Προς το περιεχόμενο

New Line6 Pod HD series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ύπουλη ερώτηση στο Γρηγόρη (grorig):

 

Αγόρασες και τον DT-50 ή ακόμα?

 

:P :P :P ;D ;D ;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 608
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παιδια υπαρχει η δυνατοτητα με το hd300 να  ριχνεις τον τονο του κουρδισματος σου οπως γινεται με το digitech whammy της rp500  ?

 

οχι να ριχνεις τον τονο μια ολοκληρη οκταβα ? μιλαμε για μισο τονο , η και ολοκληρο ενδεχομενως...

 

Αντι για στανταρντ κουρδισμα , να κατεβαζεις ,

 

σε μι υφεση η και ρε...

 

 

ευχαριστω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια στο παραπανω θεμα βρηκα απαντηση... εχω ομως ενα αλλο θεμα το οποιο αφορα το voltage.

 

Επειδη το αγορασα απο Αμερικη μπορειτε να τσεκαρετε αυτο το θεμα και να μου δωσετε μια απαντηση οσοι γνωριζετε ?

 

http://line6.com/community/message/222415#222415

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια στο παραπανω θεμα βρηκα απαντηση... εχω ομως ενα αλλο θεμα το οποιο αφορα το voltage.

 

Επειδη το αγορασα απο Αμερικη μπορειτε να τσεκαρετε αυτο το θεμα και να μου δωσετε μια απαντηση οσοι γνωριζετε ?

 

http://line6.com/community/message/222415#222415

 

ευχαριστω

 

μηπως εχει και αλλο βυσμα εξοδου ο μετασχηματιστης;; γιατι και στην ΡΠ εγραφε 2 διαφορετικα χαρακτηρηστικα μετασχηματιστων (2ος ηταν 1.3 βολτ και ειχε με εξοδο για 1.3 βολτ καπου στο πλαι) ... αν ειναι ετσι υποθετω οτι ο δευτερος πινακας χαρακτηριστικων αναφερετε στη δευτερη εξοδο αρα θα εισαι ενταξει .... τον μ/σ τον εχεις βαλει καθολου σε μπριζα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εχει και αλλο βυσμα εξοδου ο μετασχηματιστης;; γιατι και στην ΡΠ εγραφε 2 διαφορετικα χαρακτηρηστικα μετασχηματιστων (2ος ηταν 1.3 βολτ και ειχε με εξοδο για 1.3 βολτ καπου στο πλαι) ... αν ειναι ετσι υποθετω οτι ο δευτερος πινακας χαρακτηριστικων αναφερετε στη δευτερη εξοδο αρα θα εισαι ενταξει .... τον μ/σ τον εχεις βαλει καθολου σε μπριζα;;

 

βασικα ο μετασχηματοστης ειναι ετσι ακριβως οπως τον δειχνει στην φωτογραφια που ανεβασα στο σαιτ της λαιν 6 ... την κατεβασες ?

 

δεν ειχε κατι αλλο σε μετασχηματιστη... θα μου πεις τι πας και μπλεκεις ? παρτο απο ευρωπη....

 

ναι ομως η διαφορα των 80 ευρω δεν ειναι ευκαταφρονητη... εν τω μεταξυ και η λαιν 6 δεν απαντησε ακομα . αν δεν μπορειτε να κατεβασετε την φωτο απο το σαιτ της λαιν που ανεβασα στο λινκ που παραθετω παραπανω πειτε μου να την ανεβασω κι εδω...

 

 

περαν τουτου αν εγω παρω ενα μετασχηματιστη ξαχωριστα με χαρακτηριστικα

 

9V 2.5A ( minimum ) οπως γραφει απο πισω και πανω στην εισοδο του βυσματος θα ειμαι οκ ? η παιζει να ειναι διαφορετικο ολο το συστημα της πεταλιερς μεσα... δηλαδη λεει απο πισω οτι θελει 9V... οποτε αν ειναι να αλλαξω ενα τροφοδοτικο και μονο ( που μπορει να μπαινει και αυτο της rp ) τοτε μην σκαω αδικα στο να βρω να συνδεσω αυτο που δινει η εταιρια που ειναι ενα κινεζικο της πλακας ουσιαστικα... ( δειτε φωτο στο αλλο σαιτ )

 

προς το παρον ανεβαζω 2 φωτο απο την πεταλιερα να δειτε τι λεει...

 

εμεις στην ελλαδα τι εχουμε ? DC η AC ?

IMG025.thumb.jpg.ea25c5d9534ffd62f2ca2b8a4528c438.jpg

IMG028.thumb.jpg.f7725c36096814f5b95182bc201cbe3c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εικονα την ειδα...

 

σε ολες τις μπριζες ολου του κοσμου υπαρχει AC που ο μετασχηματιστης το κανει DC

δεν ειχε κατι αλλο σε μετασχηματιστη... θα μου πεις τι πας και μπλεκεις ? παρτο απο ευρωπη....

η ερωτηση ειναι αν εχει ο μετασχηματιστης σου πανω του καποια αλλη εξοδο (χωρις καλωδιο).... γιατι της ρπ ο μετασχηματιστης εχει σιγουρα... αν τον εχεις κοντα σου κοιταξε στα δυο πλαινα.. στο ενα εχει αλλη μια εξοδο χωρις καλωδιο .. εχει κατι αντοιστοιχο η μετασχηματιστης της λινε6;

 

9V 2.5A ( minimum ) οπως γραφει απο πισω και πανω στην εισοδο του βυσματος θα ειμαι οκ ? η παιζει να ειναι διαφορετικο ολο το συστημα της πεταλιερς μεσα... δηλαδη λεει απο πισω οτι θελει 9V... οποτε αν ειναι να αλλαξω ενα τροφοδοτικο και μονο ( που μπορει να μπαινει και αυτο της rp ) τοτε μην σκαω αδικα στο να βρω να συνδεσω αυτο που δινει η εταιρια που ειναι ενα κινεζικο της πλακας ουσιαστικα... ( δειτε φωτο στο αλλο σαιτ )

 

της ΡΠ δεν κανει γιατι ειναι 1.3 (η 1.1 αμπερ) νομιζω..

αν αγορασεις τροφοδοτικο να αγορασεις ενα τροφοδοτικο που να εχει εισοδο 220-240AC βολτ και εξοδο 9volt DC στα 2.5 - 3 αμπερ με αρνητικη πολωση. ... http://en.wikipedia.org/wiki/File:AC_adaptor_polarity.png

σε σηματακι το δεξι της εικονας που λεει negative polarity

 

υγ. φροντισε να ταιριαζουν τα βυσματα  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άρη,

 

Συγγνώμη αλλά έχεις χάσει λίγο τη μπάλλα.

 

Πρώτον, τα +80 ευρώ προκειμένου να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, εγγύηση επιστροφής, κλπ, σου φαίνονται πολλά? Γιατί εμένα το μόνο που μου δείχνει είναι ότι δεν παίρνεις στα σοβαρά ούτε το μηχάνημα, ούτε τη δουλειά που θα κάνεις μ'αυτό, δηλαδή, τον εαυτό σου τον ίδιο. Μιλάμε για ένα ποσοστό, πόσο? 15% επί της συνολικής αξίας του?

 

Δεύτερον, δεν υπάρχει AC και DC ρεύμα ανά χώρα. Υπάρχουν μηχανήματα που θέλουν είτε AC ρεύμα είτε DC, και γι'αυτό απαιτούν τους κατάλληλους μετασχηματιστές/τροφοδοτικά.

 

Τρίτον, αν θυμάμαι καλά από post υπεύθυνου της Line6 σε ξένο φόρουμ, όλα τα καινούργια μηχανάκια της Line6 (ακόμα και η Tyler Variax) θα έρχονται με universal τροφοδοτικά (πολύ έξυπνη κίνηση από άποψης οικονομίας κλίμακας). Θα αλλάζουν βέβαια τα καλύματα και τα βύσματα κατά περίπτωση.

 

Ωστόσο ο μόνος σίγουρος τρόπος να μάθεις είναι να απευθυνθείς στην ίδια την εταιρία και όχι να ψάχνεις "κάτι ανάλογο" στην ελληνική aftermarket αγορά.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη,

 

Συγγνώμη αλλά έχεις χάσει λίγο τη μπάλλα.

 

Πρώτον, τα +80 ευρώ προκειμένου να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, εγγύηση επιστροφής, κλπ, σου φαίνονται πολλά? Γιατί εμένα το μόνο που μου δείχνει είναι ότι δεν παίρνεις στα σοβαρά ούτε το μηχάνημα, ούτε τη δουλειά που θα κάνεις μ'αυτό, δηλαδή, τον εαυτό σου τον ίδιο. Μιλάμε για ένα ποσοστό, πόσο? 15% επί της συνολικής αξίας του?

 

Δεύτερον, δεν υπάρχει AC και DC ρεύμα ανά χώρα. Υπάρχουν μηχανήματα που θέλουν είτε AC ρεύμα είτε DC, και γι'αυτό απαιτούν τους κατάλληλους μετασχηματιστές/τροφοδοτικά.

 

Τρίτον, αν θυμάμαι καλά από post υπεύθυνου της Line6 σε ξένο φόρουμ, όλα τα καινούργια μηχανάκια της Line6 (ακόμα και η Tyler Variax) θα έρχονται με universal τροφοδοτικά (πολύ έξυπνη κίνηση από άποψης οικονομίας κλίμακας). Θα αλλάζουν βέβαια τα καλύματα και τα βύσματα κατά περίπτωση.

 

Ωστόσο ο μόνος σίγουρος τρόπος να μάθεις είναι να απευθυνθείς στην ίδια την εταιρία και όχι να ψάχνεις "κάτι ανάλογο" στην ελληνική aftermarket αγορά.

 

 

 

εχεις δικιο λοκι... την πηρα πανω στον ενθουσιασμο μου και απο οτι φενεται εκανα λαλακια... γιατι το αγχος μονο που εχω ειναι αρκετο για να με εκνευρισει . Την εχω πακεταρει ηδη και θα παω οπου να ναι να την δωσω  πισω και ας ελπισουμε να μου δωσει τα χρηματα πισω χωρις προβληματα ο τυπος... τι να κανουμε . κι αυτος δεν φταιει ...αλλα τι να κανουμε... ειχα την καλη διαθεση παντως...

 

θα την παρω απο τον νακα... μια χαρα τιμη εχει... παντως το μηχανημα δεν παιζεται... τι να λεμε... απο τα λιγα που προφτασα και ακουσα ειναι πρωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως παλι για λαλακια πας... περιμενε να μαθεις αν δουλευει ο Μ/Σ τουλαχιστον  ;D ;D ;D ;D ;D ... εκτος αν θες να εχεις και φουλ εγγυηση του ποριοντος οποτε i fold(πασο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως παλι για λαλακια πας... περιμενε να μαθεις αν δουλευει ο Μ/Σ τουλαχιστον  ;D ;D ;D ;D ;D ... εκτος αν θες να εχεις και φουλ εγγυηση του ποριοντος οποτε i fold(πασο)

 

πως να μαθω αφου η λαιν 6 δεν απανταει... απο χθες... θα περιμενω μεχρι το απογευμα... εδω ειναι 14.30... μετα θα παω πισω να δω αν θα μου δημιουργησουν προβλημα στην αλλαγη... δεν λεει να εχω το αγχος...

 

ας το παρω απο το νακα... εν τω μεταξυ ο καταραμενος ο ενθουσιασμος μου φταιει... μολις ακουσα τον engl fireball επαθα πλακα...

 

του λεω τυλιχτο να το παρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου