Προς το περιεχόμενο

Η λαμαρίνα, η λαμαρίνα όλα τα σβήνει


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε πάω ακόμα περισσότερο  ;)

 

 

Μιας και δεν τα έχω καταφέρει ακόμα να κάνω την αρχή .... σας παραθέτω το όνειρό μου :'(

Alfa-Romeo-Giulia-2000-GT-Veloce_2.jpg

 

 

 

A-Y-T-A    E-I-N-A-I!!!    ΤΕΛΟΣΣΣ!!!!

(τότε που η Άλφα έβγαζε ακόμα αυτοκίνητα...)

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

H πιο παράλογη (ρεφενέ) φοιτητική αγορά (τρελό γέλιο, απίθανο σαπάκι) (Triumph Spitfire)

 

εσεις οι "Αγγλοι" παντα μιζεροι και μετρημενοι ησασταν.... παντα... ;D

 

ειναι αυτο αμαξι για φοιτητη...???

 

εγω στο Αμερικα ως φοιτητης ειχα ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ οχι διχρονη ...σουστα με καναβατσο... ;D

 

στην αρχη αυτο

 

1976gray.jpg

 

και μετα αυτο

 

 

151981_10822839_1977_Cadillac_Fleetwood.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A-Y-T-A    E-I-N-A-I!!!    ΤΕΛΟΣΣΣ!!!!

(τότε που η Άλφα έβγαζε ακόμα αυτοκίνητα...)

Πάσο. Αλλά όχι και για όνειρο.

 

εσεις οι "Αγγλοι" παντα μιζεροι και μετρημενοι ησασταν.... παντα... ;D

 

ειναι αυτο αμαξι για φοιτητη...???

 

εγω στο Αμερικα ως φοιτητης ειχα ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ οχι διχρονη ...σουστα με καναβατσο... ;D

 

στην αρχη αυτο

Μαζί σου...

Σούστα με καναβάτσο.

Στ Lotus έβγαζες το χέρι κι έπιανες άσφαλτο. Χωρίς σκεπή. Με αναρτήσεις που αν πάταγες κέρμα ήξερες αν είναι κορώνα ή γράμματα. Και στο Spitfire δεν πάταγες απότομα φρένο ή γκάζι μη βγει το πόδι από κάτω.

 

Αλλά είχαν αυτό που οι Αμερικάνικοι καναπέδες με παρμπριζ τηλεόραση (μην αλλάξουν απότομα περιβάλλον και τρελλαθούν ;D) ΔΕΝ έχουν.

ΟΔΗΓΙΚΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ.

 

Να και ένα κιτ καρ (μαιμού δηλαδή) Cobra (από τα 3-4 όμορφα Αμερικάνικα αυτοκίνητα) που έφτιαξε ένας συγκάτοικος φοιτητής. Μηχανή από Ford Taunus αν θυμάμαι καλά.

113_2001_kit_car_90902_large+cmc_cobra_convertible+front_left.jpg

Πρώτη μούρη.

Απλώς τα χάλαγε λίγο ο ήχος της μηχανής.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στο Αμερικα ως φοιτητης ειχα ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ οχι διχρονη ...σουστα με καναβατσο... ;D

 

μαούνα η [maúna] Ο25α : 1. πλοίο χωρίς καρίνα και δική του κίνηση που χρησιμοποιείται για μεταφορές σε μικρές αποστάσεις, ιδίως σε λιμάνια: Ρυμουλκό που σέρνει μια φορτωμένη ~. || (μειωτ.) για αργοκίνητο μεταφορικό μέσο. 2. (μτφ.) για καθετί μεγάλων διαστάσεων και συνήθ. άκομ ψο.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πιο παράλογη (ρεφενέ) φοιτητική αγορά (τρελό γέλιο, απίθανο σαπάκι) (Triumph Spitfire)

72triumphspitfire.jpg

 

Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο στο ίδιο χρώμα, ήταν στις αρχές των '70's, το αυτοκίνητο του πιο "Rock 'n' Roll" τύπου που έχω γνωρίσει. Του πατέρα μου. R.I.P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαούνα η [maúna] Ο25α : 1. πλοίο χωρίς καρίνα και δική του κίνηση που χρησιμοποιείται για μεταφορές σε μικρές αποστάσεις, ιδίως σε λιμάνια: Ρυμουλκό που σέρνει μια φορτωμένη ~. || (μειωτ.) για αργοκίνητο μεταφορικό μέσο. 2. (μτφ.) για καθετί μεγάλων διαστάσεων και συνήθ. άκομ ψο.

 

 

ε,καλα οχι και τοσο αργοκινητο..... ;)  το Mustang πεταγε & η Caddy De Vill δεν ηταν αμαξι ηταν...βιλουδο.... ;D & ειχε 7λιτρο κινητρα V8 "ανοιγμενο" (πρεπει να εβγαζε κοντα στα 400 αλογα.... ;))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Caddy De Vill δεν ηταν αμαξι ηταν...βιλουδο.... ;D & ειχε 7λιτρο κινητρα V8 "ανοιγμενο" (πρεπει να εβγαζε κοντα στα 400 αλογα.... ;))

 

Aν θυμαμαι καλα ειχες πει οτι ηταν αυτοκινηταρα, μονο να εστριβε κιολας... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θυμαμαι καλα ειχες πει οτι ηταν αυτοκινηταρα, μονο να εστριβε κιολας... ;D ;D ;D

ή να φρέναρε

ή να ξεκίναγε γρήγορα

κάτι βρε αδερφέ.

 

Στράφι το ιππικό στη σαλοτραπεζαρία .....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου