Προς το περιεχόμενο

απορια με τροφοδοτικο πεταλιων!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω την εξης απορια:

πειραζει εαν το καλωδιακι του τροφοδοτικου των 9volt το τυλιξω σε κουλουριτσα για να μην απλωνει σε ολο το δωματιο και μπερδευεται με καρεκλοποδαρα,ενισχυτες,βασεις απο κιθαρες,να μην μπουρδουκλωνομαστε και τρωμε κι εμεις τα μουτρα μας... ;D ;D ;D

ρωταω απο την εξης οπτικη γωνια:

υπαρχει ας πουμε περιπτωση να λειτουργησει το τυλιγμενο καλωδιο σαν πηνιο?

αν ναι  θα εχω επιπτωσεις?(π.χ. υπερθερμανση του τροφοδοτικου,θορυβος στον ενισχυτη,κλπ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι κ τα δικά μου έτσι τα έχω κ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα τόσα χρόνια κ...ζαμάνια... ;)

Μόνο μήν τα σφίγγεις πολύ...χαλαρά ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ,δεν θα τα σφιξω,θα τους δωσω λιγη ελευθερια ;D ;D ;D

ετσι κι αλλιως,ξεχασα να το αναφερω,το τροφοδοτικο μικρουλι ειναι,της ταξης των 300 mA,και τα πεταλακια χρειαζονται ακομα λιγοτερα κι απ αυτα,δεν εχω κανα θεριο του στυλ 1spot με 1400 mA η οσα τελος παντων ειναι!!!

οποτε φανταζομαι αυτο μειωνει τις πιθανοτητες να συμβει κατι απ αυτα που υπεθεσα πριν,σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εξάλλου πρόκειται για συνεχές ρεύμα (DC) το οποίο περνάει από την καλωδίωση σου και εκτός αυτού είναι χαμηλής εντάσεως.. Στη περίπτωση του εναλλασσομένου (AC) θα είχες πρόβλημα, πάντα βέβαια ανάλογο με τη συχνότητα και την έντασή του ρεύματος..

Τύλιξε άφοβα  ;D !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και συγγνώμη για το off topic .βρήκα αυτό το τροφοδοτικό ξεχασμένο σε ένα συρτάρι μου και η ερώτηση είναι η εξής είναι κατάλληλο για τροφοδοσία πεταλιών και πιο συγκεκριμένα για ένα jam wah,jam waterfall kai ena telegun msd ?? επίσης το δεύτερο βελάκι που έχει (όχι εκείνο που ρυθμίζει τα volt) είναι στη σωστή θέση?

ευχαριστώ πολύ Μιχάλης

trofodotiko.thumb.JPG.f5ec5d18245dcfd75c3af66062ca911c.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάρε καλύτερα ένα που είναι για πετάλια για να έχεις κ το κεφάλι σου ήσυχο!

...μήν βάζεις ότι να ναι ;) ;D

+1000

Ακόμα καλύτερα αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής. Εάν προτείνει κάποιο συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου