Προς το περιεχόμενο

Fly like an eagle από τους 4 wheel drive


Costas Siachamis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πιστευω κατ'αρχην οτι ειναι μια μετρια στιγμη (μπορω να δω το βιντεο), ειναι μια αποδοση ενος ηδη γνωστου τραγουδιου απο μια μπαντα με καμποση καταγεγραμμενη δουλεια και αλλη τοση που ηδη ετοιμαζεται.

Ειναι ενα απλα μικροτατο ποσοστο της παρουσιας μας στον μουσικο χωρο.

Τι δεν εκτιμας?

Ας το πάμε θεωρητικά γιατί επί του βίντεο δεν έχω άποψη (ακόμα).

Δεν θα εκτιμούσα αν κάποιος ανέβαζε χωρίς να με ρωτήσει, μία στιγμή σε ένα live η οποία τραβήχτηκε κακήν κακώς από κινητό και δεν είναι ενδεικτική των δυνατοτήτων του γκρουπ μας. Τώρα αν το είδατε εσείς και είπατε "οκ ας το ανεβάσουμε, πλάκα έχει" πάω πάσο και δεν μου πέφτει λόγος. Αυτό δεν σημαίνει ότι συμφωνώ βέβαια.

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε, η παρουσία σας είναι (κατ' επιλογήν των παιδιών πάντα) μικρή σε έναν μικρό ούτως ή άλλως μουσικό χώρο.

 

Αν και στο δικο μας στυλ, δεν την θεωρω μεγιστο παραγοντα.

Οκ, μέγιστο ίσως όχι αλλά σημαντικό;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενα κλιπ ανεβασμενο απο ενα 2ωρο λαιβ ειναι..που στα δικα μου αυτια ακουγεται  και το μοιραστηκα στο φορουμ μας.

 

Με δικη μου πρωτοβουλια.

 

Σιγουρα με μιας υψηλης αναλυσης καμερα στο παρον βιντεο/τραγουδι θα ηταν ενδεικτικες οι δυνατοτητες της μπαντας στην οποια ανηκω και συνεργαζομαι και περναω τις προσωπικες στιγμες μου.

 

Για την σκηνικη παρουσια συμφωνω οτι ειναι σημαντικη και συντροφευει την μπαντα κατα την ροη του χρονου. Και εχει να κανει με διαφορους τομεις.

Ζητησα προτασεις αναμεσα σε αποσιωποιητικα. Εννοωντας οτι το να γραψεις απλως ''σκηνικη παρουσια οχι καλη'' δεν μου λεει κατι τουλαχιστον σε εμενα, αν δεν τεκμηριωθει η αποψη ειτε π.χ. μεσω συγκριτισμων,ειτε παραδειγματων,ειτε εικονων.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι είναι οι μάγκες

 

και απο ένα κινητό ακούγονται αστέρια  ;)

Ο μπασίστας επίσης έχει άριστο κράτημα της νότας στο μπάσο.

Να  πεις σε  όλους μπράβο εκ μέρους μου απο κοντά   8) 8) 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου γνώμη

 

3.Σκηνική παρουσία μέτρια έως πολύ μέτρια (δεν κουνιέται φύλλο ο πληκτράς μόνο) :-\

Ευχαριστώ πολύ... :-*

 

ΜΗ λές κοτσάνες .

Οσο πιο σταθερώς είναι ο οργανοπαίκτης στις κινήσεις του τόσο καλύτερο control έχει

στο παίξιμο

Αυτό είναι νόμος    ;)  Βασικός  ;)

 

Τσέκαρε τον Γ. Σπάθα όταν παίζει και πέσμου αν κουνιέται καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να κανω λαθος, αλλα δυστυχως νομιζω οτι εκτος των αλλων που αναφερθηκαν πριν, ο κατα τα αλλα πολυ καλος μπασσιστας ΚΑΙ τραγουδιστης (το ξερω γιατι εχω jamαρει με τα παιδια) ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ video τραγουδαει λιγο sharp.

Οπως ειπα και πριν μακαρι να κανω λαθος αλλα δε νομιζω, και δυστυχως δεν εχει να κανει με ΤΙ ειναι τραβηγμενο το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ video.

 

Κατα τα αλλα .... I love you guys, can't wait to meet again

 

ΜΗ λές κοτσάνες .

Οσο πιο σταθερώς είναι ο οργανοπαίκτης στις κινήσεις του τόσο καλύτερο control έχει

στο παίξιμο

Αυτό είναι νόμος    ;)  Βασικός  ;)

 

Τσέκαρε τον Γ. Σπάθα όταν παίζει και πέσμου αν κουνιέται καθόλου.

 

Αμα ειναι τοτε να καθονται και σε καρεκλες να εχουν ακομα πιο καλο control....  ;D  ;D

Ο καθενας οπως βολευεται και εκφραζεται, αλλα κι εγω προσωπικα πιστευω οτι αν μια (οποιαδηποτε) μπαντα δεν εχει σκηνικη παρουσια, καλυτερα να παιζει στην υπογα της. Για ROCK μιλαμε παντα.

Και ναι (αν και τον εχω δει παμπολλες φορες) ο Σπαθας ΔΕΝ ειναι να τον βλεπεις, μονο να τον ακους

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗ λές κοτσάνες .

Οσο πιο σταθερώς είναι ο οργανοπαίκτης στις κινήσεις του τόσο καλύτερο control έχει

στο παίξιμο

Αυτό είναι νόμος    ;)  Βασικός  ;)

 

Τσέκαρε τον Γ. Σπάθα όταν παίζει και πέσμου αν κουνιέται καθόλου.

Έπεσες στην εξαίρεση...ο Σπάθας και ο Robert Fripp ;) 

Bέβαια το show το έκαναν οι υπόλοιποι των 2 group.

Και εγώ δεν το θεωρώ κοτσάνα, sorry, αυτό που λέει o spiros69.

H σκηνική παρουσία είναι σε ένα live τόσο σημαντική, όσο και η εκτελεστική δεινότητα...

Και προφανώς, στο συγκεκριμένο είδος μουσικής που παίζουν τα παιδιά υπάρχουν "ασταθείς" οργανοπαίχτες με απίστευτο κοντρόλ.

Και ο οργανοπαίκτης είναι

σταθερώς

σταθερός...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το βλέπω ας κάνω και 'γω τις παρατηρήσεις μου.

1) Δε μου αρέσει το ότι το θέμα με το delay είναι συνέχεια το ίδιο,

2) Η ταχύτητα και το γκρουβ ήταν σωστά,

3) Ο Μάνος ναι έχει τσιμπήσει το Pitch (α ρε Τάκη με το αυτί σου), ενώ στο στούντιο ήταν κάτω,

4) Κουνιέται ρε ο Μάνος (οι λοιποί είμαστε λιγότερο κουνιστοί),

5) Ήχος για κλάματα.

Να μην το ανέβαζες...μόλις το καταλάβει ο Nestoras (που λείπει στο πανηγύρι του Αγίου Φλώρου)....θα σε σκοτώσει...

Απλά τον αφήνω να επιλέξει τον τρόπο που θα... ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου