Προς το περιεχόμενο

BG pickups.τους γνωριζει κανεις?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασηκα εψαχνα για εναν p90 αφου μαλλον δεν θελω noiseless-rails ή κατι σε hum για την κατω θεση της στρατ μου

αλλα σε μεγεθος μονου για να μην ανηξω το pickguard και στο ψαξιμο επεσα πανω στον Strat P 90

http://www.bgpickups.com/sc.html

http://www.bgpickups.com/clips/s90-bridge.MP3

και λεω ας κανω και μια ερωτηση μπας και εχει ιδεα καποιος!

παντος τον βρησκω ενδιαφερον,σε λογικη τιμη και 10$ η αποστολη

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω hands-on εμπειρεία με την εταιρεία. Έχω πέσει πάνω σε κάποιες ενθαρρυντικές κουβέντες δεξιά και αριστερά πάντως.

 

Με την τρέχουσα προσφορά των $99 εγώ στη θέση σου δε θα το ψείριζα πολύ... ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γενικά είναι μια μικρή εταιρεία στην Kαλιφόρνια με πολύ καλές κριτικές σύμφωνα με τα παιδιά του Les Paul Forum. Η ποιότητα της θεωρείται ισάξια με αυτή του Wagner της WCR (επίσης καλιφορνέζικη).

 

Η μόνη μου ένσταση είναι αυτό που έχει πεί και ο master των P90 Jason Lollar, ότι λόγω κατσκευαστικών περιορίσμών που προκύπτουν από τη διαφορά μεγέθους, ένας single coil ή humbucker sized P90 ακούγεται πιο στενός και σφιχτός, περισσότερο σαν overwound μονός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη μου ένσταση είναι αυτό που έχει πεί και ο master των P90 Jason Lollar, ότι λόγω κατσκευαστικών περιορίσμών που προκύπτουν από τη διαφορά μεγέθους, ένας single coil ή humbucker sized P90 ακούγεται πιο στενός και σφιχτός, περισσότερο σαν overwound μονός.

 

πολυ πιθανο αυτο

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για την ενσταση του φιολου kpeyos εστηλα το μεσημερακι ενα mail στον τυπο και οριστε η απαντηση και αμεσα

 

It does have a bit of a Strat sound. It's a cross between a P90 and a Strat pickup as far as tone goes.

Thanks,

Bryan Gunsher

BG Pups - Custom Guitar Pickups

www.bg-pups.com

 

εγω παντος το καλοσκευτομε για δοκιμη στα συντομα

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου