Προς το περιεχόμενο

παρακαλω βοηθεια για επιλογη jackson


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αυτο που εχει παθει ο φιλος μας απο δω ειναι το γνωστο σε ολους μας gas.

Θελει θελει θελει κιθαρα γιατι απλα θελει κιθαρα επειδη τις κοιταζε στο Θωμα ειδε και κανα δυο βιντεακια και πορωθηκε.

Οπως ειπε και μονος του ο ηχος τον ικανοποιει και γενικα δεν εχει καποιο θεμα.

Εγω προτεινω να αραξεις κανα δυο βδομαδες και ισως σου περασει η φρικη.

Αν παλι οχι,τοτε αγορασε κανα μικρο λαμπατο ενισχυτη τυπου ht-5 η τον αντιστοιχο της

krank και εισαι οκ για bedroom κατασταση και προβες.

Οσο για την κιθαρα,συμφονω με τους υπολιπους,Αν σου αρεσει και απλα θελεις την ιδια σε Αμερικανικη,δεν αξιζει τον κοπο.Πηγαινει δωσε γυρω στα 350 ευρα για original floyd η shaller και ενα σετακι ωραιους duncans αλλαξε και τα ηλεκτρικα αμα θες και εισαι τζι τζι.

Η μονη διαφορα μετα θα ειναι το binding που σιγα τ'αυγα και οσο για το θεμα bolt on - neck through μην σου πω και καλυτερα που ειναι bolt on η κιθαρα σου για μεταλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γιατι βρε παιδια μου θαβετε το καημενακο μου το ενυσχητακο μου που μου εχει σταθει και στα καλα και στα δυσκολα... εμενα παλι γιατι μου ακουγεται πολυ ωραιος αυτος ο ενυσχητης ? η αληθεια ειναι οτι με αυτον εχω παιξει μονο ενα λαιβ , και δεν τον εχω τεσταρει και πολυ σε εξωτερικες συνθηκες... ομως στο σπιτι και με το βολιουμ στο 1 γιατι μενω σε πολυκατοικια και δεν γινεται ποιο δυνατα , μου ακουγεται πολυ καλα... δηλαδη πολυ καλυτερα απο πολλους αλλους... εισαστε σιγουροι οτι τον εχετε ακουσει ? δεν λεω σε μαγαλες εντασεις ισως χανει... τι ισως σιγουρα θα χανει αλλα για το σπιτι που τον θελω εγω μου φενεται τελειος... επι παραδειγματι... ειχα παει τις προαλες να δοκιμασω ενα koch studioκατι... ωραιος μικρος και ελαφρυς... εν τω μεταξυ εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτον... εεεε !!! λοιπον το γκαζι του δεν εφτανε ουτε για ζητω... σηλαδη ουτε καν... εγω ειμαι και απο αυτους που παιζω σκετα νετα σε ενυσχητη και δεν βαζω πεταλιερες κτλ... εεε σε αυτο το κοματι ο πιβι μου κανει πολυ καλα... μηπως τον εχετε παρεξηγησει ? ελατε μια μερα σπιτι να δειτε τι ωραια που παιζει το 1... θα μου πειτε ρε αδερφε στο 1 ? ναι στο 1 , αφου τον εχω μονο για σπιτι και δε μπορω να τον ανοιξω παραπανω λογω κατοικων γυρω , να δωσω 1000 ευρω , παλι στο 1 θα τον ανοιγω και το 6505 για παραδειγμα , και ειναι κριμα... η καταναλωτικη μου μανια σχετικα με τις κιθαρες ειναι γεγονος... αλλα τι να κανω ? μου αρεσουν ρε γαμωτο ? πως να το ξεπερασω ? λοιπον αμα παρω μια τζακσον που να μου αρεσει , μετα τελειωσε δεν θα ξαναασχοληθω με την αγορα αλλης κιθαρας...παει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάξε μια custom, τώρα πλέον γίνεται πάρε τηλ. στο Στόλλα και πές θέλω μια custom

 

βρε εγω μπορει να την θελω , το μαλλι ποσο θα πηγαινει ειναι το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ηθελα να σας ενημερωσω οτι μολις γιρισα μετα απο μια βδομαδα σπιτι και εποιασα το τζακσονακι (rr3) μου να παιξω...οφειλω να σας ευχαριστησω για τουλαχιστον προς το παρων με κανετε να το αγαπησω και παλι και να κανω λιγη παρεα μαζι του.. τωρα τι θα ξημερωσει αυριο δεν ξερω... παντως προς το παρων το αγαπω.. και επειδη ειμαι καλος ανθρωπος.. σκεφτηκα μιας και δεν ειναι τοσο χαλια οσο το περιγραφω ,

 

 

ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ORIGINAL FLOYD ROSE ? Η ΟΧΙ....

 

αυτο δηλαδηςςςς

 

http://www.thomann.de/gr/floyd_rose_original_vibrato_kit_black.htm

 

για αποστολη γαμοσταυριδιων και βρισιδιων μπορειτε να αποστειλετε με π.μ. αλλιως θα βγαινουν αστερακια και δεν θα μπορω να ξερω ακριβως που με στελνετε... αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα αξιζει και παρα αξιζει...

Ωστοσο το ηδη υπαρχον τρεμολο δεν ηταν τοσο κακο...

Χανει καθολου?

Αν ναι...και δεν θελεις να το χρησιμοποιεις ως floating μπορεις να κοτσαρεις ενα tremol-no και να το τραβας μονο μπροστα και οχι πισω...

Ετσι θα κερδισεις σταθεροτητα...

 

Παντως το Schaller εχει καλυτερη φημη απο το οριτζιναλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εννοεις ?

 

http://www.thomann.de/gr/schaller_fr_tremolo_ii.htm

 

παλι licanced γραφει ρε γαμωτο... ειναι ψυχολογικο... θελω να λεει floyd rose σκετο... ειμαι λιγο βαρεμενος...

 

σημειωτεων εγω εχω την προιγουμενη RR3

 

AYTH

 

 

 

ΑΞΙΖΕΙ ΛΕς ΣΙΓΟΥΡΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To original ειναι φτιαγμενο στη Κορεα...

Το Schaller στη Γερμανια...

Τη δεκαετια του 80 φτιαχνονταν τα οριτζιναλ στη Γερμανια στο εργοστασιο της Σαλλερ...

Αλλα απο τοτε που πηγαν στη Κορεα,οι Γερμανοι κρατησαν τη παλια ποιοτητα...

Φυσικα κια θα λεει Liscenced απο τη στιγμη που δεν ειναι απο τη Floyd Rose και ειναι απο αλλη μαρκα...

Δεν υπαρχει συγκριση...

 

Κι εγω αυτην ειχα...μαυρη...JB+JAZZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν  θελεις V μαι φρεντ να μια κιθαρα που αξιζει να σταξει 1900 ευρωπουλα και να την παρεις.

Πουλα κανα δυο τρεις που εχεις  και παρε ενα ακριβο οργανο και ενα μικρο/καλο λαμπατο.Απο την στιγμη που εχεις κατασταλαξει στο ειδος μουσικης που θες να παιξεις και δεν παιζεις και επαγγελματικα 8 κιθαρες δεν σου χρειαζονται πιστευω.Ειδικα αν ολες αυτες τις προοριζεις για μεταλ και μονο.Π.χ. Εχω φιλο μουσικο που εχει 5 αρκριβα οργανα διαφορετικα μεταξυ τους επειδη παιζει  με αρκετες μπαντες και και διαφορετικα στυλ μουσικης οπωτε του ειναι απαραιτητες.

Δικη μου γνωμη παντα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα αν ολες αυτες τις προοριζεις για μεταλ και μονο

 

ναι εχεις ενα δικιο... αλλα δεν ειναι ολες μεταλοκιθαρες...

 

δηλαδη η bcrich , jackson = καρα μεταλ

schecter , ibanez = over all , αυτες οι δυο παιζουν απο ολα

fender . epiphone , squier = rock hard rock κτλ

 

για να ειμαι ειληκρηνης στην παρουσα φαση δεν σκεφτομαι να πουλησω καποια απο αυτες που εχω... τις αγαπω

 

απο την αλλη σε αλλο τοπικ εχω ζητησει βοηθεια για αγορα ενυσχητη και ακρη δεν βγηκε... αφου ειχα ξεκινησει με ενα μπατζετ 600 ευρω και ειχαμε φτασει στα 1600 και ακομα δεν βρισκαμε λυση... ειχα καταληξει στους bugera αλλα αυτοι εχουν τα δικα τους ψυγαδια που δεν με αφηνουν να προχωρησω

 

η επομενη λυση ηταν ο peavey 6505 αλλα εκει ξεφευγαμε...μεχρι στιγμης δεν εχω βρει μικρο λαμπατο με πολυ γκαζι...και σε κανονικα λεφτα... μεχρι 600 ευρω... γιατι και για κιθαρα τοσα εδινα... ειχα υπολογισει και την πωληση της rr3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου