Προς το περιεχόμενο

New Line6 Pod HD series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια υπαρχει η δυνατοτητα με το hd300 να  ριχνεις τον τονο του κουρδισματος σου οπως γινεται με το digitech whammy της rp500  ?

 

οχι να ριχνεις τον τονο μια ολοκληρη οκταβα ? μιλαμε για μισο τονο , η και ολοκληρο ενδεχομενως...

 

Αντι για στανταρντ κουρδισμα , να κατεβαζεις ,

 

σε μι υφεση η και ρε...

 

 

ευχαριστω !!!

 

επειδη δεν ειμαι σιγουρος , οτι βρηκα  απαντηση σε αυτο το ερωτημα τελικα , πειτε μου αν γνωριζετε αν γινεται... και αν δεν γινεται στο hd300 μηπως γινεται στα 400 η 500 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 608
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

- Το είχα  πει φιλε μου πριν κανα δυο σελιδες σε άλλο παιδι που ρωτησε.Το τροφοδοτικο έχει εισοδο 100-240 V,και με τον κατάλληλο αντάπτορα που σου παρέχεται μαζι με το τροφοδοτικό της πεταλιερας σου,δουλευει χωρις να χρειάζεσαι τίποτε άλλο.

 

 

-  Ναι μπορεις να ξεκουρδίσεις,έχει pitch shifter και whammy

 

 

 

Ύπουλη ερώτηση στο Γρηγόρη (grorig):

 

Αγόρασες και τον DT-50 ή ακόμα?

 

:P :P :P ;D ;D ;D ;D ;D

 

Όχι ακόμη,αλλά είναι  στα σχεδιά μου,μετά την ολοκλήρωση της σειράς των modules της Randall  για MTS series. Προς το παρων βολευομαι με αυτά που έχω. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

-  Ναι μπορεις να ξεκουρδίσεις,έχει pitch shifter και whammy

 

 

 

 

 

 

Ισως γινω λιγο κουραστικος... αλλα για να ξεκαθαρισω... το συγκεκριμενο εφε που με ενδιαφερει παρα πολυ το εχει και η HD300 ?

 

ισως και αυτο να το εχεις ξαναπει αλλα θα ηθελα να το ξεκαθαρισω για να μην ερθω προ εκ πληξεως...

 

οσο για τα ρευματα , την επεστρεψα και θα την παρω απο ελλαδα... Ασε μην πετυχω και κανενα περιεργο τελωνειακο και μπλεξω... Ουτως η αλλως η κινηση να την παρω απο εδω ηταν προιον  ενθουσιασμου...

 

Καλυτερα απο ελλαδα με εγγυησεις και ολα...

 

Οσον αφορα το παραπανω μου ερωτημα αν μπορεις πες μου για την 300αρα...

 

θενκ γιου... !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εφφέ που θελεις λεγεται Pitch Glide, και υπάρχει και στα 3 μοντελλα

 

ok σε ευχαριστω πολυ man...

 

Παντως εγω την ακουσα με ακουστικα... δεν ξερω αν με ενυσχητη ακουγεται τοσο καλα , ομως αν ακουγεται τοσο καλα θα ειναι κορυφαιο μηχανημα ...

 

επισης αν ακουγεται ετσι , που μαλλον ετσι θα ακουγεται σε direct ηχογραφηση... τοτε τι να πω ? Οποιος μη επαγγελματιας που απλα εχει ως χομπι την μουσικη θελει να ηχογραφησει , πιστευω οτι δεν εχει λογο να αγορασει πανακριβους ενυσχητες.

 

μπραβο τους...

 

Παντως ο DT-50 ειναι λιγο τσιμπημενος... βεβαια θα ταιριαζει λογικα απολυτα με την HD ομως νταξει... 1,5 χιλιαρικο δεν ειναι και λιγο...

 

Αμα ειναι παιρνεις κατευθειαν τον FIREBALL ... Τελος παντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια...οπως φαινεται καταληγω κι εγω σιγα σιγα στην hd 500! Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν θα ειχε καλο αποτελεσμα αν καρφωσω την pod σε κατι τετιο http://www.thomann.de/gr/vht_special_6_head_av_sp_6h.htm ...Απο ενισχυτη τωρα εχω εναν line 6 spider 3 75W head και απλα τον εχω συχαθει  ;D καμπινα εχω μια harley benton 212 vintage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια...οπως φαινεται καταληγω κι εγω σιγα σιγα στην hd 500! Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν θα ειχε καλο αποτελεσμα αν καρφωσω την pod σε κατι τετιο http://www.thomann.de/gr/vht_special_6_head_av_sp_6h.htm ...Απο ενισχυτη τωρα εχω εναν line 6 spider 3 75W head και απλα τον εχω συχαθει  ;D καμπινα εχω μια harley benton 212 vintage.

 

τι παραπανω σου δινει η 500αρα και καταληγεις σε αυτην ? ρωταω γιατι κι εγω ειμαι στην σκεψη του ποια απο τις 2 και προς το παρων εχω καταληξει οτι αφου εχουν το ιδιο ηχητικο αποτελεσμα , τα 500 ευρω μου φενονται καπως πολλα αν σκεφτεις οτι με αυτα τα χρηματα και λιγα παραπανω παιρνεις εναν μεταχειρισμενο λαμπατο ριαλ θινκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην 500 (και στην 400) θα μπορούσες να συνδέσεις την rp σου στο xf loop και να έχεις όλα τα εφέ της.  ;)

Στην 500 ίσως να μπορείς να αλλάζεις εφφέ με midi στην rp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα λαθος.. pod hd ηθελα να γραψω..αν και ειμαι αναμεσα στην 400 κ 500.. το dual tone αν δεν κανω λαθος μονο η 500 δεν το χει? Αυτο για μενα ειναι μεγαλο συν και αξιζει να τα δωσεις για να χεις το μεγιστο, εφοσον 8α σ μεινει το μηχανιμα! Αν και δεν εχω κατασταλαξει ακομα. Γι αυτο που ρωτησα πιο πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για μενα ειναι μεγαλο συν και αξιζει να τα δωσεις για να χεις το μεγιστο, εφοσον 8α σ μεινει το μηχανιμα

 

εισαι σιγουρος οτι θα μεινει ? γιατι απο οτι εχω καταλαβει ολα αυτα ειναι αναλωσιμα μηχανηματα... ετσι κι εγω ειχα μετανιοωσει που δεν πηρα την rp1000  τωρα ομως χαιρομαι γιατι δεν ειχα δωσει λεφτα τα οποια τωρα θα εκλεγα... δηλαδη πιστευω οτι οσο ευχαρηστημενος και να εισαι απο ενα μηχανημα παντα κατι καινουριο θα βγαινει το οποιο θα θες να παρεις , και θα κανει την ζωη σου λιγο πιο ευκολη... εκτος αν παρεις καποιον ακριβο ενυσχητη...

 

βεβαια εσυ μιλας εδω για καποιο συγκεκριμενο εφε οποτε μπορει να εισαι διαθετιμενος να τα σκασεις για να το εχεις... απλα εθεσα ενα δεδομενο μηπως και βοηθηθεις στην αγορα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου