Προς το περιεχόμενο

paiste or sabian???


paraddidle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελοω να αγορασω ενα 16αρι crash ειμαι μεταξυ paiste signature full crash kai sabian medium ή xpliosion crash AAX ποια απο τισ δυο επιλογες θεωρειται καλλυτερη? Ξερω οτι τα μεταξυ τουσ εχουν διαφορετικο στυλ ηχου εγω ειμαι περοσσοτερο προς paiste signature γιατι πιστευω οτι ειναι καλλυτερα αλλα σκεφτομαι και για sabian. Τι λετε????

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρά υποκειμενικό το θέμα. Ό,τι σ'αρέσει - ταιριάζει στο στυλ σου - στον ήχο που θες, παίρνεις.

 

Εγώ θα προτιμούσα Zidjan σε γενικές γραμμές επειδή τα προτιμούσε κι ο ντράμμερ μας και μου άρεσαν σαν ήχος. Πήγαινε χτύπα τα και τα δύο και αποφάσισε ανάλογα

 

Good luck!

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως είπε και ο προλαλήσαντας καθαρά υποκειμενικό.

 

Αυτό που θέλω να προσθέσω είναι η διάσταση: βεβαιώσου ότι θέλεις 16άρι απλά δοκιμάζοντας τα πιατίνια και τις σειρές που σου αρέσουν και σε άλλες διαστάσεις: πχ. 18άρι, 19άρι, κλπ. Μην κολλάς με το μέγεθος. Κλείσε τα μάτια και απλά άκου το ίδιο πιατίνι μάρκα/σειρά και σε διαφορετική διάσταση, ώστε να έχεις ολοκληρωμένη άποψη για τον ήχο που θα σου δώσει και πάει καλύτερα στο δικό ΣΟΥ αυτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα εχω την 302 της paiste σχετικα οικονομικη σειρα.Εχω και sabian solar αν δεν κανω λαθος η πιο οικονομικη της sabian.Σε στουντιο εχω δοκιμασει και zildjian της ιδιας τιμης/ποιοτητας απο ολα αυτα νικητρια βγηκε η paiste.Τωρα για εσενα δεν εχει σημασια τι θα σου προτεινει ο καθενας μπες στα site καθε εταιριας και ακου τα samples.Μονο ετσι θα βρεις τι σου ταιριαζει

ain was made to order!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην τα 2 αυτα πιατα ειναι διαφορετικης νοοτροπιας.

1)δεν μας εξηγεις τι πιατα εχεις ηδη και για τι δουλεια ακριβως το θελεις

2)δεν μας λες τι τυμπανα εχεις και τι στυλ ακριβως παιζεις

3)τα πιατα paiste ειναι πολυ καθαρα ενω τα sabian ιδιομορφα

επισης τα πιατα αυτα ειναι για πιο απαιτητικο χρηστη,δεν συμφωνω με τον φιλο

original21 μια και τα samples ειναι παραπλανητικα-δοκιμασε το.

4)εχω το china aax απο sabian 14" και για την δουλεια που το θελω με καλυπτει απολυτα,γιατι εχει πιο βαρυ και σκοτεινο ηχο που εχει αμεση αντιδραση και quick fade out.

5)δες αν το θες για 2ο crash η 1ο γιατι παιζει και αυτο τον ρολο του.

οπωσδηποτε να εχεις παρει και μια τσαντα μεταφορας....

6)δες και αλλες μαρκες σε ιδιο στυλ και παρε γνωμες απο καποιον που το εχει

και εμπιστευεσαι την κριση του

7)αφου τελειωσεις με τα παραπανω ,αγορασε το....

 

αντεεεε.....ακομα? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...

Sabian και πάλι Sabian! Δεν υπάρχουν άλλα πιατίνια με τέτοια "γοητεία"!! Είναι τόσο απαλά και παράλληλα σουν δίνουν έναν δυναμικό ήχο! Επειη έχουν περάσει απο τα χέρια μου ένα hi hat ΑΑΧ 14", crash 16" , paiste rude 16" crash και ένα signature 22" ride και crash, ξέρω τι σου λέω!Φυσικά τα Rude είναι απίστευτα πιατίνια(τα χει κι ο Joey) όπως και τα signature, αλλά σαν τα SABIAN......τίποτα άλλο.

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου