Προς το περιεχόμενο

15 year old playing (the hell out of) fingerstyle acoustic guitar!


duckino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Οι Telefans θα πουνε : "Πολυ tu-tang(καλα το ειπα superfunk?) για κιθαρα".

Οι Blues Players θα πουνε : "Ειναι εκτος πεντατονικης ο τυπος!"

Οι Shreders θα πουνε : "Δωστε του μια πενα να παιξει γρηγορα"

Οι Μπασιστες θα πουνε : "Ετσι παιζουμε μονο εμεις"

 

Εγω ... διεκρινα ταλεντο και μουσικη στο συγκεκριμενο βιντεο.

 

No offence to all!

 

Θεωρω οτι το συγκεκριμενο βιντεο επρεπε να παιχτει αν δεν εχει ηδη δημοσιοποιηθει απο καποιον αλλο συμφορουμιτη.

 

Υ.Γ.Ζητω συγνωμη απο τους πιο εμπειρους , αυτου του ειδους παικτες , για το "Andy McKee".Αν υπαρχει καποιος παλαιοτερος που ξεκινησε τη "σχολη" , αναφερετε το.Εγω αυτο το στυλ παιξιματος , απο τον Andy το γνωρισα!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαιρετικος.......τρομερη αισθηση του ρυθμου....

 

 

 

p.s συγνωμη αλλα θα πω και λιγα λογια για το φαινομενο 1.11 εως 1.15 του βιντεο.

αμα πετυχει το μελαχρινο ....τυφλα να'χει το ξανθο

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο βίντεο! Ειδικά αυτή με το άσπρο που περνάει από πίσω όλα τα λεφτά! Βοηθός ηχολήπτη η κοπέλα? Εδώ στο Ελλάντα μόνο κάτι μαλλιάδες αξύριστους έχουμε :(

(Δώστε ένα 6χορδο ΜΠΑΣΟ στο παιδί να αφήσει πίσω μόνο πριονίδι... Κι έναν ντράμερ και θα γίνει marcus miller)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 'ορισμός' (λέμε τώρα :) ) του ιδιώματος είναι fingerstyle ακουστική. Πέρα από συμφορουμίτη που παίζει καταπληκτικά κιθάρα του συγκεκριμένου ιδιώματος, υπάρχουν και άλλοι έλληνες που έχουν ασχοληθεί. Περισσότερα εδώ.Το παιδί παίζει πολύ ωραία, αλλά (κλισέ :D) θα ήθελα να ακούσω και κάτι δικό του. Επίσης, φαίνεται άσχημο στο βίντεο (όχι ότι φταίει αυτός) το ότι η άλλη τύπισσα περνάει από μπροστά του ενώ παίζει και μαζεύει το καλώδιο. Προσωπικά, από αντίστοιχους κιθαρίστες μου αρέσει πάρα πολύ και ο michael hedges (RIP), ακούγοντάς τον άρχισα να παίρνω λίγο πιο στα σοβαρά και το άθλημα "ακουστική κιθάρα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο βίντεο! Ειδικά αυτή με το άσπρο που περνάει από πίσω όλα τα λεφτά! Βοηθός ηχολήπτη η κοπέλα? Εδώ στο Ελλάντα μόνο κάτι μαλλιάδες αξύριστους έχουμε :(

 

Ρε σεις ... φαγωθηκατε με το κοριτσι!Ομολογω πως κι εγω μολις τωρα την πηρα χαμπαρι :P.

Anyways ... σχολια για το κομματι!....(οχι το μελαχρινο με το ασπρο το μπλουζακι)

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Δώστε ένα 6χορδο ΜΠΑΣΟ στο παιδί να αφήσει πίσω μόνο πριονίδι... Κι έναν ντράμερ και θα γίνει marcus miller)

Δεν διαβάζεις και θα σε μαλώσω :P :P

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαβάζεις και θα σε μαλώσω :P :P

 

Αν και νομιζω οτι υπερβαλεις , απο την αλλη καπως ετσι μαλλον ξεκινησε ο Marcus (και με χονδροτερες χορδες με τη μια).Παρολαυτα ο πιτσιρικας groovαρει!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 'ορισμός' (λέμε τώρα :) ) του ιδιώματος είναι fingerstyle ακουστική. Πέρα από συμφορουμίτη που παίζει καταπληκτικά κιθάρα του συγκεκριμένου ιδιώματος, υπάρχουν και άλλοι έλληνες που έχουν ασχοληθεί. Περισσότερα εδώ.Το παιδί παίζει πολύ ωραία, αλλά (κλισέ :D) θα ήθελα να ακούσω και κάτι δικό του. Επίσης, φαίνεται άσχημο στο βίντεο (όχι ότι φταίει αυτός) το ότι η άλλη τύπισσα περνάει από μπροστά του ενώ παίζει και μαζεύει το καλώδιο. Προσωπικά, από αντίστοιχους κιθαρίστες μου αρέσει πάρα πολύ και ο michael hedges (RIP), ακούγοντάς τον άρχισα να παίρνω λίγο πιο στα σοβαρά και το άθλημα "ακουστική κιθάρα".

 

Αν και δεν εχω ιδεα για ποιον συμφορουμητη μιλας , θα τσεκαρω το λινκ , αν εχουμε τετοιου βελινεκους παικτες εδω μεσα ... τι αλλο θελουμε!.Παρολαυτα ... για 15 χρονων πιτσιρικι ... πιστευω οτι θα συμφωνησεις οτι τουλαχιστον ... το 'χει!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου