Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για.... λαϊκά πάλκα


georgym

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 για τύπου 335, πολύ εργονομικές, κάθονται λίγο πιο ψηλά σε καθιστό παίξιμο,

άψογο ζύγισμα σε όρθιο και το δεξί χέρι στηρίζεται πολύ άνετα στο... πληθωρικό

κορμί τους :D. Με τι κιθάρες έπαιζες μέχρι τώρα, τι μπράτσα σε βολεύουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aν κινεισαι σε λαικα-σκλαδικα, μια strat ειναι κλασσικη λυση, οπως και οι Variax. Με τις Tyler Variax μαλιστα εχεις και τους 2 κοσμους. Ειναι βεβαια κακασχημες, αλλα τη δουλεια τους φανταζομαι θα την κανουν ;D

 

Αν κινεισαι σε λαικα-παραδοσιακα, και δη ηπειρωτικα, καποια τυπου 335 ειναι μονοδρομος. Ειναι απαραιτητος ο ηχος αλλα και η...εμφανιση της. Εχω ακουσει ιστοριες απο λαικους που παιζαν με LP και λοιπα gibsonοειδη και ενω ειχαν μια χαρα ηχο πολλες φορες δεν τους διναν τις δουλειες επειδη στην σκηνη η κιθαρα δεν φαινοταν αρκετα...large(!!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι πιο all around κιθάρες είναι οι tele και οι semihollow. (Άντε και η στρατ μου  ;) )

 

Απλώς για τα σκάφη στα ίδια λεφτά οι ibanez μασάνε τις epiphone  :)

 

+1 για τύπου 335, πολύ εργονομικές, κάθονται λίγο πιο ψηλά σε καθιστό παίξιμο,

άψογο ζύγισμα σε όρθιο και το δεξί χέρι στηρίζεται πολύ άνετα στο... πληθωρικό

κορμί τους :D

 

μ' αρέσεις γιατί είσαι μερακλής  ;)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ειμαι και μεγαλος γνωστης του θεματος θα σου προτεινα μια fender stratocaster

και συγκεκριμενα αναμεσα σε αυτες τις 2

http://www.thomann.de/gr/fender_50s_classic_player_strat_mn_sg.htm

http://www.thomann.de/gr/fender_60s_classic_player_strat_rw_sb.htm

 

 

εχουν ωραιο γλυκο ηχο

 

 

Λογικα ειναι η πρωη σου δουλεια σε τετοιο μαγαζι οποτε παρε αυτες που πρότεινε ο φιλος παραπανω και ασε τα περιττά έξοδα!!!!!! ;D ;D Σε ολα αυτα τα σχηματα η κιθαρα ακούγεται μονο στα πρωτα (μουσικη φαγητου και φτιαξιματος που λεμε) και μετα μονο πενιες για να καψουρεφτει ο απο κατω να κανει και καμια ζημια στο μαγαζι που λεμε !!! ;D ;D  Μαλακο μπρατσο να εχει και αστα υπολοιπα..Αυτο θα κοιταζα εγω. Γνωμη μου παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω που με έχεις ψήσει για τις Tyler!!! ;D ;D

 

Υπάρχει δυνητικά ένα πρόβλημα με τις JTV και (σίγουρα) και με τις 335. Και αυτό είναι το βάρος. Δηλαδή δεν είναι ελαφριές κιθάρες. Η JTV θα έχει μπαταρία λιθίου, κυκλώματα, κλπ, δεν τη βλέπω με την καμμία κάτω από 4 κιλά. Η 335 ομοίως.

 

Αν παίζεις όρθιος λοιπόν, και επειδή θα παίζεις ΩΡΕΣ, σκέψου και αυτόν τον παράγοντα. Αλλιώς έχω 2-3 καλά καταστήματα με ορθοπεδικά να σου συστήσω, θα τους πεις ότι πας εκ'μέρους μου και θα αγοράσεις ζώνες μέσης και λοιπά σε τιμές χονδρικής.  8) ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει δυνητικά ένα πρόβλημα με τις JTV και (σίγουρα) και με τις 335. Και αυτό είναι το βάρος. Δηλαδή δεν είναι ελαφριές κιθάρες. Η JTV θα έχει μπαταρία λιθίου, κυκλώματα, κλπ, δεν τη βλέπω με την καμμία κάτω από 4 κιλά. Η 335 ομοίως.

 

Αν παίζεις όρθιος λοιπόν, και επειδή θα παίζεις ΩΡΕΣ, σκέψου και αυτόν τον παράγοντα. Αλλιώς έχω 2-3 καλά καταστήματα με ορθοπεδικά να σου συστήσω, θα τους πεις ότι πας εκ'μέρους μου και θα αγοράσεις ζώνες μέσης και λοιπά σε τιμές χονδρικής.  8) ;D

 

Κατι ξερουν οι πανηγυρτζιδες και παιζουν καθιστοι ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζεις όρθιος λοιπόν, και επειδή θα παίζεις ΩΡΕΣ...

Bρήκες άνθρωπο...είμαι ίσως από τους λίγους που παίζω ξαπλωτός...και λίγο λέω ;D ;D

 

...είμαι και μεγάλος άνθρωπος

 

Μην ξεχνάς επίσης ότι έχω Peavey t60...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι δυνατον ενας κιθαριστας ο οποιος παιζει ή προκειται να παιξει σε σκυλαδικο να ρωταει σε φορουμ τι κιθαρα να παρει?ειναι τραγελαφικο.

και τελος παντων αν θελετε να του προτεινετε κιθαρα οι υπολοιποι ,jtv kai 335 ειναι ακυρες επιλογες.ειναι μεγαλο το βαρος.

μια στρατ θα ηταν ο,τι πρεπει.

 

και τωρα ας περιμενουμε να δουμε τι θα μας πει και ο ιδιος.αν μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρήκες άνθρωπο...είμαι ίσως από τους λίγους που παίζω ξαπλωτός...και λίγο λέω ;D ;D

 

...είμαι και μεγάλος άνθρωπος

 

Μην ξεχνάς επίσης ότι έχω Peavey t60...

 

Όχι βρε, μέσω του quote σου απάντησα στον OP, για σένα ξέρω ότι είσαι υπερήλικας.  8) :P :P

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου