Προς το περιεχόμενο

Αγορα λαμπατου ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το ανέφερα αλλά έλεγα για καινούργιο ενισχυτή ;)

 

για καινουριο ξερω οτι δεν θελει ανα 2 μηνες απλα δεν ξερω καθολου αν θελει ανα 2,5 ή 10 χρονια.. θα μου πειτε αυτα ολα ειναι σχετικα αλλα αναφερομαι σε μια μεση χρηση κανα 2ωρο (αντε 3εις) την μερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

kantinas, θα σου πρότεινα να διαλέξεις με κριτήριο τον ήχο του ενισχυτή και να μην αγχώνεσαι για τις λυχνίες.

Αν χρειαστείς για έναν Champion 600 λυχνίες πάνω από 20-25ευρώ δεν θα ξοδευτείς. Μόνο 2 λυχνίες έχει μέσα!  ;D

Συνήθως οι 5W ενισχυτές έχουν 2 με 3 μέσα, οπότε μην σε προβληματίζει το θέμα αλλαγή λυχνίων.

 

για καινουριο ξερω οτι δεν θελει ανα 2 μηνες απλα δεν ξερω καθολου αν θελει ανα 2,5 ή 10 χρονια.. θα μου πειτε αυτα ολα ειναι σχετικα αλλα αναφερομαι σε μια μεση χρηση κανα 2ωρο (αντε 3εις) την μερα..

 

Και καινούργιο να πάρεις πολύ πιθανό να χρειαστεί να τις αλλάξεις γιατί σίγουρα θα έχει χάλια κινέζικες μέσα. Οπότε το ίδιο είναι!

 

Αν τις αλλάξεις (και είσαι ευχαριστημένος) την(ις) μικρή(ές) δεν θα χρειαστεί να τις αλλάξεις ίσως και για τα επόμενα 10-15 χρόνια. Την(ις) μεγάλη(ες) με 2-3 ώρες την ημέρα μπορεί και πάνω από 5 χρόνια. Ανάλογα ποσο hot ή cold biased είναι ο ενισχυτής. Έχω δει και 20 χρονών ενισχυτές ακόμη με τις μαμά λυχνίες πάνω!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/bugera_v22.htm

 

και ακουσε τον και εδώ:

http://www.youtube.com/watch?v=QHsfZWpE

 

Δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά αυτόν μου πρότειναν κ όπου έχω διαβάσει reviews λενε καλά λόγια....

Music is what feelings sound like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και προτιμω τουλαχιστον για 1ο λαμπατο να παρω καινουριο...

 

λογικά το σκέφτεσαι, ειδικά αφού ψάχνεις για σχετικά λίγα βατ  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kantinas, θα σου πρότεινα να διαλέξεις με κριτήριο τον ήχο του ενισχυτή και να μην αγχώνεσαι για τις λυχνίες.

Αν χρειαστείς για έναν Champion 600 λυχνίες πάνω από 20-25ευρώ δεν θα ξοδευτείς. Μόνο 2 λυχνίες έχει μέσα!  ;D

Συνήθως οι 5W ενισχυτές έχουν 2 με 3 μέσα, οπότε μην σε προβληματίζει το θέμα αλλαγή λυχνίων.

 

Και καινούργιο να πάρεις πολύ πιθανό να χρειαστεί να τις αλλάξεις γιατί σίγουρα θα έχει χάλια κινέζικες μέσα. Οπότε το ίδιο είναι!

 

Αν τις αλλάξεις (και είσαι ευχαριστημένος) την(ις) μικρή(ές) δεν θα χρειαστεί να τις αλλάξεις ίσως και για τα επόμενα 10-15 χρόνια. Την(ις) μεγάλη(ες) με 2-3 ώρες την ημέρα μπορεί και πάνω από 5 χρόνια. Ανάλογα ποσο hot ή cold biased είναι ο ενισχυτής. Έχω δει και 20 χρονών ενισχυτές ακόμη με τις μαμά λυχνίες πάνω!

 

 

 

ok τοτε αμα δω κανεναν φεντερ 600 μεχρι την αλλη βδομαδα που γθρναω ελλαδα και δω οτι με συμφερει πιο πολυ να τον παρω και να αλλαξω λαμπες αυτο θα κανω..

 

http://www.thomann.de/gr/bugera_v22.htm

 

και ακουσε τον και εδώ:

http://www.youtube.com/watch?v=QHsfZWpE

 

Δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά αυτόν μου πρότειναν κ όπου έχω διαβάσει reviews λενε καλά λόγια....

 

ωραιες οι προτασεις σου john αλλα πολυ ακριβες ρε παιδι μ  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ξεφευγει απο το ποσο που ειχα στο μυαλο μου μαρεσει.. γνωριζεις μηπως και τα watts?? δεν γρεφει ο θωμαν

 

Bugera V22, all tube combo, 22 watt, 12" speaker, 2 channels, 3x 12AX7 preamp valves, 2x EL 84 power amp valves, 1x clean control, 1x gain control, 1x volume control, 3-band EQ, 1x master control, 1x presence control, built-in digital reverb (adjustable), normal- and bright input, impetance switchable between 4, 8 and 16 ohm, triode and pentode mode, 2x externeral speaker outputs, footswitch input, effect loop, incl. footswitch

 

;)

Κανιμόθριουμ Σαϊμπερτζόνιουμ (ΑΦΤΟ ΙΝΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ξεφευγει απο το ποσο που ειχα στο μυαλο μου μαρεσει

49€ παραπάνω. Εσύ βέβαια κάνεις διαχείριση των οικονομικών σου αλλά ίσως αξίζει το κάτι παραπάνω. Βασικά πας σε άλλη κατηγορία ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bugera V22, all tube combo, 22 watt, 12" speaker, 2 channels, 3x 12AX7 preamp valves, 2x EL 84 power amp valves, 1x clean control, 1x gain control, 1x volume control, 3-band EQ, 1x master control, 1x presence control, built-in digital reverb (adjustable), normal- and bright input, impetance switchable between 4, 8 and 16 ohm, triode and pentode mode, 2x externeral speaker outputs, footswitch input, effect loop, incl. footswitch

 

;)

 

ακομα δεν ηπια καφε.. με το που ξυπνισα 1η δουλεια τον νοιζ :D

 

49€ παραπάνω. Εσύ βέβαια κάνεις διαχείριση των οικονομικών σου αλλά ίσως αξίζει το κάτι παραπάνω. Βασικά πας σε άλλη κατηγορία ;)

 

με ψησατε.. πολυ ομως... ισως ανεβασω λιγο το budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου