Προς το περιεχόμενο

Γνώμες, σχόλια και κριτική, επί τεχνικού επιπέδου, σε cli


the_remalian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο άποψη ήχου είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ...

 

Τώρα η κάθε παρατήρηση που μπορεί να γίνει θα είναι σε υποκειμενικό επίπεδο... Προσωπικά αν και η μουσική ιδέα δεν είναι τόσο κοντά στα δικά μου μουσικά γούστα, νομίζω οι επιλογές σου όσον αφορά την παραγωγή ήταν άριστες....!

 

Το μόνο που ακούγεται λίγο μη επαγγελματικό είναι το lead που μπαίνει στο 1.00 ( don't get me wrong μουσικά είναι ΓΑΜΑΤΟ) το οποίο ίσως παραβρωμίζει και θυμίζει περισσότερο ερασιτεχνική παραγωγή...

 

Αλλά όλα αυτά είναι μπούρδες. Το σημαντικό είναι να ξεκινήσει η ανάκριση (για να μαθαίνουμε και οι αμαθείς) ;D:

 

Ποιό plugin χρησιμοποίησες για drums (Superior Drummer, BFD κλπ)

 

Τι mastering plugins χρησιμοποιησές; (Waves, Τ-racks, κανα VintageWarmer)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια και τις υποδείξεις!

 

Όσο για το "μπάσο" ήταν θρασύ μεν  ;D αλλά ήταν η μοναδική μου λύση μιας και at this point δεν έχω μπάσο εδώ.. Τύμπανα έπαιξε ο addictive όπως ίσως καταλάβατε. Στο master bus μπήκε ενα Q10 ένα C1 και ένα L2! Κιθάρες έπαιξε ο guitar rig (κι εγώ ;)) και αυτό ήταν!

 

Οποιεσδήποτε προτάσεις ακόμα είναι more than welcome!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου για τα μεσα που εχεις χρησημοποιησει μπορω να πω οτι στα αυτια μου ακουγεται πολυ επαγγελματικη η ηχογραφηση σου.Το κομματι ειναι και αυτο πολυ ωραιο...το εχω ακουσει πανω απο 10 φορες!!!!!Να σου πω την αληθεια θα θελα να χει κι αλλοοο,και επισης θα το προτιμουσα instrumental να σου πω την αληθεια....

 

Αν εχεις κι αλλα στειλε να θαυμασουμε!!

 

Υ.Γ.

εχεις μπαντα;

www.facebook.com/DEUXPOINTS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου για τα μεσα που εχεις χρησημοποιησει μπορω να πω οτι στα αυτια μου ακουγεται πολυ επαγγελματικη η ηχογραφηση σου.Το κομματι ειναι και αυτο πολυ ωραιο...το εχω ακουσει πανω απο 10 φορες!!!!!Να σου πω την αληθεια θα θελα να χει κι αλλοοο,και επισης θα το προτιμουσα instrumental να σου πω την αληθεια....

 

Αν εχεις κι αλλα στειλε να θαυμασουμε!!

 

Υ.Γ.

εχεις μπαντα;

 

Thanx για τα καλά λόγια! Ναι η μπάντα τώρα στήνεται (στην Κρήτη) και ελπίζουμε κι εμείς, όπως όλοι όσοι ξεκινάνε, να βγει κάτι φρέσκο και όμορφο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου