Προς το περιεχόμενο

Μερικες ερωτησεις σχετικα με την ακουστική μου


johnkoutsou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια yamaha apx 500 ηλεκτρακουστική... Παίζω με έναν laney LA30C Acoustic Amplifier...

1. Έχετε γνώμη για αυτόν τον ενισχυτή?

2. Τι χορδές θα επιλέγατε για αυτήν την κιθάρα? (Προσωπικά μου αρέσουν οι Dunlop Acoustic οι 10άρες, αλλά θα ήθελα να ακούσω και άλλες απόψεις)

3. Πόσο κακό λέτε να τις έχω κάνει που εν αγνοια μου:

α) την έχω καθαρίσει με χαρτί και νερό 2-3 φορες

β) 2-3 φορες για να αλλάξω χορδές τις έβγαλα ολες και τις έβαλα μια μια

4. Σχετικά με τα κλειδιά, κυκλοφορουν και 1-1 ή πρεπει να παρω σετ, και πόσο κοστίζουν?

 

Νομίζω οτι αυτά ήταν για αρχή  :P ... Αν θυμηθώ και κάτι αλλο θα συμπληρώσω  ::)... Ευχαριστώ εκ των προταίρων :)

Music is what feelings sound like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια yamaha apx 500 ηλεκτρακουστική... Παίζω με έναν laney LA30C Acoustic Amplifier...

1. Έχετε γνώμη για αυτόν τον ενισχυτή?

2. Τι χορδές θα επιλέγατε για αυτήν την κιθάρα? (Προσωπικά μου αρέσουν οι Dunlop Acoustic οι 10άρες, αλλά θα ήθελα να ακούσω και άλλες απόψεις)

3. Πόσο κακό λέτε να τις έχω κάνει που εν αγνοια μου:

α) την έχω καθαρίσει με χαρτί και νερό 2-3 φορες

β) 2-3 φορες για να αλλάξω χορδές τις έβγαλα ολες και τις έβαλα μια μια

4. Σχετικά με τα κλειδιά, κυκλοφορουν και 1-1 ή πρεπει να παρω σετ, και πόσο κοστίζουν?

 

1. Όχι δυστυχώς...

2. Τουλάχιστον 11άρες και κατά προτίμηση 12άρες και να σου πω την αλήθεια θα έβαζα κάποιες coated γιατί σπάζομαι να αλλάζω κάθε 10 ώρες χορδές στην ακουστική.

3α. Πόσο νερό? Μπάνιο την έκανες? Αν ήταν ελάχιστο νερό και ΔΕΝ στέγνωσε πάνω στην κιθάρα, το βερνίκι θα την έχει προστατέψει, μην ανησυχείς.

3β. Δεν πεθαίνουν έτσι οι κιθάρες φίλοσ.  ;D Το πολύ να θέλει λίγο περισσότερο χρόνο να "έρθει" το μανίκι.

4. Κυκλοφορούν και μεμονωμένα, εξαρτάται και τη μάρκα-τύπο. Ρίξε μια ματιά στο stewmac.com για να πάρεις μια ιδέα για το τι υπάρχει.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ Genious (  ;D )... Ελάχιστο νερό (με χαρτοπετσετα για να φανταστεις).... Αν είχε στεγνώσει πάνω τι συμβαίνει??

 

Οι 11 μου φαίνονταν πολύ σκληρές... δεν με εβγαζαν με τπτ σε κανα bend και τέτοια..... Άλλα και πάλι εγώ είτε έχουν φθαρεί είτε όχι εγώ καθε μηνα+ αλλαζω χορδές  :P :P :P  :-X :-X :-X  ;D

Music is what feelings sound like

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12άρες καλύτερα να βάλεις. πιο κατω χάνονται τα χαμηλά σου.

 

ποσο bent να θες να κάνεις με ακουστικη. αστα για την ηλεκτρική αυτά.

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου