Προς το περιεχόμενο

Πόσες κιθάρες αλλαξε ο Edge στη συναυλία των U2;;!


jumerang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς λέμε "haters" στα ελλήνικος;

Είμαστε πολύ πίσω πάντως.

Εκφράσεις όπως forum trolling, haters, flamers, κτλ δεν υπάρχουν στο λεξιλόγιο μας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Είμαστε πολύ πίσω πάντως.

Εκφράσεις όπως forum trolling, haters, flamers, κτλ δεν υπάρχουν στο λεξιλόγιο μας :P

 

Evilnye κανένας σοβαρός άνθρωπος (τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω...) δεν αμφισβητεί πόσο ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ μουσικοί απαρτίζουν αυτό το συγκρότημα που λέγεται U2.

 

Είναι εντελώς διαφορετικό-όμως-αυτό, από το αν του αρέσουν ή όχι σαν συγκρότημα και το τελικό τους "προ'ι'όν"...Και εν τέλει, λίγο χιούμορ δεν βλάπτει,ίσως είναι ότι πιο υγιές μας απέμεινε σαν είδος...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Evilnye κανένας σοβαρός άνθρωπος (τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω...) δεν αμφισβητεί πόσο ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ μουσικοί απαρτίζουν αυτό το συγκρότημα που λέγεται U2.

 

Εγώ με τη σειρά μου θέλω να πιστεύω πως ουκ ολίγα σοβαρά μέλη του φόρουμ ΔΕΝ θα χαρακτήριζαν "ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ μουσικούς" τα μέλη των U2, κρατώντας τέτοιους υπερθετικούς χαρακτηρισμούς για άλλους μουσικούς  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με τη σειρά μου θέλω να πιστεύω πως ουκ ολίγα σοβαρά μέλη του φόρουμ ΔΕΝ θα χαρακτήριζαν "ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ μουσικούς" τα μέλη των U2, κρατώντας τέτοιους υπερθετικούς χαρακτηρισμούς για άλλους μουσικούς  :)

 

Fair enough.Ίσως ατυχής επιλογή όρου.Ανεξαρτήτως όρου,όμως,είναι μουσικοί ενός Α επιπέδου if you'd like. 8)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενα να ''ολοκληρωθει'' το παζλ των αποψεων για να απαντησω.Πολυ χολη ρε παιδια.Πολυ χολη αλλα και πολλες υπερβολες και απο τις δυο πλευρες,για αλλη μια φορα στην χωρα του ''παν μετρον αριστον' χαθηκε το μετρο  :( και φυσικα ξεκινησαμε απο ενα θεμα εξοπλισμου και φτασαμε στον...Αρη... ::)

Αν σε καποιον δεν αρεσει κατι απλα δεν συμετεχει στην συζητηση,κι οχι να ασχολειται και να θαβει ενα γκρουπ   που ουτως η αλλως το αντιπαθει .Ποιο ειναι το νοημα δηλαδη να πεισει το αντιπαλο στρατοπεδο οτι δεν ξερει τι του γινεται?Κι αυτο ισχυει και για τους φανατιλες απο την αλλη μερια...

Οσο για την συναυλια,ναι ημουν εκει αριστερα απο τον  Edge στο καγκελο.Υπηρχαν 3-4 κομματια που δεν ηξερα και κανα δυο που δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα και τσαντιστηκα με τους διοργανωτες που μας αναγκασαν να κανουμε τον γυρο της Καλογρεζας για να μπουμε στον αγωνιστικο χωρο

ΚΥΡΙΟΙ παροντες και αποντες :

Ηταν η συναυλια -παραγωγη της χρονιας.-

ΜΟΝΟ οι Pink Floyd καταφεραν στον ιδιο χωρο να τους ξεπερασουν λιγο.Πολυ λιγο.Ακομα και το υπερθεαμα των Rolling Stones ηταν καπως φτωχοτερο .

Οσο για την μουσικη τους δεν θα αναλωθω σε υποκειμενικες αποψεις Σιγουρα ειναι το γκρουπ  της  γενιας μου και οχι μονο...

Τωρα κατα τα αλλα τα καλυτερα μηχανακια τα βγαζει η Honda ,η καλυτερη ομαδα ειναι ο Ολυμπιακος και ο πιο δυνατος ειναι ο μπαμπας μου και σας πλακωνει ολους να ουμ...

 

 

Α! και να μην το ξεχασω!Τα ξυλα παιζουν ρολο στον ηχο της ηλ.κιθαρας...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με τη σειρά μου θέλω να πιστεύω πως ουκ ολίγα σοβαρά μέλη του φόρουμ ΔΕΝ θα χαρακτήριζαν "ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ μουσικούς" τα μέλη των U2, κρατώντας τέτοιους υπερθετικούς χαρακτηρισμούς για άλλους μουσικούς  :)

 

Πολύ σωστός ο gdevelek!!

 

Ρε παιδιά ξεκολλάτε λίγο.. Οκ, ίσως ακόμα είστε λίγο καυ :-X μένοι από το live αλλά οκ.. Μην το παρακάνουμε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! και να μην το ξεχασω!Τα ξυλα παιζουν ρολο στον ηχο της ηλ.κιθαρας...

 

Επιτέλους!!..Να και μια συνετή φωνή σ'αυτό το thread!!  :D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω περασα απο τις καλυτερες 2 ωρες της ζωης μου.Ανατριχιασα πολλες φορεσ,ονειρευτηκα εκανα θετικες σκεψεις.για μενα ηταν κατι πολυ θετικο και νιωθω τυχερος που ειμουνα εκει.ΕΙμουνα μπροστα και αριστερα στην αρενα.Δεν μπορω να πω για τον ηχο.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΤΑΞΙΔΕΨΑ ΚΑΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΟΚΚΙΚΟ.

Κι επισης ενα respect στον drummer τον Larry.Μου αρεσει φοβερα.Λιτος και γεματος.Πραγματικος ντραμερ.Ειναι εκει μονο για αυτο,χωρις φαμφαρες και ψωνισμους.Και ειναι ευγενης και χαμηλων τονων.ουτε για μοντελο παει ουτε για τπτ που ανεφεραν καποιοι.Σπανια θα δειτε συνεντευξη του.

Kι επισης ηθελα να ακουσω το bad , angels of harlem αλλα πιο πολυ το desire :( .Aλλα δε πειραζει.next time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου