Προς το περιεχόμενο

BC Rich, Jackson ή Dean?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

τα ιδια προσφερει και η σειρα nj deluxe και πληρωνεις στο musicstore 700 ... τοσο την πηρα εγω και μιλαμε για κορυφαιο οργανο....το οριτζιναλ φλοιντ που εχει πανω ειναι ολα τα λεφτα... κρεμαω την κιθαρα απο αυτο και δεν χανει νοτα με τιποτα... η ταστιερα ειναι εβενος και πραγματικα σε εξτριμ χαμηλο ακτιον δεν τασταρει καθολου... η ριτς ειναι δεδομενο οτι ξερει να φτιαχνει κιθαρες και ας υπαρχουν κολημενοι που δεν το καταλαβαινουν... μια ριτς των 400 ευρω βεβαια δεν λεω οτι κανει παπαδες... αλλα αν ασχοληθεις με τα πιο ακριβα της μοντελα πανω απο 650 ευρω θα δεις οτι μιλαμε για οργανα αξιας... για οργανα τα οποια προσφερουν πολλα για αυτα που πληρωνεις... παρα πολλα... το να δινεις 700 ευρω και να παιρνεις οργανα με εβενο , νεκ θρου , οριτζιναλ φλοιντ , emg και γκροβερ , οσο να ναι συμφερει... το αντιπαλο δεος αυτην την στιγμη σε κοντινα λεφτα λεγεται schecter hellraiser fr οπου στο ελληνα αντιπροσωπο ο οποιος ειναι και γ*** τα ατομα και τις σκοτωνει θα την βρεις κοντα στα 800 ευρω... με τα ιδια χαρακτηριστικα με την διαφορα οτι δεν θα εχεις εβενο ταστιερα αλλα τριανταφυλλια... και θα δωσεις και 100 με 150 παραπανω... απο εκει και περα αν θες να δωσεις 1000 και , τοτε πας στην λυση της rr24 που γνωμη μου δεν ξερω τι παραπανω μπορει να σου δωσει ωστε να πεις οτι αξιζει να δωσω 300 ευρω παραπανω... σιγουρα ειναι μια πολυ καλη και αξιοπιστη λυση αλλα παει πολυ κατα την γνωμη μου αφου με τα ιδια λεφτα πας σε μια ibanez prestige και made in japan που οσο να ναι ειναι καλυτερη απο οσες συζηταμε πιστευω , και ειναι και πολυ πιο ευελικτη ,  γιατι που ξερεις καμια μερα μπορει να ερθει καμια γκομενα σπιτι σου και να θες να της παιξεις το κουτσουμπιλο.... ;D

 

 

 

αυτη φιλε ειναι αμερικανα ?

Όχι φίλε είναι japan αλλά τα specs της σαν μιας αμερικάνικης και η κιθάρα γενικά φυσάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλά πες μου.Παραδείγματος χάρη οι BC Rich και η συγκεκριμένη η Dean, ρε φίλε, δεν προσβάλουν την αισθητική σου; :P

Πάρε κάτι πιο όμορφο και πιο balanced.

 

 

οχι σε καμια περιπτωση !!!

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε είναι japan αλλά τα specs της σαν μιας αμερικάνικης και η κιθάρα γενικά φυσάει

 

παντως δεν ξερω ρε παιδια αλλα ισως συμφωνησετε... αυτο με την jackson ειναι πολυ ασχημο... δηλαδη να εχεις φτασει να δινεις 1500 ευρω και να μην ειναι made in usa ... θα μου πεις τι σε νοιαζει αν το οργανο ειναι ποιοτικο ας ειναι και απο το βλαδιβοστοκ... και συμφωνω αλλα οσο να ναι και ψυχολογικα σου αρεσει να εχεις ενα οργανο usa... ειδικα οταν πληρωνεις 1500 ευρω... ολες σχεδον οι αλλες εταιριες σε αυτα τα λεφτα βγαζουν usa μοντελα...και οπως και να το κανεις παλι , οι usa  παντα ειναι πιο ποιοτικες απο τις τζαπαν... οχι ολες οι ιμπανεζ εξαιρουνται...και ουτε ολες οι usa ειναι κορυφαιες αλλα στα 1500 ευρω θελεις να παρεις ενα οργανο που γα......ει και να ειναι και usa...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δεν ξερω ρε παιδια αλλα ισως συμφωνησετε... αυτο με την jackson ειναι πολυ ασχημο... δηλαδη να εχεις φτασει να δινεις 1500 ευρω και να μην ειναι made in usa ... θα μου πεις τι σε νοιαζει αν το οργανο ειναι ποιοτικο ας ειναι και απο το βλαδιβοστοκ... και συμφωνω αλλα οσο να ναι και ψυχολογικα σου αρεσει να εχεις ενα οργανο usa... ειδικα οταν πληρωνεις 1500 ευρω... ολες σχεδον οι αλλες εταιριες σε αυτα τα λεφτα βγαζουν usa μοντελα...και οπως και να το κανεις παλι , οι usa  παντα ειναι πιο ποιοτικες απο τις τζαπαν... οχι ολες οι ιμπανεζ εξαιρουνται...και ουτε ολες οι usa ειναι κορυφαιες αλλα στα 1500 ευρω θελεις να παρεις ενα οργανο που γα......ει και να ειναι και usa...

 

Aκριβως το αντιθετο ειναι φιλαρακο...

Το QC των Ιαπωνων δε ΠΙΑΝΕΤΑΙ εξου και οι υψηλες τιμες...

Και οι ESP που θελεις φτιαγμενες στην Ιαπωνια ειναι...

Παρε μια γκιμπσον αμερικανικη και μια καπαρισον και θα δεις διαφορες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οπως και να το κανεις παλι , οι usa  παντα ειναι πιο ποιοτικες απο τις τζαπαν... οχι ολες οι ιμπανεζ εξαιρουνται...και ουτε ολες οι usa ειναι κορυφαιες αλλα στα 1500 ευρω θελεις να παρεις ενα οργανο που γα......ει και να ειναι και usa...

Eιχα την ibanez RG2550z perstige και μπορω να σου πω οτι σε καμια περιτωση δε αξιζε τα φραγκα της.ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟΣ ηχος.Παραδεχομαι οτι το μανικι της ηταν φανταστικο αλλα τι να την κανω οταν δινω 1100 ευρωπουλα και ακουω τζιτζικια?? Την εδωσα σε τιμη ξεφτιλα (570 ευρω ολοκαινουρια) και με 600 πηρα μια michael kelly made in korea,αγνωστη μαρκα, αλλα ξεσκιζει ανετα το καλογραμμο κω***ακι της RG prestige! ;D

 

(Α, στις USA κιθαρες δινει 1000 ευρα για το οργανο και 500 για το made in usa που γραφει πισω(ή μπροστα) στο headstock) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες πουληστε τα παντα και παρτε ενα αληθινο οργανο¨

 

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Gibson-CS-HC-Citation-17-Korpus-25-1/2-Mensur-Natural-Case/art-GIT0002806-003

 

XAXAXA ;D ;D

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκριβως το αντιθετο ειναι φιλαρακο...

Το QC των Ιαπωνων δε ΠΙΑΝΕΤΑΙ εξου και οι υψηλες τιμες...

Και οι ESP που θελεις φτιαγμενες στην Ιαπωνια ειναι...

Παρε μια γκιμπσον αμερικανικη και μια καπαρισον και θα δεις διαφορες...

 

θα κανω μια ερωτηση τωρα χωρις ειρωνια... το ξεκαθαριζω γιατι μπορει η ερωτηση να φανει καπως ετσι... εγω τωρα εχω μια ρρ3 αλλα επειδη δεν με ικανοποιει θελω μια αλλη τζακσον λιγο πιο ποιοτικη... εχω δει την ρρ1... δηλαδη καλυτερα με συμφερει να παρω μια ρρ24 ?

 

οσο για τις ιμπανεζ πρεστιζ συμφωνω απολυτα με το φιλο παραπανω... τα ιδια ελεγα κι εγω για μια σεχτερ που εχω οτι σκιζει χαλαρα την ιμπανεζ και ειχαν πεσει ολοι πανω μου να με κανουν μπαν παραλιγο... οχι οτι οι ιμπανεζ δεν λεει απλα ειναι πολυ ακατεργαστη ως προς το σωμα ... απο μανικι τελεια , απο τα υπολοιπα τζιφος...

 

τεσπα... ας συνεχισουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου