός δεν είμαι τύπος που παίζει πολύ με wah, αφετέρου ποτέ δεν ήμουν φαν του να κάθομαι σε ένα σημείο και να κάνω το πόδι μου πάνω κάτω, για αυτό το αντικατέστησα με το DOD 440 (είναι επανέκδοση του θρυλικού envelope filter, και έρχεται σε πολύ καλή τιμή), και ευτυχώς μπορώ με τις διαφορετικές δυναμικές στο χτύπημα με το δεξί χέρι να δημιουργώ πιο φυσικά (για τα δικά μου γούστα) ανάλογο wah effect. Δες εδώ τι εννοώ στο 07:15:

 

Πάρα πολύ καλό πετάλι (και εντελώς αθόρυβο), το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους όσους δεν είναι μεγάλοι φαν των wah πεταλιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου