Προς το περιεχόμενο

Επιλογη ενισχυτη γυρω στα 500ε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι μεταξυ bugera και randall rg75g3

Δε νομίζω πως έχουν κάποια ιδιαίτερη σχέση ηχητικά. Ο Randall είναι solid state και ο Bugera λάμπα οπότε η σύγκριση είναι λίγο άδικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O randall απο οτι ειδα ειναι hybrid και εχει pre amp λαμπα και mosfets.Τωρα να σας πω την αληθεια δεν ξερω πως ακριβως λειτουργει αυτο. ::)(δηλαδη με λιγα λογια o bugera ειναι καλυτερος?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O randall απο οτι ειδα ειναι hybrid και εχει pre amp λαμπα και mosfets.Τωρα να σας πω την αληθεια δεν ξερω πως ακριβως λειτουργει αυτο. ::)(δηλαδη με λιγα λογια o bugera ειναι καλυτερος?)

Αν σκέφτεσαι ανάμεσα σε λάμπα και υβρίδιο, λάμπα χωρίς δεύτερη σκέψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον φοβαμε τον bugera ομως.Ειναι κινεζικος,η εταιρια ειναι της behringer και θα ρθει και απο γερμανια αν τον παρω απο κει.Φοβαμε μην μου ρθει σαπουνι αντι για head :P Το cab πρεπει να ειναι καλο ή ας πουμε και το harley benton κανει?(η harley benton απο οτι εχω ακουσει δεν ειναι και καμια φοβερη εταιρια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα με 500 ευρώ μη φανταστεις οτι μπορεις να πάρεις εξοπλισμό φημισμένο για την ποιοτητα ηχου και κατασκευής.

 

Πιστεύω πως δεν χρειάζεται να σε απασχολει η ποιοτητα κατασκευης, με τόσες εγγυησεις, εκτός αν κάνεις συστηματικά λάιβ και θες ο εξοπλισμός σου να είναι πολύ αξιόπιστος.

 

η συμβουλή μου αν φοβάσαι τόσο πολύ για την αξιοπιστία, είναι να κοιτάξεις κάτι σε μεταχειρισμένο, ωστε να μπορέσεις να ανέβεις σε εταιρίες κατηγορίας τιμής τέτοιας ωστε να μην υπάρχει περίπτωση να σου χαλάσει. Αυτό όμως εφόσον ελέγξεις διεξοδικά αυτό που θα πάρεις και εμπιστεύεσαι τον ιδιοκτήτη.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συμβουλή μου...είναι να κοιτάξεις κάτι σε μεταχειρισμένο, ωστε να μπορέσεις να ανέβεις σε εταιρίες κατηγορίας τιμής...εφόσον ελέγξεις διεξοδικά αυτό που θα πάρεις και εμπιστεύεσαι τον ιδιοκτήτη.

 

+1

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 500ε +/20-30ε θελω head και καμπινα ή combo με λαμπα ομως.Δεν θα κανω περιοδεια αλλα lives παιζω.Συμφωνω για αυτο που λες με τις εγγυησεις αλλα το θεμα ειναι να μην σου χαλασει αυτο που θα παρεις και μετα πρεπει να το ξαναστελνεις γερμανια ή οπου αλλου.Οσο για τα μεταχειρισμενα που λες δεν τα πολυ εμπιστευομαι εκτος αν ειναι καποια καλη προσφορα σε κατι συγκεκριμενο που εκει το σκεφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε αυτα τα λεφτα λοιπον βρισκεις αξιοπρεπη combo μεταχειρισμενο ( Marshall , Laney κλπ αν μιλαμε για βρετανικο ηχο) apo 20 -50 W κ κανεις την δουλεια σου μια χαρα. Παντα για φουλ λαμπα μιλαμε βεβαια! (πριν λιγο καιρο ειχε παρει το ματι μου τον vintage modern κοντα στην τιμη που μιλαμε)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου