Προς το περιεχόμενο

Μανώλης - kostri


kostri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ σας.

Επισυνάπτω ένα τραγουδάκι που έφτιαξα, με θέμα τον Μ. Ρασούλη. Είναι σε πρωτόλεια μορφή, έχω σκεφθεί κάποια ενορχήστρωση την οποία ήδη δουλεύω. Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας και αν έχετε κάποιες σκέψεις επ' αυτού, με χαρά θα τις διαβάσω.

manolis_2.mp3

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαίρομαι που σου άρεσε. Ναι, είναι δική μου η φωνή.

 

Με την ευκαιρία να αναφέρω και τα τεχνικά:

παίζω με μια φτηνή epiphone ακουστική(PR 100 NA). Επίσης, χρησιμοποιώ το rode nt1-a και για κάρτα την m audio fast track ulta.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ σε και ελόγου μου!

 

Ωραίο είναι το άσμα που σκάρωσες! Έχει συναισθηματικό φορτίο (για μένα πολύ σημαντικό στη μουσική). Και η φωνή μου άρεσε, ιδίως λόγω μπάσας χροιάς.

 

Είμαι εκτός Αθήνας, οπότε θα έχω να προσθέσω περισσότερα τη Δευτέρα.

 

Τα σέβη μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μπράβο κι απο μένα αγαπητέ. Κρύβει παγίδες το να γράφεις τραγούδια για περιπτώσεις όπως η συγκεκριμμένη-τις οποίες αποφεύγεις με στυλ, ύφος και ειλικρίνεια.

Δεν ξέρω τι ακριβώς θέλεις να κάνεις με το τραγούδι, στη θέση σου θα το σκεφτόμουν σοβαρά να το στείλω σε κάποιους επώνυμους που θα είχαν δεδομένη την εκτίμηση μου.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, ειδικά με τον ez.

 

Προσωπικά έχω δύο σκέψεις:

 

α) Θα προτιμούσα να είχα μαντέψει ότι αφορά τον Μ.Ρ., και όχι να μου το είχες πει.

β) Άραγε ποιες ιδέες μπορεί να έχεις για την ενορχήστρωση; Αυτό φαίνεται να είναι φτιαγμένο για αυτή την απλή εκτέλεση που μας παρουσίασες... Πραγματικά απορώ και πιστεύω ότι σηκώνει πολύ σκέψη, καθώς οι αρμονίες είναι απλές, και δύσκολα θα ξεφύσει από αυτό το κλίμα της έντεχνης μπαλάντας.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β) Άραγε ποιες ιδέες μπορεί να έχεις για την ενορχήστρωση; Αυτό φαίνεται να είναι φτιαγμένο για αυτή την απλή εκτέλεση που μας παρουσίασες... Πραγματικά απορώ και πιστεύω ότι σηκώνει πολύ σκέψη, καθώς οι αρμονίες είναι απλές, και δύσκολα θα ξεφύσει από αυτό το κλίμα της έντεχνης μπαλάντας.

Εμένα μου ήρθαν στο νου διάφορα έγχορδα, μινιμαλιστικα ντραμς ή καλύτερα λοιπά κρουστά και πιθανόν μικρές φράσεις με κάποιο μελωδικό όργανο, ίσως ένα από τα βιολία (ή μπορεί και κάποιο πιο παραδοσιακό όργανο) να ξεφεύγει από τη συνοδεία.

Αλλά όσο το σκέφτομαι έτσι χίλιες φορές προτιμώ την απλή εκτέλεση που το παρουσιάζει εδώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου