Προς το περιεχόμενο

New Fender CS Stratocasters!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η 68 HEAVY RELIC ειναι απλα το κατι αλλο!!

 

Μια σε lake placid blue παρακαλω!!!

 

(επιτελους βαλανε μυαλο και ξαναβγαζοιυν round lam fretboards!!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλη εννοω δηλ. τη sunburst 68 heavy relic με το υπεροχο μεγαλο  CBS heastock χωρις bullet με quartershawn neck & round lam rw fb,(σε lake placid blue φυσικα μια και το sb το βαριεμαι)

 

χαλαρα η ομορφοτερη στρατ που εχω δει ποτε μου...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με quartershawn neck & round lam rw fb

 

το ψιλοεξηγει και ο τυπας στο βιντεο (αν δεν εισαι γεματουλης με μουστακι ΔΕΝ δουλευεις στη fender μου φαινεται  ;D ) αλλα τολμω να πω οτι δεν καταλαβα τιποτα... που διαφερει τουτο το μανικι και ειναι τοσο σουπερ;

 

καμια νεα στρατουλα για τον ημιμαθη/αφραγκο παιχτη θα βγαλουνε; ή κανα χρωματακι εξτρα για τις CP τουλαχιστον, μαρεσει η 50's αλλα αυτο το shoreline gold ουτε ο φλωρινιωτης ρε παιδι μου (το sunburst το χει βαρεθει και η γιαγια μου)...

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παιδια κρατηστε μου την τελευταια μου αρεσε πιο πολυ.

καναμε δικαια τη μοιρασια. εμεινε η 2 3 4

α θελω και ενα customshop μπλουζακι. :)

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που διαφερει τουτο το μανικι και ειναι τοσο σουπερ;

 

In 1962, Fender laminated curved Brazilian rosewood fingerboards to maple neck surfaces that were curved as well. These are called “round-lam” necks. Fender’s earlier rosewood fingerboard necks, which used a flat glue joint, are known as “slab” boards.

 

αυτο τα lamination δηλ. μιας "κυρτωμενης" λεπτης rosewood ή maple ταστιερας πανω σε ενα "κυρτωμενο" μπρατσο δινει εξαιρετικη ακαμψια στο μανικι της κιθαρας,πολυ μεγαλυτερη απο τα κλασσικα slab boards (και βεβαια και απο τα one piece maple) που χρησιμοποιουν ολοι οι αλλοι κατασκευαστες,δυστυχως για ολους μαλλον την αποκλειστικη πατεντα την εχει η Fender για κανεις αλλος κατασκευαστης δεν προσφερει τετοιου ειδους μπρατσο (και η Fender την προσφερει μονο στο custom shop γιατι κοστιζει αρκετα σε εργατικα αν και χρησιμοποιει λιγοτερο σε ποσοτητα rosewood).

 

προσωπικα κρινοντας απο τις πολλες Fender περιοδου 63-79 που εχω δει τα μπρατσα αυτα δεν "παιρνουν" ποτε ενω προσωπικα τα βρισκω και πιο ομορφα μια και η ταστιερα εχει το ΙΔΙΟ παχος σε ολο το μηκος της (κατι που αν προσεξεις δεν συμβαινει σε κανενα μπρατσο με ξεχωριστη ταστιερα)

 

η Tele μου (του 70) δεν εχει χρειαστει ρυθμιση εδω και ...15 χρονια..... :o

 

μη περιμενεις βεβαια να ακουσεις και καμμια τρελλη διαφορα στον ηλεκτρικο ηχο της κιθαρας,περισσοτερο κατι τετοιες λεπτομερειες συγκινουν κατι τρελλαμενους σαν κι εμενα.... ;D ;D :) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις που υπαρχουν κατι τυποι που πληρωνονται για να παιζουν με ολες αυτες............ >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου