Προς το περιεχόμενο

BC Rich, Jackson ή Dean?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει να σε συμφερει περισσοτερο μια RR5 FR...

Βγαινει και σε ροζακι... ;) ;)

 

http://cgi.ebay.com/NEW-Jackson-Randy-Rhoads-RR5FR-Guitar-w-Floyd-Rose-/390219679098?cmd=ViewItem&pt=Guitar&hash=item5adae7c57a

 

ναι ναι ωραιο το ροζακι...

 

 

λοιπον παιδια περα απο την πλακα... πορωθηκα λιγο με τις τζακσον... εχω μια rr3 αλλα δεν ξερω , κατι δεν μου αρεσει... θελω να παρω μια τζακσον σε σχημα king v η RR , αλλα να την κρατας και να νιωθεις κατι... οτι ειναι αξιας ρε παιδι μου γιατι η ρρ3 δεν ξερω γιατι αλλα μου βγαζει κατι σε φθηνοκιθαρο... νταξει μπορει να ειναι προσωπικη αποψη αυτη... ελεγα λοιπον εσεις τι μου προτεινετε... γυρω στο χιλιαρικακι η τιμη... επιπλεον να γνοστωποιησω οτι ο αγαπημενος μου μαγνητης ειναι ο seymou duncan invader οποτε οτι και να προτεινετε να εχετε στο νου σας οτι ο bridge θα αλαχθει... επισης μην διστασετε να προτεινετε την rr24 αν ειναι οντως τοσο καλη , παλι θα αντικατασταθει ο emg αφου εχω την ριτς με 81-85... φλοιντ δεν με νοιαζει ειτε εχει ειτε οχι αρκει αν εχει να ειναι οριτζιναλ επισης , να ειναι νεκ θρου... τελος  οι προτασεις να ειναι περιπου στι χιλιαρικο και ας μην καταληξουμε να λεμε κοιτα καλα ολα αλλα κοιτα και αυτη... ειναι λιγο παραπανω απο αυτα που δινεις... μονο 1800 ευρω αλλα κανε υπομονη και μαζεψε τα... τελος αν νομιζετε οτι αυτο το μικρουλι ερωτημαTAKI χαλαει το τοπικ του παιδιου πειτε το ευγενικα για  να ανοιξω ενα καινουριο....αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χα... σκεφτηκα και αλλο λογο για να κατηγορησω... δηλαδηςςςςς να δινει κανεις 1500 ευρω και να παιρνει μια φοβερη κιθαρα με floyd rose frt 2000 ?

 

 

http://www.jacksonguitars.com/products/specSheet.php?product=2913060840

 

 

αμ πως ? ;)

Πράγματι αυτό είναι μείον αλλά πίστεψε με δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά απλά το νιώθεις πιο σκληρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτεινω ανεπιφυλακτα την rr24 ειναι απλα υπερτατη..τελειος λαιμος, τελεια ταστιερα, τελειο ζυγισμα..ΚΑΜΙΑ απολυτος σχεση με την rr3...υπαρχει βεβαια τι κλασικο μειωνεκτιμα τι ενος hambucker αλλα not big deal... ισως μια αλλη καλη λυση ειναι η rr5 που προαναφερθηκε, γιατι εχει παρομoια specs με την rr1 εκτος απο την ταστιερα που εχει rosewood αντι για ebony...αλλα αυτο το "κατι" που θες να νιωσεις, θα το νιωσεις σιγουρα με την rr1  ;) ..αλλα δυστοιχως ξεφευγει κατα πολυ στα λεφτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η rr24 απο οτι ειδα εχει εβενο... ποια εκ των rr24 και rr5 ειναι καλυτερη ? απο ταστιερες και γενικα , ποια δινει την αισθηση του πιο καλοδολεμενου οργανου ? η υποθεση του ενος μαγνητη που λειπει δεν με ενδιαφερει καθολου αφου ειτε βαλω τον Invader ειτε κρατησω τον 81 , ειναι τοσο χαι γκειν και οι 2 που με καλυπτουν σε ολα... ασε που ο invader δεν εχει και πολλους που να μπορει να συνδιαστει ... μπορει και κανεναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα...με την rr5 δεν εχω παιξει...αλλα ο εβενος της rr24 ειναι ενα πολυ μεγαλο συν πιστευω...και αν οντως δεν σε ενδιαφερει ο νεκ μαγνητης εφυγες για την rr24..αποψη μου παντα  :) και καλυτερα ακου και καμια γνωμη και για την rr5 απο κανεναν που την εχει δοκιμασει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γαμωτο... εκει που ειχα κατασταλαξει για την RR24 μπηκα τωρα στο γιουτιουμπ και ειδα μερικα βιντεο με την RR5 ... ειναι και αυτη πολυ ωραιο  οργανο... τωρα μπερδευτηκα...αμα εχει κανεις εμπειρια και απο τις 2 ... παρακαλω ας μου πει... ισως βοηθησουμε και το παιδι μου εφτιαξε το τοπικ απο αυτην την κουβεντα... δεν ξερω αλλα ισως πρεπει να φτιαξω ενα τοπικ... χμμμμμ... θα το φτιαξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γ***το... εκει που ειχα κατασταλαξει για την RR24 μπηκα τωρα στο γιουτιουμπ και ειδα μερικα βιντεο με την RR5 ... ειναι και αυτη πολυ ωραιο  οργανο... τωρα μπερδευτηκα...αμα εχει κανεις εμπειρια και απο τις 2 ... παρακαλω ας μου πει... ισως βοηθησουμε και το παιδι μου εφτιαξε το τοπικ απο αυτην την κουβεντα... δεν ξερω αλλα ισως πρεπει να φτιαξω ενα τοπικ... χμμμμμ... θα το φτιαξω...

Ψηλογ@μ***με το τοπικ του παιδιου! ;D

 

Φιλικα παντα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

φιλε μου σου προτινω dean αλλα με το κλασικο σχημα οποσ τησ κι8αρες του  DIMEBAG!!!οπος αφτην!!!http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_dime_from_hell.htm  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου