Προς το περιεχόμενο

Νεο Jam (video)


Infernalgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις ανεβασα ενα νεο βιντεακι στο youtube

 

New video, pgm 301 + yamaha dg80 -bluezzz

 

[flash=200,200]http://www.youtube.com/watch?v=dRpcrrBKs0s

 

ριξτε μια ματια (Inspired by kotsadoros  ;) )

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμάτη φρασεολογία, αρκετά δύσκολα και μελωδικά περάσματα, κάποιες slow μελωδίες ο ήχος σου τις αδίκησε [δεν μ' άρεσε, πολύ λάσπη τα μπάσα και "στενά" τα καντίνια]. Αλλά αυτό που μου κανε εντύπωση είναι πως το γενικότερο χρώμα του solo δεν με παρέπεμψε άμεσα στο προηγούμενο clip που είχες ανεβάσει [ξέρεις μια κατάσταση σαν να άλλαξες κοστούμι - Jeff Kolman αν με εννοείς]. Bravo ρε μάγκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα δικα μου τα αυτια χτυπουν εντονα καποιες πρασινες.Επισης γνωμη μου ειναι οτι η δωρικη δεν κολλαει τοσο σε αυτο το backing track και θα προτιμουσα να ακουσω περισσοτερο πεντατονικη,παρα τη μινορε την οποια επισης χρησιμοποιεις πολυ.Παντως,εχεις πολυ εκφραστικο βιμπρατο(μεγαλο προσον κατα τη γνωμη μου) και πολυ καλη τεχνικη με ωραια λεγκατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα ειναι μια παρα πολυ καλη προσπαθεια!

παιζεις ομως αρκετα σφηγμενα! αυτο μου δειχνει το Video χαλαρωσε κ προσπαθησε να το απολαυσεις περισσοτερο! ;)

απο 00:50 - 00:55 τα bend σου φευγουν κ ακουγονατι αρκετα ασχημα!

χαλαει την ιδη καλη εικονα που εχεις δειξει

το θεμα με το Tapping Γ@ΜΗΣΕ

ο δωριος ακουγετε λιγο ξενος αλλα εμενα μου αρεσει πως τον χρησιμοποιησεις

γενικα προσεξε τα Bend σου φευγουν!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τα σχολεια και τις επισυμανσεις μεχρι στιγμης, θα προσπαθησω να τα λαβω ολα υπ οψην, μηπως και μπορεσω να παω λιγο παρακατο...

 

Εγραψα 2 versions με αυτο το Backing track, επελεξα να ανεβασω αυτη, γιατι οταν επεζα ξεχασα για λιγο οτι ηχογραφω, ποροθηκα λιγο παραπανο με αποτελεσμα και οι τσαπατσουλιες στα bend. Παρ ολα αυτα ακομα το προτιμω...

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μπραβο κι απο μενα μαζι με λιγο copy paste απο bluezlick

 

  "χαλαρωσε κ προσπαθησε να το απολαυσεις περισσοτερο!"

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά παίδες,

 

βασικά τα bends στο 0:50 - 0:55 είναι τέλεια. Μου θύμισαν ένα τσακ Friedman/Becker, που χρησιμοποιούν αρκετά αυτά τα λίγο off bends. Πολύ καλό παίξιμο/τεχνική και vibrato! Το φχαριστήθηκα...

 

www.myspace.com/utmostcontemptband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου