Προς το περιεχόμενο

Μπασάκι Ibanez


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.εγω ειμαι απο επαρχια αλλα πιστεβω οτι ο Τριμης εχει πολλα ibanez,κατα τη γνωμη μου αν εχεις παει εκει δεν χρειαζετε να πας να ακουσεις κ αλλου.......Εχεις βαλει κανενα στο ματι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε, ένα από τα SR505 και SR705... Ο Τρίμης τα όργανα τα έχει χωρις setup και είναι σαν τόξα, εχουν και 45ρες πανω οποτε μου ειναι αδυνατον να τα δοκιμάσω ηχητικά... Γι αυτό το λόγο ρωτάω για άλλο κατάστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα ο Τρίμης είναι ο αντιπρόσωπος της Ibanez στην Ελλάδα...Είχα δοκιμάσει εκεί δύο μπασσάκια κατα τον Φλεβάρη...Το ένα ήταν απλώς ξεκούρδιστο...Το αλλό μια χαρά!Εξήγησέ μου και λίγο αυτό με τις 45αρες γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς!

 

Απο εκεί και πέρα πήγαινε ρίξε μια ματιά στο Musicorama αλλά στο κατάστημα της Αθήνας δεν ξέρω κατα πόσο έχει και τα δυό μπάσσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε, ένα από τα SR505 και SR705... Ο Τρίμης τα όργανα τα έχει χωρις setup και είναι σαν τόξα, εχουν και 45ρες πανω οποτε μου ειναι αδυνατον να τα δοκιμάσω ηχητικά... Γι αυτό το λόγο ρωτάω για άλλο κατάστημα...

 

αν ψαχνεις μαγαζι στην Ελλαδα που να εχει σεταρισμενα ολα τα οργανα του,θα πρεπει να ψαξεις πολυ....

 

αν ψαχνεις μαγαζι στην Ελλαδα που να βαζει καινουργιες χορδες στα οργανα του,μαλλον τρελλος παππας σε βαφτησε... ;D (αν & δεν εχω δει ΠΟΥΘΕΝΑ στον κοσμο μαγαζι που να πουλαει μπασα,και ειδικα φτηνα,και να βαζει πανω αλλες χορδες απο αυτες που φοραει το μπασο απο το εργοστασιο & καλως ή κακως,καλως κατα τη γνωμη μου, οι 45αρες ειναι ενα happy medium που βολευει το 99% των μπασιστων)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ψαχνεις μαγαζι στην Ελλαδα που να εχει σεταρισμενα ολα τα οργανα του,θα πρεπει να ψαξεις πολυ....

 

αν ψαχνεις μαγαζι στην Ελλαδα που να βαζει καινουργιες χορδες στα οργανα του,μαλλον τρελλος παππας σε βαφτησε... ;D (αν & δεν εχω δει ΠΟΥΘΕΝΑ στον κοσμο μαγαζι που να πουλαει μπασα,και ειδικα φτηνα,και να βαζει πανω αλλες χορδες απο αυτες που φοραει το μπασο απο το εργοστασιο & καλως ή κακως,καλως κατα τη γνωμη μου, οι 45αρες ειναι ενα happy medium που βολευει το 99% των μπασιστων)

 

Βασικά ψάχνω για κατάστημα πλην του Τρίμη που να έχει μπάσα Ibanez.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Armaos

Adagio

 

Μαζί με το Μουσικόραμα που σου είπα πιο πάνω...

 

Πάντως για τα συγκεκριμένα μοντέλα που ρώτησες πιο πάνω δεν νομίζω ότι θα τα βρείς αλλού για να τα δοκιμάσεις...Από τη στιγμή που ο Τρίμης είναι ο βασικός αντιπρόσωπος της Ibanez τότε όλοι οι υπόλοιποι παίρνουν ibanez εξοπλισμό από αυτόν...Και επειδή τα μπασσάκια για τα οποία ρώτησες είναι αρκετά ακριβά για ένα κατάστημα σε περιοδους "κρίσης" δεν νομίζω ότι θα μπουν στον κόπο να το αγοράσουν προκειμένου να τα έχουν στο μαγαζί τους μέχρι να εμφανιστεί κάποιος που να γουστάρει και να το πάρει...Προτιμούν να σε στείλουν στον αντιπρόσωπο(αν υπάρχει),να δοκιμάσεις και μετά αν είναι σου κάνουν και μια καλύτερη τιμή για να προτιμήσεις αυτούς...

 

Τα έχω ακούσει αυτά από δύο ιδιοκτήτες καταστημάτων..Δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου! :)

 

Φιλικά πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ψαχνεις μαγαζι στην Ελλαδα που να εχει σεταρισμενα ολα τα οργανα του,θα πρεπει να ψαξεις πολυ....

Ειχα παει μια βολτα απ τον Νακα στο Mall και επαιξα κατι μπασα...Οι χορδες ηταν στον θεο!!!Ειδικα ενα αταστο Χοχνερ που εχει εκει ηταν απλα απαραδεκτο...Πως περιμενουν τα παιδια στα καταστηματα να παιξω ενα οργανο και να παρω γνωμη που θα με βοηθησει να το αγορασω οταν αυτο απλα δεν παιζεται?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου