Προς το περιεχόμενο

Αγορα λαμπατου ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αλλα κοστιζουν και δεν θελω να διαθεσω λευτα και για αλλαγω λαμπων.. γιαυτο προτιμω καινουριο.. οσο για τον little giant εχω ακουσει καλα λογια αλλα ξεφευγουμε απο το budget..  για τους vht τι εχετε να πειτε?? ειναι κινεζικοι?? αξιζουν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ναι οι VHT πλέον είναι κινέζικοι. Δεν τους έχω ακούσει και δεν ξέρω αν αξίζουν. Πέρι μεταχερισμένων, πας, τον ακούς και αποφασίζεις. Δεν νομίζω να πουλάει ο άλλος χαλασμένο τον ενισχυτή του. Αν χρειάζεται λάμπες είναι όντως έξοδο, αλλά αφου λές ότι δεν έχεις καταφέρει να ανοίξεις τον Line6 δεν θα χρειάζεται να αλλάξεις λάμπες για τα επόμενα 5 χρόνια. Μην σε απασχολεί, και το κόστος δεν είναι μεγάλο σε αυτά τα ενισχυτάκια. Με 100 ευρώ καθαρίζεις αν και όποτε χρειαστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια καλή περίπτωση, ειδικά γι αυτά τα χρήματα ίσως είναι και αυτός

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=8018

 

(καμία σχέση με τον πωλητή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι με το γνωστο κολημα στην Φεντεριλα, προτεινω τον συγκεκριμενο μικρο ο οποιος ειναι τελειος για σπιτι και σαν ενταση και στην καθαροτητα του.

 

http://www.thomann.de/gr/fender_champion_600.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οι VHT πλέον είναι κινέζικοι. Δεν τους έχω ακούσει και δεν ξέρω αν αξίζουν. Πέρι μεταχερισμένων, πας, τον ακούς και αποφασίζεις. Δεν νομίζω να πουλάει ο άλλος χαλασμένο τον ενισχυτή του. Αν χρειάζεται λάμπες είναι όντως έξοδο, αλλά αφου λές ότι δεν έχεις καταφέρει να ανοίξεις τον Line6 δεν θα χρειάζεται να αλλάξεις λάμπες για τα επόμενα 5 χρόνια. Μην σε απασχολεί, και το κόστος δεν είναι μεγάλο σε αυτά τα ενισχυτάκια. Με 100 ευρώ καθαρίζεις αν και όποτε χρειαστούν.

 

αυτο θελω να πω.. οτι αν τον παρω και μετα απο κανα 2μηνο χρειαστει να ριξω αλλα 100 Ε θα ειναι βλακεια, να ηταν κανας μεσα μπουγκι οκ αλλα τωρα δεν λεει να τον πληρωσω 2 φορες.. σιγουρα θα παιζα αν επερνα μεταχειρισμενο θα ελεγχα ποτενσιομετρα και τετοια αλλα κατασταση λαμπας δεν θα μπορουσα να μαθω..

 

Εγω παλι με το γνωστο κολημα στην Φεντεριλα, προτεινω τον συγκεκριμενο μικρο ο οποιος ειναι τελειος για σπιτι και σαν ενταση και στην καθαροτητα του.

 

http://www.thomann.de/gr/fender_champion_600.htm

 

και γω γιαυτο κοιταζα αλλα ελεγα μηπως τελικα θα επρεπε να αποφυγω μαρκες και να κοιταξω κατι πιο ανωνυμο σε αυτα τα λευτα τυπου harley benton.. επισης (συγνωμη για ακομα μια φορα με τις ακοιρες ερωτησεις μου) τα 2 input σε τι χρησιμευουν?? ποια η διαφορα τους.. αα και ενα τελευταιο.. stand by δεν εχουν οι μικροι ενισχυτες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο θελω να πω.. οτι αν τον παρω και μετα απο κανα 2μηνο χρειαστει να ριξω αλλα 100 Ε θα ειναι βλακεια, να ηταν κανας μεσα μπουγκι οκ αλλα τωρα δεν λεει να τον πληρωσω 2 φορες..

Ότι και να είναι δύσκολα θα αλλάξεις λάμπες σε 2 μήνες. Εκτός αν παίζεις 10 ώρες κάθε μέρα με την ένταση στο τέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να είναι δύσκολα θα αλλάξεις λάμπες σε 2 μήνες. Εκτός αν παίζεις 10 ώρες κάθε μέρα με την ένταση στο τέρμα.

 

εγω οχι.. ο προηγουμενος δεν ξερω τι θα εκανε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Aπλά η σύγκριση δεν είναι πολύ δόκιμη. Για να κάνω τη σύγκριση είναι σαν να σου προτείνω να πάρεις ένα Τoyota μεταχειρισμένο να κάνεις τη δουλειά σου, και 'συ να μου λές "μπά γιατί να το διακινδυνεύσω, άσε αφού δεν είναι και καμιά Ferrari θα πάρω καλυτερα ένα καινούργιο....τρίκυκλο." ;D

 

Στην τελική, πάρε μαζί σου ένα παιδί που να ξέρει, αν και δεν είναι τίποτα το δύσκολο να καταλάβεις να δουλεύει ή όχι ένας ενισχυτής. Εντάξει, ζημιές μπορεί να πάθουν όλα, όλα με πλακετούλες είναι, είτε τρανζίστορ είτε λάμπα και μην νομίζεις ότι θα βρείς και καμια άκρη άκόμα και από τις μεγάλες ελληνικές αντιπροσωπείες να αγοράσεις τον ενισχυτή. Από το εξωτερικό δε, αν πάθει κάτι ο HB τί θα τον κάνεις; Θα τον στέλνεις πίσω στη Γερμανία;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπλά η σύγκριση δεν είναι πολύ δόκιμη. Για να κάνω τη σύγκριση είναι σαν να σου προτείνω να πάρεις ένα Τoyota μεταχειρισμένο να κάνεις τη δουλειά σου, και 'συ να μου λές "μπά γιατί να το διακινδυνεύσω, άσε αφού δεν είναι και καμιά Ferrari θα πάρω καλυτερα ένα καινούργιο....τρίκυκλο." ;D

 

Στην τελική, πάρε μαζί σου ένα παιδί που να ξέρει, αν και δεν είναι τίποτα το δύσκολο να καταλάβεις να δουλεύει ή όχι ένας ενισχυτής. Εντάξει, ζημιές μπορεί να πάθουν όλα, όλα με πλακετούλες είναι, είτε τρανζίστορ είτε λάμπα και μην νομίζεις ότι θα βρείς και καμια άκρη άκόμα και από τις μεγάλες ελληνικές αντιπροσωπείες να αγοράσεις τον ενισχυτή. Από το εξωτερικό δε, αν πάθει κάτι ο HB τί θα τον κάνεις; Θα τον στέλνεις πίσω στη Γερμανία;

 

 

καλα ολα αυτα και εχεις δικιο απλα οταν πριν τον line 6 πηρα απο εδω εναν μεταχειρισμενο στον οποιο δεν δουλευε καθολου το volume μου φανηκε καπως, και προτιμω τουλαχιστον για 1ο λαμπατο να παρω καινουριο.. τωρα αν μου φερει χαλασμενο ο γερμανος τι να κανουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου