Προς το περιεχόμενο

Seymour Duncan pickups σε ESP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γιατί όλοι αυτοί οι κιθαρίστες δεν θέλουν να έχουν ίδιους ήχους και επιλεγούν να παίζουν με διαφορετικές παραμορφώσεις ενώ παίζουν στο ίδιο συγκρότημα ας πούμε ; εγώ αια παράδειγμα με τον έτερο κιθαρίστα στο συγκρότημα κάνουμε τα αδύνατα δύνατα να έχουμε ίδιους ήχους αλλά δεν είναι δυνατόν να έχουμε ίδιο εξοπλισμό λόγω οικονομικών θεμάτων. Οι επαγγελματίες που μπορούν γιατί ; όσο αια τις ειρωνείες ας λείψουν.  Ας γίνει μια επικοδωμιτικη συζήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και γιατί όλοι αυτοί οι κιθαρίστες δεν θέλουν να έχουν ίδιους ήχους και επιλεγούν να παίζουν με διαφορετικές παραμορφώσεις ενώ παίζουν στο ίδιο συγκρότημα ας πούμε ; εγώ αια παράδειγμα με τον έτερο κιθαρίστα στο συγκρότημα κάνουμε τα αδύνατα δύνατα να έχουμε ίδιους ήχους αλλά δεν είναι δυνατόν να έχουμε ίδιο εξοπλισμό λόγω οικονομικών θεμάτων. Οι επαγγελματίες που μπορούν γιατί ; όσο αια τις ειρωνείες ας λείψουν.  Ας γίνει μια επικοδωμιτικη συζήτηση

 

φίλε αρη,

 

Για να γίνει μια εποικοδομητική συζήση πρέπει πρώτον να γνωρίζουμε πώς γράφεται αυτή η λέξη.

Το ερώτημα που έθεσες είναι εντελώς αστείο.Γιαυτο δεν απάντησε κανείς ,εκτος απο μένα που σκανδαλίστηκα με λεγόμενά σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε αρη,

 

Για να γίνει μια εποικοδομητική συζήση πρέπει πρώτον να γνωρίζουμε πώς γράφεται αυτή η λέξη.

 

 

ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...??? να συνεχισω να μιλαω μαζι σου ? πες μου πραγματικα ... αξιζει ? αντεστρεψε το λιγο και κατσε και σκεψου τι θα σκεφτοσουν εσυ σε μια ανυτιστοιχη περιπτωση που καποιος σου ελεγε αυτη την μα......κια !!! τελος παντων δεν εισαστε σε θεση να απαντησετε στο ερωτημα μου και ξερεις γιατι ? οχι επειδη σας φενεται αστεια αλλα επειδη δεν γνωριζετε... ειναι παρα πολυ απλα τα πραγματα... με τα εργαλεια της τεχνολογιας του ηχου , βλεπουμε συγκροτηματα με τελειως διαφορετικες κιθαρες και ενυσχητες κτλ να βγαζουν ιδιο ηχο... οχι μονο δηλαδη διαφορετικα νατ και χορδες αλλα διαφορετικες κιθαρες... καταλαβαινομαστε ? παραυτα βγαζουν ιδιο ηχο. οι maiden παιζουν ο ενας με gibson και οι αλλοι με fender παραυτα ο ηχος ειναι ιδιος στο 99,99999999999999999999999 % ... τωρα αν εσεις ακουτε το 0,000000000000000000001 τοτε ο ηχοληπτης τους ειναι ασχετος... αλλα εν πασει περιπτωση δεν με πειραζει αυτο... σε αυτο ισως και να μπορουσα να συμφωνησω , σχετικα με αυτα που λετε... το προβλημα ειναι οτι δεν εισαστε σε θεση (οχι ολοι , για 1-2 ατομα μιλαω ) να κανετε ενα επεικωδωμοιτοικω διαλογο με καποιον που απλα διαφωνει... και καταποιανεστε με μια μα.....κια σαν αυτη που καταποιανστηκες εσυ για να επιδειξεις ανωτερωτητα... και πες μου ρε φιλε εσυ... με αυτην την ορθογραφικη διορθωση που εκανες ποσο παραπανω μαγκας ενιωσες ? απλα πες μου ... γιατι δεν ξερω αν εσυ εισαι φιλολογος τοτε σορυ... εγω αεροπλανα πεταω και δεν μου μαθανε στην αμερικη πως γρεφετε το εποικωδομητοικως....

 

συγνωμη τους διαχειριστρες και τους υπολοιπους για την επιθετικοτητα , αλλα δεν γινεται καθενας ππου εχει μια αποψη που δεν συμπιπτει με καποιους να φοβαται να την γραψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη ίσως τα'χεις μπερδέψει λιγάκι. Τα περισσότερα συγκροτήματα προσπαθούν να έχουν ήχους που περισσότερο "αλληλοσυμπληρώνονται" παρά είναι οι ίδιοι. Το να έχεις σε μια μπάντα δύο κιθάρες με τον ίδιο ακριβώς ήχο είναι ουσιαστικά άχρηστο, μια και αναιρείς ουσιαστικά τη δεύτερη κιθάρα, που ρόλο έχει να "γεμίζει" τον ήχο καθ'αυτό και όχι την overall ένταση της μπάντας. Αν προσέξεις και στους maiden που ανέφερες, καθένας έχει τον δικό του ήχο, άσχετα αν ακούγονται παρόμοιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη ίσως τα'χεις μπερδέψει λιγάκι. Τα περισσότερα συγκροτήματα προσπαθούν να έχουν ήχους που περισσότερο "αλληλοσυμπληρώνονται" παρά είναι οι ίδιοι. Το να έχεις σε μια μπάντα δύο κιθάρες με τον ίδιο ακριβώς ήχο είναι ουσιαστικά άχρηστο, μια και αναιρείς ουσιαστικά τη δεύτερη κιθάρα, που ρόλο έχει να "γεμίζει" τον ήχο καθ'αυτό και όχι την overall ένταση της μπάντας. Αν προσέξεις και στους maiden που ανέφερες, καθένας έχει τον δικό του ήχο, άσχετα αν ακούγονται παρόμοιοι.

 

+1 ,δεν τα εχει μπερδεψει λιγακι,πολυ τα εει μπερδεψει

 

ΚΑΝΕΝΑ συγκροτημα και ΚΑΝΕΝΑΣ κιθαριστας δε θελει να εχει τον ιδιο ηχο ειτε με καποιον αλλον κιθαριστα ,ειτε με το συναδελφο του στο ιδιο συγκροτημα.ο ηχος του κιθαριστα ειναι μερος της μουσικης του παρακαταθηκης δεν ειναι απλα και μονο το μεσο να ακουστει στο κοινο.

 

επιτελους καταλαβε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη ίσως τα'χεις μπερδέψει λιγάκι. Τα περισσότερα συγκροτήματα προσπαθούν να έχουν ήχους που περισσότερο "αλληλοσυμπληρώνονται" παρά είναι οι ίδιοι. Το να έχεις σε μια μπάντα δύο κιθάρες με τον ίδιο ακριβώς ήχο είναι ουσιαστικά άχρηστο, μια και αναιρείς ουσιαστικά τη δεύτερη κιθάρα, που ρόλο έχει να "γεμίζει" τον ήχο καθ'αυτό και όχι την overall ένταση της μπάντας. Αν προσέξεις και στους maiden που ανέφερες, καθένας έχει τον δικό του ήχο, άσχετα αν ακούγονται παρόμοιοι.

 

x-minor ok αυτη την εξηγηση την δεχομαι... μαλλον εχεις δικιο , αυτη ειναι μια ωραια και λογικη εξηγηση αλλα οχι να ειρωνευονται... σε ευχαριστω παντως...

 

 

 

και κατι ακομα για τους εξυπνους...

 

 

φίλε αρη,

 

Για να γίνει μια εποικοδομητική συζήση πρέπει πρώτον να γνωρίζουμε πώς γράφεται αυτή η λέξη.

 

 

 

μια και εσυ ξερεις πως γραφεται... θα με ενδιαφερε να την αναλυσουμε λιγο την λεξη...

 

εχουμε λοιπον την προθεση και το ουσιαστικο σωστα ?

 

την προθεση επι + το ουσιαστικο οικοδομηση...

εσυ ομως που ξερεις πως γραφεται η λεξη την εχεις γραψει με εποι-

 

αν μπορεις ανελυσε μου τι μερος του λογου ειναι το εποι.... γιατι εγω ξερω οτι η λεξη σωστα γραφετα επικοδομητικος... με γιωτα δηλαδη και οχι με οι...

 

 

δηλαδη εμ που το παιζεις εξυπνος εμ που δεν ξερεις κι εσυ πως να το γραψεις...

 

 

επισης θα ηθελα να μου πεις τι ακριβως σημαινει η λεξη συζηση που εχεις γραψει... γιατι για να το λες κατι θα ξερεις....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε ενα λεξικο.Θα δεις οτι δεν υπαρχει η προθεση επι και οτι γραφεται ακριβως οπως στο εγραψα.ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟΣ!Δε θα μπω στη διαδικασια να το αναλυσω αλλο,ο,τι καταλαβες καταλαβες Αρη

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε ενα λεξικο.Θα δεις οτι δεν υπαρχει η προθεση επι και οτι γραφεται ακριβως οπως στο εγραψα.ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟΣ!Δε θα μπω στη διαδικασια να το αναλυσω αλλο,ο,τι καταλαβες καταλαβες Αρη

 

 

 

οκ σορυ... τωρα το ειδα σε λεξικο και ειχες δικιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να εχουν δυο κιθαριστες ΙΔΙΟ ηχο ειναι κουφο,Ποιος ο λογος να ηχογραφουν δυο κιθαριστες αφου ο ηχος θα βγει ιδιος...?

 

Φιλε Αρη αυτο που ακους και σου φιανεται ιδιο ειναι ο ολοκληρωμενος ηχος που βγαινει απο τις δυο κιθαρες μαζι, δηλαδη ο ηχος της μιας κιθαρας συμπληρωνει τον ηχο της αλλης και βγαινει αυτος ο ενιαιος ηχος που ακους στα κομματα!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΞΊ το κατάλαβα:-) Ξ½Ξ± Οωτήσω κάτι ; ΞµΞ³Ο ΞΌΞµ τον ΞΊΞΉΞΈΞ±Οίστα στο συγκΟΟτημα πως μποΟΟ Ξ½Ξ± το πετΟχω Ξ±Ο…Ο„Ο ? Τι Ο€Οέπει Ξ½Ξ± έχει ΞΏ Ξ­Ξ½Ξ±Ο‚ στον ήχο του που Ξ½Ξ± ΞΌΞ·Ξ½ έχει ΞΏ άλλος κτλ Ξ³ΞΉΞ± Ξ½Ξ± επιτευχθεί Ξ±Ο…Ο„ΟΟ‚ ΞΏ γεμάτος ήχος ? DΞΏctΞΏr ΞΊΞ±ΞΉ yann σοΟΟ… Ξ³ΞΉΞ± Ο€ΟΞΉΞ½:-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου