Προς το περιεχόμενο

Amplitube 3...Nuendo 4...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα!

 

Πρόσφατα απέκτησα το Amplitube 3...για χρονια ηχογραφουσα direct...-πεταλιερα-sound card-nuendo...

 

σημερα περασα την κιθαρα κατευθειαν στην καρτα, ανοιξα το amplitube..μετα ανοιξα το nuendo...και αντι να εχω τον ηχο που ηχα απ το amplitube, ειχα το καθαρο σημα απ την κιθαρα μου....

 

Μαλλον κατι δεν κανω σωστα....Αποτι καταλαβα το tube δεν ειναι vst...αλλα κατι αλλο...Πως ηχογραφω στο nuendo??

 

Εχει κανεις καμια ιδεα??  ???

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω ότι κι εγώ το nuendo είχα...(μου το είχε δώσει ένας φίλος κατεβασμένο-σπασμένο), αλλά πήγα στο Reaper το οποίο είναι 5MB πρόγραμμα, τα κάνει όλα και συμφέρει...

 

αλλά τεσπά...πρέπει να βρεις ποιον φάκελο έχει ορισμένο το Nuendo για τα vst's...εκεί μέσα πρέπει να είναι το .dll του amplitube..αφού το βρεις και βεβαιωθείς ότι το έχεις εγκαταστήσει σωστά, πρέπει να το φορτώσεις ως vst από το track που ακούγεται η κιθάρα σου..τώρα δεν το έχω εγκατεστημένο το nuendo, αλλιώς θα στα εξηγούσα αναλυτικά, αλλά σε γενικές γραμμές έτσι είναι..ελπίζω να βοήθησα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ακους σε φαση realtime δηλαδη?

 

τι εννοεις ακριβως οταν λες "ανοιξα το amplitube..μετα ανοιξα το nuendo" ??? ???

 

το ακουω οταν ειναι μονο του το amplitube...και γιαυτο αλλοστε ηθελα να το ηχογραφισω...

 

οταν λεω ανοιξα εννοω double-click! ;D

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, αυτή τη στιγμή τρέχεις το Amplitube ως standalone (κάνεις δύο κλικ δηλαδή και το τρέχεις) και μετά ανοίγεις το nuendo (ή το έχεις ήδη ανοιχτό).

Δεν γίνεται έτσι η ηχογράφηση με vst.

Πρέπει να βρεις πώς θα ενεργοποιήσεις το amplitube ΜΕΣΑ στο nuendo. Μήπως υπάρχει κάποιο κουμπάκι στο track που γράφει insert ή κάτι τέτοιο;

Τέλος πάντων, το nuendo δεν το γνωρίζω, αλλά δεν θα είναι και δύσκολο να βρεις τι πρέπει να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού βεβαιωθείς οτι είναι και τα 2 εγκατεστημένα σωστά, ανοίγεις το nuendo, κάνεις Add Audio Track, στην αριστερή στήλη του Nuendo επιλέγεις Inserts και μετά επιλέγεις Amplitube 3. Έτοιμος...

Τέεεεεελειαα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου