Προς το περιεχόμενο

Μπασάκι Ibanez


jesterbass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα παει μια βολτα απ τον Νακα στο Mall και επαιξα κατι μπασα...Οι χορδες ηταν στον θεο!!!Ειδικα ενα αταστο Χοχνερ που εχει εκει ηταν απλα απαραδεκτο...Πως περιμενουν τα παιδια στα καταστηματα να παιξω ενα οργανο και να παρω γνωμη που θα με βοηθησει να το αγορασω οταν αυτο απλα δεν παιζεται?

 

Ελπιζω να εξεφρασες τα σχετικα παραπονα σε καποιον προιστάμενο, ή έστω με ένα email. Πραγματικά στο λέω, όταν μιλάς με κάποιον και τον ενημερώνεις, μπορει να γίνουν θαύματα. Ολη η ντροπη δική τους θα είναι. Πάντως θα ηταν κακη ιδέα να αγοράσει κανεις όργανο ασεταριστο. Ίσως υπάρχει λόγος που δεν βρίσκεται σε ικανοποιητική κατασταση. Κάποιο ελάττωμα ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν ητανε μονο ενα οργανο να πω δεν γ@#@#@!...Ηταν 2-3 οργανα ετσι..Και το χοχνερ δεν ητανε και φθηνο..Αν θυμαμαι καλα ειχε πανω απο 600 ευρα...Και ειδικα για αταστο οργανο που το ακτιον τους ειναι ποιο χαμηλο απ τα κανονικα ηταν αδικαιολογητο..Αντιθετα στον λογοθετη οταν πηγα απο το ποιο ακριβο οργανο μεχρι το ποιο μουφα ητανε ολα σεταρισμενα αψογα...Δεν θελω να διαφημησω κανενα(αντιθετα σε αλλα μαγαζια νακα που εχω παει σχεδον ολα τα οργανα ηταν σεταρισμενα αψογα)αλλα και οργανο των 3000 να ειναι και ειναι ασεταριστο δεν θα σχηματισεις καλη εντυπωση...Και στην τελικη..γιατι υπαρχουν οι βιτρινες και τα Showrooms?Γιατι δεν ψωνιζουμε ολοι Ον λαιν?Ποιο φθηνα ειναι και βαση εμπειριας θα ειναι σεταρισμενα στη τριχα..Δικαιολογησε τα 50 100 200 ευρω που πουλας ποιο ακριβα καπως...Πες..εγω στο εχω εκει να το παιξεις να το νοιωσεις και οτι θες ειμαι διπλα σου...Ετσι να στηριξω κ εγω τον ελληνα και οχι τον Γερμανο και να μην νοιωθω μ@!@#@@

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρωσω κατι στην ερωτηση του φιλου...Δεν ασχοληθηκα καθολου μαζι τους...Μου κανανε τοσο κακη εντυπωση που μπηκα βγηκα και δεν ξανακοιταξα πισω...Ξεχασα να αναφερω το οτι τους ρωτησα αν μπορω να παιξω τα μπασα...και μου λενε απλα...παρτα παιχτα...Κανεις δεν ασχοληθηκε μαζι μου!!!..Αντιθετα στο Λογοθετη ο τυπος εκει ολη την ωρα ητανε απο πανω μου και ητανε ετοιμος να μου απαντησει οτι ερωτηση ειχα...Πως να ασχοληθω εγω ξανα με το συγκεκριμενο μαγαζι?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην τελικη..γιατι υπαρχουν οι βιτρινες και τα Showrooms?Γιατι δεν ψωνιζουμε ολοι Ον λαιν?Ποιο φθηνα ειναι και βαση εμπειριας θα ειναι σεταρισμενα στη τριχα..Δικαιολογησε τα 50 100 200 ευρω που πουλας ποιο ακριβα καπως...Πες..εγω στο εχω εκει να το παιξεις να το νοιωσεις και οτι θες ειμαι διπλα σου...Ετσι να στηριξω κ εγω τον ελληνα και οχι τον Γερμανο και να μην νοιωθω μ@!@#@@

 

Ακριβώς οι σκέψεις μου φίλε, αυτονόητο οτι για αυτά τα παραπάνω ευρώ πρέπει να είναι το όργανο στοιχειωδώς σεταρισμένο. Για να μην πω οτι θα επρεπε να δέχονται και τυχον μικροδιορθωσεις να γινονται επι τοπου. π.χ. δεν θεωρώ παράλογη απαίτηση να το δοκιμάσεις με ένα άλλο σετ χορδές... Τότε έχεις την ευκαιρία να αισθανθείς και να ακούσεις το όργανο και στην τελική το παίρνεις και σηκώνεσαι και φεύγεις. Έτσι πουλιούνται τα όργανα. Αλλιώς άγιος Θωμάς...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου