Προς το περιεχόμενο

Μετατροπη cd σε βινιλιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξερω οτι ισως μερικοι να σκασετε στα γελια!!!γινεται ομως??απο τι εχω ακουσει δεν γινεται..για πειτε τιποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να το κανεις και μονος σου μαλιστα (την μετατροπη εννοω ... :) )

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=823

 

(καλα τι θεμα πηγα και ξεθαψα ...!!!!! πολυ με παω!!!!) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε φίλε boody!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κι εγώ πολύ σε πάω. Καθώς επίσης και το skiaxtro που παρέθεσε το θέμα. Είχε πλήρη μεσάνυχτα ότι γίνεται κι αυτό.

Parsifal

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται αλλα ποιος ο λογος?

 

Ο λόγος είναι ότι μπορείς κατά την μετατροπή να χρησιμοποιήσεις ακριβούς D/A χωρίς σφάλματα αποκωδικοποίησης και jitter, καθώς και αλγορίθμους dithering υψηλής πιστότητας, πράγματα που ένας κοινός χρήστης δεν κατέχει. Η ακουστική ποιότητα που επιτυγχάνεται με αυτόν τον τρόπο περνάει στο βινύλιο, ενώ δεν υπάρχει περίπτωση να βγει από ένα κοινό CD-player.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο που δεν μας ενημερωνουν οτι μετα χρειαζομαστε και ενα αντιστοιχο πικαπ ισης αξιας :lol: (& βεβαια ενα ενισχυτη & αντιστοιχα ηχεια ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣ αξιας για να ακουσουμε το,κατα τη γνωμη μου αμφιλεγομενο,αποτελεσμα :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι από τη στιγμή που υπάρχουν άτομα που σε ένα κοινό στερεφονικό καταλαβαίνουν διαφορές μεταξύ του CD και του βινυλίου (και όχι με τόσο ακριβά πικαπ), τότε υπάρχει κάποιο νόημα σε αυτή τη διαδικασία. Από εκεί και πέρα, περί ορέξεως...

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και βεβαια υπαρχει ακροασιμη διαφορα ακομα & στα φθηνα-μεσαια συστηματα.Στο δικο μου π.χ το dvd player μου αξιας 35 ευρω & μαρκας BLUE SKY... (το χρησιμοποιω βεβαια και σαν cd player) ακουγεται ΠΟΛΥ καλυτερα απο το ακριβο μου πλατω MIKRO SEIKI :D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κανω λαθος διορθωστε με, αλλα ο ξεχωριστος και ζεστος ηχος του βινυλιου οφειλεται οχι μονο στο οτι ειναι αναλογικο μεσο, αλλα και στο οτι η πλειοψηφια των παραγωγων που βγηκαν σε βινυλιο τις προηγουμενες 10ετιες ηταν αναλογικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικο μου π.χ το dvd player μου αξιας 35 ευρω & μαρκας BLUE SKY... (το χρησιμοποιω βεβαια και σαν cd player) ακουγεται ΠΟΛΥ καλυτερα απο το ακριβο μου πλατω MIKRO SEIKI

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου