Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για.... λαϊκά πάλκα


georgym

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει μια ηλεκτρική κιθάρα κατάλληλη για λαϊκά μαγαζιά όπου το πρόγραμμα ποικίλλει από ελαφρολαϊκά έως δημοτικά-παραδοσιακά, ταγκοβάλς κλπ. Δηλαδή για... τα πάντα! Μια allaround δηλαδή κιθάρα που να μπορεί να στηρίξει με αξιοπρέπεια πολλά είδη μουσικής. Κάπου γύρω στο χιλιάρικο πάνω κάτω μπορώ να διαθέσω. Δεκτές και μεταχειρισμένες

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χωρις να ειμαι και μεγαλος γνωστης του θεματος θα σου προτεινα μια fender stratocaster

και συγκεκριμενα αναμεσα σε αυτες τις 2

http://www.thomann.de/gr/fender_50s_classic_player_strat_mn_sg.htm

http://www.thomann.de/gr/fender_60s_classic_player_strat_rw_sb.htm

 

 

εχουν ωραιο γλυκο ηχο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τώρα ρε συ παλληκάρι μου, συγνώμη κιόλας, αλλά είναι σα να πηγαίνεις λίγο γυρεύοντας ν'αρχίσουν τ'αστειάκια... Επί του ζητήματος, κιθάρα που να κάνει τα πάντα, δεν υπάρχει. Κιθάρα που μ'αυτήν εσύ μπορείς να κάνεις τα πάντα, μπορεί και να υπάρχει.

Μ' όλο το σεβασμό δε, αν θέλεις κιθάρα για σένα, δώσε όσο κρίνεις, αν όμως θέλεις κιθάρα για τη δουλειά που περιγράφεις, το χιλιάρικο το πετάς...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σενα ρωτας?γιατι ειναι ελαφρως παραλογο να εισαι σε θεση παιχτικα να παιξεις σε τετοια σκηνη ,αν δεν ξερεις ποια κιθαρα θα σου εκανε για κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ρε συ παλληκάρι μου, συγνώμη κιόλας, αλλά είναι σα να πηγαίνεις λίγο γυρεύοντας ν'αρχίσουν τ'αστειάκια... Επί του ζητήματος, κιθάρα που να κάνει τα πάντα, δεν υπάρχει. Κιθάρα που μ'αυτήν εσύ μπορείς να κάνεις τα πάντα, μπορεί και να υπάρχει.

Μ' όλο το σεβασμό δε, αν θέλεις κιθάρα για σένα, δώσε όσο κρίνεις, αν όμως θέλεις κιθάρα για τη δουλειά που περιγράφεις, το χιλιάρικο το πετάς...

 

8)  Συμφωνώ απολύτως μαζί σου...

 

Μπορεί να τον αδικούμε και όντως να σοβαρολογεί,αλλά νομίζω οτί είναι στημένο και στο τέλος θα καταλήξει στην παιδική χαρά...

 

 

για σενα ρωτας?γιατι ειναι ελαφρως παραλογο να εισαι σε θεση παιχτικα να παιξεις σε τετοια σκηνη ,αν δεν ξερεις ποια κιθαρα θα σου εκανε για κατι τετοιο

 

+1000!!! Ωραία το΄πες... ;D

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προτείνω αυτή

 

αλλά αν δεν σου αρέσει η προηγούμενη χτύπα αυτή και θα είσαι το επίκεντρο της μπάντας

Nitro - Freight Train (MAB quad guitar solo)

 

 

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρότασή μου είναι να πάρεις μια :

Epiphone Sheraton

 

155028.jpg

 

ή ένα ακόμη πιο φθηνό σκάφος της Ibanez.

 

Θα σε καλύψει για όλα αυτά που θέλεις και δεν θα πετάξεις και το χιλιάρικο όπως πολύ σωστά λέει ο Ηλίας ;)

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμιά φορά η απάντηση είναι προφανής. Απλά κάποιους «καλαπορτζηδες», τους παρέσυρε-άθελα του- ο συμπαθής Κος Ζαικος.

www.line6.com, και ακόμα καλύτερα τις καινούργιες Tuler line6, που «ορκιζεται» σε αυτές ο ΤGL. ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμιά φορά η απάντηση είναι προφανής. Απλά κάποιους «καλαπορτζηδες», τους παρέσυρε-άθελα του- ο συμπαθής Κος Ζαικος.

www.line6.com, και ακόμα καλύτερα τις καινούργιες Tuler line6, που «ορκιζεται» σε αυτές ο ΤGL. ;)

 

Ώπα, ώπα σύντροφε! (το "ώπα" για να είμαστε και στο κλίμα του thread).

 

Ο TGL δεν ορκίζεται σε τίποτα μέχρι να το δοκιμάσει...  ;D Απλώς εφιστά την προσοχή σε κάποια προϊόντα που δείχνουν ενδιαφέροντα.

 

That said... και με την προοπτική δοκιμής πάντα, δεν φαίνεται καθόλου κακή ιδέα η JTV. Ιδού και δύο τελευταία βιντεάκια/reviews:

 

Line 6 Variax with guitar designed by James Tyler

 

 

Η πρώτη είναι η Αμερικάνικη, η δεύτερη η Κορεάτικη. Διαφορά στον ήχο μηδέν, στην αίσθηση (λένε) ελάχιστη.

 

Το απόλυτο πλεονέκτημα είναι το tuning knob.

 

Πριν από καμμιά... 10αριά χρόνια συζητούσαμε για τις παλιές Variax και είχα γράψει ότι, ΑΝ συνέχιζα να παίζω σε σκυλ.. εεεεε... λαϊκά πάλκα, δεν θα με χάλαγε καθόλου μια τέτοια. Σήμερα (σύντομα) με τις JTV, είναι no-brainer.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου