Προς το περιεχόμενο

BC Rich, Jackson ή Dean?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aρχικά είσαι σίγουρος, ότι θέλεις κάτι τόσο "σκληρό";

 

Γιατί να προορίζεις μία κιθάρα ντε και καλά ΜΟΝΟ για metal, όπως τυχαίνει να πιστεύουν οι περισσότεροι.Δηλαδή πρόκειται για μία κοινή λογική.

 

Αλλά πες μου.Παραδείγματος χάρη οι BC Rich και η συγκεκριμένη η Dean, ρε φίλε, δεν προσβάλουν την αισθητική σου; :P

Πάρε κάτι πιο όμορφο και πιο balanced.

 

Ποτέ δεν ξέρεις, πως θα γυρίσουν τα μουσικά σου ακούσματα/προτιμήσεις.

Μία SG Standard θα σε χαλούσε πολύ;

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_sg_standard_eb.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε αυτά τα λεφτά και με βάση το τι θέλεις να παίζεις κλπ νομίζω πως κάτι τέτοιο δεν θα σε χάλαγε από πολλές απόψεις...Playability, ήχος διαμάντι που τον κάνεις ότι θέλεις, original Floyd, Rockfield mafia... Τι άλλο θες δηλαδή? Και από ομορφιά είναι ΚΑΙ άγρια και ΚΟΥΚΛΑ!!!

http://www.thomann.de/gr/bc_rich_mockingbird_st_honeyburst.htm

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε τσέκαρε και αυτη

http://www.thomann.de/gr/jackson_phil_demmel_king_v_prbb.htm

φεύγει στην τιμή αλλά η κιθάρα είναι φοβερή την έχω 5 μήνες και είμαι υπερευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κατοχος τις Jackson RR24 σε διαβεβαιω οτι η κιθαρα ειναι απλα ΤΕΛΕΙΑ  για μεταλ...εχει απιστευτο λαιμο, τελειο ζυγισμα και απλα ΗΧΑΡΑ! Και το V σχημα ειναι θεμα το πολυ 5 ημερων να το συνηθησεις, ειτε παιζεις καθηστος ειτε ορθιος! Τωρα για τις αλλες αποψη δεν εχω γιατι δεν τις εχω δοκιμασει, αλλα γνωμη μου ειναι να αποφευγεις signature οργανα, γιατι πληρωνεις το ονομα..  ;) Και οσον αφορα τισ BC Rich εχω ακουσει τα καλυτερα για τις Deluxe που προαναφερθηκαν και απο πσοσωπικη εμπειρια σου προτεινω να τσεκαρεις την Warlock Exotic...φανταστικο οργανο! Αυτα...καλη συνεχεια με το ψαξημο! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα ποτ ενας μαγνητης... και γ*** τα μανικια ... tι αλλο...?

+1000

 

μην της φοβιθεις τις ριτς απο κορεα... χαλαρα στεκονται διπλα σε ιαπωνικες

Nαι!

 

και αμερικανες κιθαρες...

Ουτε καν!

 

Kαι γω για την stealth θα πηγαινα

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Dean απλα ξεχνα την για τα λεφτα που θα δωσεις ειναι αθλια.Την Wartribe την εχει ενας φιλος μου και εχει φανταστικη ταστιερα,φοβερο μπρατσο και γαμ**ο ηχο!Tην stealth δεν θα στην προτεινα καθως δεν μου αφησε και τις καλυτερες εντυπωσεις οταν την δοκιμασα πριν ενα χρονο,αλλα το καλυτερο που μπρεις να κανεις ειναι να την δοκιμασει ο ιδιος.  Επισης μια καλη επιλογη ειναι η Jackson.

Οσο για το neck diving:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω?

Αν και ο Kerry King δεν μου αρέσει σαν μουσικός (μουσικός??), αν και το σχήμα της δεν με τραβάει, μόνο και μόνο γι'αυτά:

with maple thru-neck body, ebony fretboard, 24 jumbo frets, 1x EMG 81 and 1x EMG 85 active humbucker pickups with thomann PA2 preamp, Kahler tremolo.

Θα την έπαιρνα, μιλώντας πάντα για μία ανάμεσα στις 3, έτσι?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω?

Αν και ο Kerry King δεν μου αρέσει σαν μουσικός (μουσικός??), αν και το σχήμα της δεν με τραβάει, μόνο και μόνο γι'αυτά:Θα την έπαιρνα, μιλώντας πάντα για μία ανάμεσα στις 3, έτσι?

 

 

τα ιδια προσφερει και η σειρα nj deluxe και πληρωνεις στο musicstore 700 ... τοσο την πηρα εγω και μιλαμε για κορυφαιο οργανο....το οριτζιναλ φλοιντ που εχει πανω ειναι ολα τα λεφτα... κρεμαω την κιθαρα απο αυτο και δεν χανει νοτα με τιποτα... η ταστιερα ειναι εβενος και πραγματικα σε εξτριμ χαμηλο ακτιον δεν τασταρει καθολου... η ριτς ειναι δεδομενο οτι ξερει να φτιαχνει κιθαρες και ας υπαρχουν κολημενοι που δεν το καταλαβαινουν... μια ριτς των 400 ευρω βεβαια δεν λεω οτι κανει παπαδες... αλλα αν ασχοληθεις με τα πιο ακριβα της μοντελα πανω απο 650 ευρω θα δεις οτι μιλαμε για οργανα αξιας... για οργανα τα οποια προσφερουν πολλα για αυτα που πληρωνεις... παρα πολλα... το να δινεις 700 ευρω και να παιρνεις οργανα με εβενο , νεκ θρου , οριτζιναλ φλοιντ , emg και γκροβερ , οσο να ναι συμφερει... το αντιπαλο δεος αυτην την στιγμη σε κοντινα λεφτα λεγεται schecter hellraiser fr οπου στο ελληνα αντιπροσωπο ο οποιος ειναι και γαμω τα ατομα και τις σκοτωνει θα την βρεις κοντα στα 800 ευρω... με τα ιδια χαρακτηριστικα με την διαφορα οτι δεν θα εχεις εβενο ταστιερα αλλα τριανταφυλλια... και θα δωσεις και 100 με 150 παραπανω... απο εκει και περα αν θες να δωσεις 1000 και , τοτε πας στην λυση της rr24 που γνωμη μου δεν ξερω τι παραπανω μπορει να σου δωσει ωστε να πεις οτι αξιζει να δωσω 300 ευρω παραπανω... σιγουρα ειναι μια πολυ καλη και αξιοπιστη λυση αλλα παει πολυ κατα την γνωμη μου αφου με τα ιδια λεφτα πας σε μια ibanez prestige και made in japan που οσο να ναι ειναι καλυτερη απο οσες συζηταμε πιστευω , και ειναι και πολυ πιο ευελικτη ,  γιατι που ξερεις καμια μερα μπορει να ερθει καμια γκομενα σπιτι σου και να θες να της παιξεις το κουτσουμπιλο.... ;D

 

 

 

Καλησπέρα φίλε τσέκαρε και αυτη

http://www.thomann.de/gr/jackson_phil_demmel_king_v_prbb.htm

φεύγει στην τιμή αλλά η κιθάρα είναι φοβερή την έχω 5 μήνες και είμαι υπερευχαριστημένος

 

αυτη φιλε ειναι αμερικανα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου