Προς το περιεχόμενο

''Bad woman''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν θα έλεγα ότι μοιάζει συγκεκριμένα με το Still of the Night, ή γενικότερα με κάτι συγκεκριμένο. Είναι ένα bluesy style hard rock παιγμένο με άριστη ποιότητα σε όλες του τις διαστάσεις, δεν ξέρω το budget της παραγωγής αλλά με άρεσε και η σκηνοθεσία του ήχου, και ο ήχος των επιμέρους οργάνων και κυρίως η φωνή. Στα κιθαριστικά του πράγματος, έχοντας ακούσει και άλλα κομμάτια σου, νομίζω ότι διατηρείς την "φωνή" σου ασχέτως από το "κουστούμι" που φοράς  και αυτό είναι το ζητούμενο [μια δύσκολη επίτευξη για όλους μας]. Keep on playing / recording man!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έλεγα ότι μοιάζει συγκεκριμένα με το Still of the Night, ή γενικότερα με κάτι συγκεκριμένο. Είναι ένα bluesy style hard rock παιγμένο με άριστη ποιότητα σε όλες του τις διαστάσεις, δεν ξέρω το budget της παραγωγής αλλά με άρεσε και η σκηνοθεσία του ήχου, και ο ήχος των επιμέρους οργάνων και κυρίως η φωνή. Στα κιθαριστικά του πράγματος, έχοντας ακούσει και άλλα κομμάτια σου, νομίζω ότι διατηρείς την "φωνή" σου ασχέτως από το "κουστούμι" που φοράς  και αυτό είναι το ζητούμενο [μια δύσκολη επίτευξη για όλους μας]. Keep on playing / recording man!

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε ζ43ko!

Aν μου επιτρεπεται..μου αρεσε πολυ ο τροπος που σχολιασες το τραγουδι μου,oχι επειδη λες καλα λογια.Μου αρεσε συν τοις αλλοις η λεξη ''σκηνοθεσια''.

Ειναι ενας ορος που δεν χρησιμοποιειται στη μουσικη ενω θα πρεπε...

Τα κοκκινα γραμματα..ειναι το στυλ που θελω να επιτυχω και λατρευω.

Το ειπες πολυ πετυχημενα!

Το υιοθετω να το λεω κι εγω!

Κι αυτο γιατι ενα τετοιο στυλ δεν εχει ευδιακριτα ορια.Ισως και καθολου ορια...

 

 

Α!το μπατζετ...

Σπιτι το γραψα αλλα εχω σχετικα καλο εξοπλισμο και χωρο για home studio.

(Eτσι νομιζω τουλαχιστον..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε, ΜΟΝΟ ΕΥΓΕ μπορω να σου πω. Με θελετε στην μπαντα? ;D

Γουσταρουμε ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο ειδος (σαν τα ΠΑΛΙΑ των Snake ε? αν και το 1987 δεν με τρελλαινει, ειμαι των ακομα πιο παλιων).

Στην Καβαλα βρειτε το φιλο μου τον Sanny X μηπως και μπορει να κανονισει τιποτα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου πεσαν τα σαλια  ;D

τα ειπαμε και την αλλη φορα.

εισαι απλα γεννημενος για καποια αλλη χωρα.

εισαι γεννημενος για να παιζεις στους whitesnake ή τους white lion η καπου εκει.

εισαι ο ηρωας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@playloud

Σ ευχαριστω αδερφε!Μακαρι να σουν Καβαλα,να μαστε 3 κιθαρες(ειμαστε 2 ηδη στο προς σχηματισμο γκρουπ)και να γινουμε Skynyrd... ;)

(oσο κι αν ακουγεται παραξενο,αν εξαιρεσεις το still of the night,ουτε εμενα με τρελαινει.

Aλλα ειναι και δισκος οροσημο,σταθμος.

 

@Solega

Tα ειπαμε οντως...σ ευχαριστω απ την καρδια μου!

Εγω παντως εχω πολλους ηρωες:OΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ αγαπαει τη μουσικη με παθος και τρελα...και ιδιως το ροκ. ;)

 

@petersp

Tι να πω...χαιρομαι αφανταστα που προκαλεσα ''πορωτικα''συναισθηματα...

Thank you so much!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που εχεις τα υπολοιπα και δεν τα χω παρει χαμπαρι??? Τα Θελω ολα για soundrack του φετινου καλοκαιριου!

 

Εισαι καταπληκτικος ρε φιλε... Και εκτος απο καταπληκτικος παικτης εισαι και φοβερος τυπος, γιαυτους που δεν σε γνωριζουν απο κοντα. Δυνατο πακετο για την σημερον ημερα!

 

Απο'λες τις αποψεις δεν μπορω να βρω τι εχει να ζηλεψει αυτο το κομματι απο μεγαθηρια μιας προηγουμενης εποχης...

 

3 ακροαση και συνεχιζω...!

 

Αντι για whitesnake εμενα μου θυμισε πολυ περισσοτερο τους αγαπημενους μου Baton Rouge

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω πολυ ρε φιλε Stinky!

Το να θεωρεισαι σωστο ατομο απο καποιους,ειναι πιο σημαντικο απ το τι κανεις με τη μουσικη...

Παρεπιπτοντως, τι κομματαρα,τι φωναρα,τι μπανταρα αυτοι οι Baton Rouge...

Kαποτε επρεπε να παιζεις μουσικη για να γινεις διασημος μουσικος... 8)

Τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου