Προς το περιεχόμενο

Dark or Bright πιατα για metal και hard rock;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα νοιζ...θα ηθελα να ρωτησω κατι για πιατα. Καποιος ο οποιος παιζει μεταλ και hard ροκ τι πρεπει να προτιμησει dark η bright μοντελα? δεν ζηταω να μου πειτε καποιο μοντελο η καποια μαρκα...απλως απο την εμπειρια σας τι πιστευετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χμ...εγώ θα έλεγα να δοκιμάσεις διάφορα πιάτα μεταξύ τους να δεις αν ταιριάζουν σα σύνολο ....

 

στο σετ μου έχω και νταρκ και μπραιτ....

 

στατιστικά...πάντως η πλειοψηφία των ειδών που αναφέρεις επιλέγει μπραιτ...

ενώ τα νταρκ σε πιο τζαζ - εθνικ....

 

δοκίμασε πάντως να δεις τι σου αρέσει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια απλως επειδη τωρα ψαχνω για να παρω καλα πιατα περνω ιδεες τι να παω να ακουσω

 

εντάξει .. καλά πιάτα είναι καλά πιάτα...από εκεί και πέρα το θέμα είναι τι αρέσει σε εσένα...

 

απλά - για μένα - το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να τα ακούσεις σα σετ....δηλαδή πως κολλάνε μεταξύ τους.....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθιζεται τα μεταλλικα αγορια (κ εγω τετοιο ειμαι) να εχουν τα λεγομενα bright πιατινια. Το σιγουρο ειναι οτι οι οροι bright - dark - open - focused - metallic κλπ ειναι σε ενα βαθμο μαρκετινγκ των εταιριων.

 

Αφου ενδιαφερεσαι για πιατινια πανε να ακουσεις οσα περισσοτερα μπορεις, αν και στο ελλαντα τα ΚΑΛΑ πιατα που μπορεις να δοκιμασεις    ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ

 

Συγκεριμενες σειρες paiste 2002 (φανταστικα ολα ειδικα τα crash + ride)

Sabian AAX AA (μου αρεσουν πολυ τα AAXplosion crashes και το AAX stage hi hat)

Zildjian A custom

 

Α και το πιο σημαντικο

 

ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΧΕΡΙΣΜΕΝΑ

ΜΗ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ BEGGINER ΜΟΝΤΕΛΑ

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε φιλε ειχα παρει τα sabian ta b8 και τωρα δεν ξερω πως να τα ξεφορτωθω. Οσο αφορα τα μεταχειρησμενα πρωτα κοιτα το σιτες με αγγελιες. Εχω τσιμπισει και ενα xs20 ride απο εναν φιλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Bright χρησημοποιούνται σε μουσικές όπου οι εντάσεις είναι δυνατές όπως rock, metal κτλ. Τέτοιες σειρές είναι Zildjian A, A custom, Z3 Sabian AA, AAX, Meinl Mb20 κτλ.

Απο κεί και πέρα δοκίμασε όσα περισσότερα μπορείς και πάρε ότι σου ακουστεί καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου