Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμενοι Probuckers, υπαρχει περιπτωση να μη δουλευουν;


george956

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους πηρα πριν καποιες μερες - αγγελια απο επαρχια, οταν τους παρελαβα τους μετρησα με το φτηνο πολυμετρακι μου, ο bridge δειχνει 8.6 kΩ, σωστος συμφωνα με την epiphone, ο neck δειχνει 8.17 kΩ και οχι 7.98 που λεει η epiphone, απο κατω στο cover εχει κατι περιεργες κολλησεις περα απο τις δυο που θα επρεπε να εχει. Δεν ξερω τι μαιμουδια εχει παιξει, το παλικαρι μου ειπε οτι δουλευουν.

Ωστοσο, επειδη πηγα σημερα να δοκιμασω ενα wiring (Jimmy Page 50' style) και απετυχε παταγωδως αν και το προσεξα πολυ, ανησυχω μηπως και οι μαγνητες δεν λειτουργουν ή ημιλειτουργουν...

Ξεχασα να αναφερω οτι ειναι τεσσαρων καλωδιων.

Τι τροπος υπαρχει να βεβαιωθω οτι ειναι σωστοι;... αλλιως να τους στειλω πισω οσο ακομα προλαβαινω.

Επεξεργασμένο από george956

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, george956 είπε

 

Ωστοσο, επειδη πηγα σημερα να δοκιμασω ενα wiring (Jimmy Page 50' style) και απετυχε παταγωδως αν και το προσεξα πολυ, ανησυχω μηπως και οι μαγνητες δεν λειτουργουν ή ημιλειτουργουν...

 

 

Αν δοκιμάσεις κανονικό wiring, πιστεύω ότι θα καταλάβεις αν δουλεύουν καλά ή όχι.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις, μαλλον θα δοκιμασω την απλουστερη συνδεση που υπαρχει, ενα volume καθολου tone, ο καθενας χωριστα. Ιδωμεν !

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα τζορτζ. δουλευαν κανονικά και επαιξα με αυτούς. αν δεν σου κάνουν μπορείς να τους στείλεις πίσω, μου φαινεται τρομερα περίεργο να μη δουλεύουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα!

 

Εδώ είσαι: 

 

 

Πριν δώσω την κιθάρα στον geka, επανέφερα τον μαγνήτη στην αρχική του κατάσταση. Εννοείται ότι είναι πλήρως λειτουργικός. 

 

Έχουν πολύ καλό ήχο. Στρογγυλό, δυνατό, με μαλακά πρίμα, και έντονα μπάσα. Για τα λεφτά που κάνουν μεταχειρισμένοι (60-80) ευρώ είναι άπαιχτοι. Έχουν και πολύ καλό σπλιτ.

 

Είναι οι μαμά μαγνήτες από την πρώτη μου κιθαρα, την epiphone les paul standard pro, οπου στη πορεία τους έβαλα στην epi G400. 

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, τωρα βρηκα χρονο και μπηκα. Μικρος που' ναι ο κοσμος ομως, χαχα !! Ολοι οι εμπλεκομενοι εδω!

 

geka ενταξει ρε φιλε, μαλλον εγω εκανα λαθος στο wiring που δοκιμασα, που σημειωτεον, δεν ειναι κι οτι πιο ευκολο, βιαζομουν κιολας.... μιας και το 'φερε η κουβεντα, το εχει δοκιμασει κανεις;...

 

 

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου