Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνητών σε Gibson traditional


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλοι του noiz γειά σας,

Έχω μια Gibson traditional του 2009 με τους '57 classic humbuckers και σκέφτομαι να αλλάξω τουλάχιστον τον bridge μαγνήτη με έναν seymour duncan sh4 JB γιατί έχω την αίσθηση ότι αυτός που έχω είναι κάπως άδειος. Έχει κάνει κανείς κάποια σχετική αλλαγή ώστε να μπορέσει να μου πει αν αξίζει τον κόπο και τα χρήματα? Όσον αφορά τον ίδιο μαγνήτη στη θέση neck νομίζω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

never stop to rock 'n' roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια όλα εξαρτώνται από την προσωπική σου προτίμηση στον ήχο αλλά κατά γενική ομολογία, ναι, αξίζει, αν έχεις στο μυαλό σου κάτι γκαζωμένο - όχι όμως καφριλέ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια Gibson traditional του 2009 με τους '57 classic humbuckers και σκέφτομαι να αλλάξω τουλάχιστον τον bridge μαγνήτη με έναν seymour duncan sh4 JB γιατί έχω την αίσθηση ότι αυτός που έχω είναι κάπως άδειος.

 

Βέβαια όλα εξαρτώνται από την προσωπική σου προτίμηση στον ήχο αλλά κατά γενική ομολογία, ναι, αξίζει, αν έχεις στο μυαλό σου κάτι γκαζωμένο - όχι όμως καφριλέ.

 

Ακριβώς!

Πχ εγώ άλλαξα τους Classic 57 γιατί μου φαινόντουσαν ότι παραήταν

"γεμάτοι" ... ;D ;D ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε υπόψην ότι ο JB έχει αρκετά μεσαία,πρόσεξε το αυτό διότι έχεις κιθάρα όλο μαόνι και μπορεί να σου μουντώσει τον ήχο.Θα σου έλεγα να βάλεις καλύτερα τον Custom 5 http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/progressive/sh14_custom_5/ ο οποίος ειναι πιό ισορροπημένος για les paul και με λιγότερα μεσαία.

 

Υ.Γ. και αργότερα χώσε έναν s.d.'59 ή s.d. jazz για neck και καθάρισες!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου