Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για επιλογή 2 κάναλου πεταλιου overdive/DISTORTION


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω εχω αυτο και ειμαι κομπλε για τον ηχο που θελω και τη μουσικη που παιζω..α και που' σαι...15,5 ευρώ ...

 

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Guitars/Distortion-pedals/Danelectro-D-2-Fab-Overdrive-/art-GIT0012517-000

 

Danelectro FAB Overdrive Demo

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

στις εντάσεις που παίζω δέν βγάζει πολύ ψυχή θέλω κάτι που να ακούγεται όπως όταν τα δίνει όλα ένας λαμπάτος , όπως ας πούμε όταν σπάει ένας καλός μικρός.αλλά εννοείται χωρίς να κουφαθώ.

το άλλο κανάλι να αναλάβει να με εκσυγχρονίσει λίγο . να βγάλει πολύ τις αρμονικές και να δώσει όγκο κ.τ.λ. οχί σε φάση thrash αλλα να έχει όγκο και δύναμη .

επίσης δέν θέλω να χάσει την πολύ καλή ανταπόκριση στις δυναμικές που έχει τώρα το

 

Με αυτη σου τη φραση ειναι σα να φωτογραφιζεις το Plexitone...Ακουσε το σιγουρα σε ενα καλο λαμπατο (ιδανικα στον ενισχυτη σου...)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινω το MI Audio blues pro.  Κατα τη γνωμη μου καταπληκτικο overdrive και σχετικα φτηνο!  Καμμια σχεση με tubescreamer (ειναι λιγο πιο κομπρεσαρισμενο, με ογκο στα μπασομεσαια) Δουλευει καλα με κομπρεσορα και booster και συνεργαζεται τελεια με μονοπηνιους (αλλα και με διπλους) .  Εγω το λατρευω!  Ακουσε το πριν αποφασισεις!

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ μου φαίνεται στο τέλος θα πάρεις η το xotic RC η το fulltone OCD

...με το που pushαρεις τον ενυσχητή σου με αυτά ύστερα ,βγάζοντας τα

..πάντα κάτι θα σου λύπει... ;)

 

για άκου τα  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε 2 tubescreamers μαζί.Αυτό κάνω εγώ.Εχω το ένα για απαλό overdrive και περίπου στην ίδια ρύθμιση έχω ακόμη 1 δίπλα.Οταν τα πατάω και τα 2 έχω φοβερό γκάζι.Τry it! ;)

Aν θές οποσδήποτε 1 διπλό πετάλι έχει ο jam διπλό tubescreamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα...

τα πετάλια που μου προτείνατε είναι για να τα πάρει κάποιος όλα και να παίζει ανάλογα τις μέρες του!

Εγώ τελευταία φορά που πήρα πεταλάκι ήταν το ovedrive boss , πρίν 8 χρόνια , και τότε δεν το έψαξα πολύ.

Βγάζουν απίστευτους ήχους! χωρίς να 8έλω να τη σπάσω σε κανένα, σε σχέση με μια πεταλιέρα της boss που χρησιμοποιούσα και  είχε μόνο κατι ξερά τελείως  distortion  αυτα που στιλάτε , τουλάχηστων απ τα  video  , μέρα με τη νύχτα :)

     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου