Προς το περιεχόμενο

LP Junior style guitars


yannis37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Junior είναι τελείως διαφορετική κιθάρα απο μια LP με αρκετά χαρακτηριστικό ήχο (κυρίως λόγω και του Ρ90)

 

Αν δεν θέλεις τον συγκεκριμένο ήχο απλά δεν παίρνεις Junior

 

η απορία μου έχει να κάνει με κιθάρες με ίδιου τύπου μαγνήτες, όπως ξέρεις υπάρχουν και LP  με Ρ90...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα επανερχόμουν αλλά με πρόλαβες ;)

 

Εκτός του Ρ90 είναι και κατά πολύ ελαφρύτερες και με αρκετά δυνατότερο unpluged ήχο με όποια διαφορά μπορεί να επιφέρει αυτό στον ηλεκτρικό

 

Έχω κάνει σύγκριση μεταξύ των 2 (54' LP VOS και Junior 57 VOS) στον bridge μαγνήτη και είναι αρκετά διαφορετικός ήχος (στο καθαρό πάντα) παρότι έχουν και την ίδια γέφυρα

 

.....η 54' μου άρεσε περισσότερο πάντως

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηνωντας τη διαφορετικη εμφανιση και αισθηση (λιγοτερο βαρος κλπ), ειναι και ο ηχος συχνα διαφορετικος, λογω του πιο λεπτου σωματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα εκτος των άλλων μου φέρνει  περισσότερο κοντα σε explorer η flyV ( χωρίς τον neck) παρά σε LP.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλος ερωτας αυτες οι κιθαρες.....

τις πρωτο ειδα απο τον Leslie West(Mountain) κ απο τοτε ονειρο μου ειναι να αποκτισω μια...

ειναι απλες κιθαρες που απλα τις καρφωνεις στον ενισχυτη κ το μονο που θελεις ειναι ενα Boost για το σολο.

γενικα ειμαι φαν του ενα μαγνητη κ ολες οι κιθαρες μου εκτος απο την τελε μου εχουν μονο ενα μαγνητη.....

Firebird_3.jpg.f1f0915b5c615daff77b38b1918236d4.jpg

Danelectro_02.thumb.jpg.d3935ba4258ee407bdc625c50a1df912.jpg

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλος ερωτας αυτες οι κιθαρες.....

τις πρωτο ειδα απο τον Leslie West(Mountain) κ απο τοτε ονειρο μου ειναι να αποκτισω μια...

ειναι απλες κιθαρες που απλα τις καρφωνεις στον ενισχυτη κ το μονο που θελεις ειναι ενα Boost για το σολο.

γενικα ειμαι φαν του ενα μαγνητη κ ολες οι κιθαρες μου εκτος απο την τελε μου εχουν μονο ενα μαγνητη.....

 

Συμωνω και επαυξανω..

 

DSC02568.thumb.JPG.23b79f53ca4728a14a7307a83cbccc2b.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά....λιγο ακόμα και θα gasώσω να την χτυπήσω μια. (τι ήθελα και το ανέβαζα)

 

αστε με στην φτηνιάρα μου.

epijr.thumb.jpg.07ccff697e2d7fb5da5b6b63623b7be0.jpg

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

moutzaheadin

 

Θελεις να γινουμε φιλοι κ να ερθω σπιτι σου να παιξουμε!  ;D

 

yannis37

μια χαρα ειναι ρε η φτηνιαρα σου!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, και μιας και αναφεραμε τις Huber, πλεον εκτος της Junior και Special που βγαζει προστεθηκε και ενα νεο μοντελο, ουσιαστικα μια Junior με διπλο. Mου τη θυμισε η "φτηνιαρα" απο πανω.

 

http://www.nikhuber-guitars.com/krautster.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου