Προς το περιεχόμενο

Το ταυρακι Epiphone SG-400 γέρνει λάθος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω ενα ταυρακι Epiphone SG-400  και οταν παιζω η κιθαρα μου γερνει μπροστα, το μπρατσο δλδ γερνει μπρος τα κατω, με αποτελεσμα να με κουραζει, καθε φορα. Και σκεφτομαι να κανω μια τρυπα πισψ απο το κερατο, για να πιανει πιο ψηλα δηλαδη η ζωνη και να ζυγιζει το οργανο...Καμια ιδεα κανεις..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τυπικό θέμα, θα το διαβάσεις σε πολλά σχετικά θέματα.

 

Άλλοι κάνουν αυτό που λες.

Άλλοι αγοράζουν πιο φαρδιά ζώνη για να κρατάει καλύτερα στη θέση της.

Άλλοι βάζουν κάποιο βαρίδι στην άκρη της ζώνης πίσω ή μέσα στο control cavity.

Άλλοι δε χαμπαριάζουν και αγοράζουν άλλη κιθάρα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω ενα ταυρακι Epiphone SG-400  και οταν παιζω η κιθαρα μου γερνει μπροστα, το μπρατσο δλδ γερνει μπρος τα κατω, με αποτελεσμα να με κουραζει, καθε φορα. Και σκεφτομαι να κανω μια τρυπα πισψ απο το κερατο, για να πιανει πιο ψηλα δηλαδη η ζωνη και να ζυγιζει το οργανο...Καμια ιδεα κανεις..?

 

Η επένδυση σε μια καλή ζώνη(και μπάσου κάνει) δεν είναι κακή ιδέα. Κι εγώ έτσι το έλυσα και παίζω και live χωρίς θέμα. Αλλές λύσεις υπάρχουν αλλά είναι λίγο πατέντες κι αν δε θέλεις να  πειράξεις την όψη της κιθάρας, μην αρχίσεις τρύπες... Γενικά πειράζω πολύ τις κιθάρες μου(μόντες κλπ) αλλά τις έξτρα τρύπες προσπαθώ να τις αποφεύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου