Προς το περιεχόμενο

''It ain't easy''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρα πολύ σουμπερ το τεμάχιο φίλε, κυρίως με εντυπωσίασε η φωνή σου για τους εξής λόγους: 1)επιτέλους κανονική προφορά και όχι ελληνο-αγγλικά, 2)γρεζο και όχι λαλαλολαλι, 3)ωραιες μελωδίες πιασάρικες.

Θα το προτιμούσα με περισσότερο γεμάτα δεύτερα φωνητικά, ειδικά οι μαύρες που τραγουδούν στα τελευταία σου ρεφαραίν (αυτες τις χοντρές κυρίες που τραγουδούσαν στο Remedy των Black crowes).

Οι κιθάρες εμένα μ'αρεσαν -μάλλον γιατί είμαι ερασιτέχνης του κερατά- πολύ ωραία ριφφ και σολα και καλός ήχος για το στυλ αυτό.

Ταπεινή μου γνώμη για να γίνει πιο υπερ-σούπερ, να είχε ένα πέσιμο με ξεκάρφωτα φωνητικά ή narration και δυνατή κορύφωση στη φωνή (όχι δεν είναι σεξουαλικό υπονοούμενο) πριν το κιθαριστικό σόλο. Θα ακούσω και τα άλλα σου τεμάχια.

Καλή τύχη φίλε ελπίζω να μπορείς να τα προωθήσεις επαγγελματικά ή ημι-επαγγελματικά.

 

Σ ευχαριστω για το σχολιο και τις ωραιες παρατηρησεις φιλε asffm71!

Το τεμαχιο επαιρνε πολυ πραμα ενορχηστρωτικα αλλα φοβηθηκα μην κουρασει,ειναι που ειναι μεγαλο..

Τα back στο ρεφραιν επειδη πανε πολυ ψηλα τα εκανα με ψευτικες και αν τις εβαζα παραπανω στη μιξη θα ακουγοταν η ψευτια και θα χανοταν το γρεζι που θελω να ακουγεται.

Ανεφερες ενα κομματι αγαπημενο και οροσημο για μενα στα φωνητικα των ''χοντρων κυριων''στη ροκ,το Remedy..

Ειχα την επιφυλαξη να τα βαλω η οχι πανω απ το τελευταιο σολο μην υπερφορτωθει και γινει χαμος,γι αυτο και ημουν φειδωλος..

 

Σημειωση..

Η Αρετη που κανει τα φωνητικα,πολυ καλη φιλη και συνεργατις,δεν ειναι χοντρη,ειναι φωναρα(και κουκλαρα) και την ευχαριστω για μια ακομα φορα για την υπομονη της..

Εχει την πιο ''μαυρη''φωνη που χω ακουσει στην Ελλαδα κι απο επαγγελματιες τραγουδιστριες κι ας ειναι μικρη ακομα.

Για καποιο λογο,δεν ταιριαζε η φωνη της να μπει στα back του ρεφραιν αν και το δοκιμασαμε.Δεν καθοταν..

Εν καιρω θα γραψω κατι να το τραγουδησει μονο αυτη για να καταλαβετε για τι πραγμα μιλαω.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν δεν ανεβασεις φωτοντοκουμεντα.........θα μαλωσουμε!

 

Πονιηρουλιη korgie...

 

http://www.myspace.com/arethsp

 

Ενας φιλος,εχει κανει ενα βιντεο με τα sessions στο ''live until you die'' και ''Mama used to say''...

(εχω και τοπικους θαυμαστες παναθεμα με.. :-\)

Ειπα να το ανεβασω αλλα λεω,ασε καλυτερα,ποιοι ειμαστε,οι Μπεταλικα?

Εκει ομως θα την εβλεπες εν δραση και καλυτερα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μαλιστα...εχω εναν λογο να σε ακουω και να εχω περισσοτερη επικοινωνια μαζι σου..κουμπαρε!

 

μπουαχαχαχαχααχα!

Αστο..ειναι in love μ ενανε φιλο μεταλα(και γαμω τα ατομα).

Και ξερεις..γεναικα ιν λοβ..εχει κατεβασει τα στορια και δε δινει ουτε ντεπον πισω απ τις γρυλλιες ως διανυκτερευον... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μαλιστα...εχω εναν λογο να σε ακουω και να εχω περισσοτερη επικοινωνια μαζι σου..κουμπαρε!

Στη Γ... το είπες? ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπουαχαχαχαχααχα!

Αστο..ειναι in love μ ενανε φιλο μεταλα(και γ*** τα ατομα).

Και ξερεις..γεναικα ιν λοβ..εχει κατεβασει τα στορια και δε δινει ουτε ντεπον πισω απ τις γρυλλιες ως διανυκτερευον... ;D

Καλά τότε. Θα περιμένουμε μετά τον γάμο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Γ... το είπες? ;D

 

Σιγα μην το πει..εσυ τα λες ολα? ;D

Κοrgius,ετσι και βγει ο πλαστης και αρχισεις να ομολογεις μη με αναφερεις ετσι?

Τον βηχα τον εκοψα,και θα στειλω στη Γ... τα γραφομενα μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τότε. Θα περιμένουμε μετά τον γάμο.

 

Γιατι,σκοπευετε να χωρισετε? ;D

Καλα λενε οτι η τεχνη ευνοει τα διαζυγια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μεταλα..ντεπον..στορια ..και διανυκτερευον.....

και..ναι! σιγα μην το πω!.....

 

θα σκασω μυτη με το Σταινγουει....θα την περιμενω εξω απο την εκκλησια...και θα της πω...

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου