Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread 2


anjelinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 710
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραίος^^^  ;)

 

Δείτε τι μου έκανε σήμερα το τελωνείο μας... αύριο θα την είχα στα χέρια μου (μια Super strat από warmoth) αλλά...απεργία

 

telonio.png

 

 

 

ετοιμασου για τσουξιμο οταν πας να παραλαβεις. τι το θελες το tracking και την ups ?

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε μου στελνει και με priority mail .

Συγκεκριμενα αγορασα neck 1 φλεβαρη και 16 ηταν σπιτι μου αψογο.

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, έχουν suggested το UPS για λόγους reliability.

__________________________________________________

 

Μια σπάνια Vandy

 

vandenberg_puzzle.bmp

 

και η αγγελία πώλησης

 

http://peaveyvandenberg.com/

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα οι Kramer Baretta Reissue τι λένε, αξίζουν;

Παλια ειχα σχεδον την ιδια αποψη με τον Regent,οτι προκειται για καυσοξυλα κτλ.

Οσο ομως μιλουσα με ατομα τα οποια εχουν πολυ μεγαλυτερη εμπειρια απο'μενα με τρομακτικες συλλογες vintage Kramer κτλ αρχισα να τις βλεπω με αλλο ματι.

 

Ακουγα πολυ κολακευτηκα σχολια για την ποιοτητα αυτων των οργανων,πολυ ομως αρνητικα για την κατευθυνση κ την γραμμη που χαραξε η Gibson απ'οταν εκλεισε το Music Yo.

 

Η αληθεια ειναι οτι προκειται (oι Reissue ετσι)για κιθαρες φτιαγμενες στο εργοστασιο της Gibson,USA made.

To hardware ειναι στο υφος των παλιων Kramer δηλαδη οτι καλυτερο κυκλοφορει(εκτος απο τον μαγνητη τον οποιο τον φτιαχνει η ιδια η Gibson,εχω ακουσει καλα λογια παντως)

 

Απο πλευρα σχεδιασης κτλ οι κιθαρες ειναι αυτο που λενε dead fuckin'on,δηλαδη ακριβεστατα αντιγραφα('85 Baretta,'84 Pacer,Sambora η Jersey Star κτλ)

 

Επισης αληθεια ειναι οτι η Gibson η ιδια ουσιαστικα χαντακωσε την ιδια της την προσπαθεια οταν ενω οι κιθαρες ειχαν απιστευτη ζητηση,δεν προσπαθησε να αυξησει το προσωπικο στο συγκεκριμενο τμημα ωστε να καλυφθει αυτη η ζητηση αλλα προτιμησε να επενδυσει σε φθηνα μοντελα ΜΟΝΟ μεταφεροντας ολη την παραγωγη πλεον στην Κινα,στο εργοστασιο της Εpiphone φτιαχνοντας ΜΟΝΟ φθηνιαρικα οργανα που προοριζονται για αρχαριους κτλ κ παραλληλα ακυρωνοντας(σχεδον..ουτε 10% ενεργο δεν ειναι..)το Αμερικανικο τμημα!! ???

 

Ειχε πλεον ξαναβαλει το ονομα Kramer στο μυαλο του αγοραστικου κοινου με την Αμερικανικη σειρα μοντελων της,οι οποιες εφευγαν σαν ζεστα κουλουρια αφου κ σουπερ ποιοτητα ειχαν(εχουν) αλλα κ σε χαμηλες τιμες ηταν (παραδ.5150 '84 Reissue - USA made solid finish 700$..Ori.Floyd,Schallers κτλ)

Ο κοσμος ομως δεν ηθελε φθηνες κιθαρες,χαμηλης ποιοτητας..H Gibson πηγε να βγαλει τα πολλα αλλα απ'οτι φαινεται εχασε κ τα λιγα..

 

H πλακα ειναι οτι αυτες οι κιθαρες τωρα εχουν παρει αξια..Οι Jersey Stars εχουν απο 1000-1500$ πχ οι Graphic 5150 reissues εχουν απο 1000-1200 επισης(850$ ειχαν καινουριες το '04)

 

Ααα μπαι δε γουει ερχονται 2..θα τις δω απο κοντα κ θα σας πω τι ποιοτητα εχουν  :)

 

Αυτη ειναι με τις ταινιες ακομη επανω της..Brand new

bullseye.jpg

 

K αυτη  :)

You give love a bad name..

P2080045_1.jpg

 

Eφυγε αυτη βεβαια

 

DSC02252.jpg

 

Eδω πως πακεταριστηκε  :)

 

DSC02470.jpg

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτη ειναι με τις ταινιες ακομη επανω της..Brand new

bullseye.jpg

 

 

 

Ω ΡΕ ΠΑΡΑΝΟΙΚΕ ΤΥΠΕ!!!!! ΕΠΑΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!!

Παλι δεν ειπες τιποτα, πως τα πετας ετσι στο δοξα πατρι???

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν είναι πες κι από εδώ λίγο

Νομιζω εσυ πρεπει να μου εχωσες το δευτερο μειον στο καρμα μου,δεν θυμαμαι. :-\

 

Στο Thomann  :)

 

Στο θεμα μας Παει η ροζ παιδες   :)

DSC02472.jpg

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

It's payback time αχαχα

 

Ειχα την ιδεα οτι παει η κιθαρα προς Ολλανδια πλευρα.Πως κατεληξε usa ?

Δεν ξερω γιατι αλλα ειχα λανθασμενη εντυπωση για τις musicyo kramer πιο πολυ επειδη ειχα διαβασει για τις steinberger musikyo οτι ηταν δευτερης κλασης αλλα μετα απο αυτα που ειπες ανετα θα χτυπαγα μια kramer imperial reissue η μια jersey

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου