Προς το περιεχόμενο

inside me feat Helena voulgari


antoniskoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Είμαι καινούριος στον χώρο της ηλεκτρονικής μουσικης αλλά είμαι ενθουσιασμένος στο να μάθω περισσότερα, κάνω link ένα καινούριο τραγούδι, για να μου πείτε τα προβλήματα που έχει στον ήχο, δεν έχει γίνει mastering και δεν ξέρω πως ακούγεται σε ηχεία ηλεκτρονικού υπολογιστή. Όλες οι κρίσεις δεκτές......

 

Ευχαριστώ,

Αντώνης

inside_me.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προφορα ηταν μεν ελληνικη...αλλα καλυτερη απο το μεσο ορο των αγγλοφωνων Ελληνων τραγουδιστων/-ριων...

 

Σαν φωνη εχει θεματάκια, ναι. Θελει δουλεια.

 

Στη μιξη, μαλλον θελει να τονίσεις λίγο το μπασο, στα ηχεια μου χανοταν. Και η φωνη πρεπει να "ενσωματωθει" καλυτερα στο συνολο. Ηταν σαν να τραγουδουσε καποιος παραλληλα με ενα cd player και να ηχογραφηθηκε το αποτελεσμα.

 

Οι ηχοι και το κομματι είναι πολυ ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι μια χαρά. Όχι το πιο πρωτότυπο αλλά οκ.

 

Στη φωνή δεν με ενόχλησε τόσο η προφορά ούτε τα φάλτσα. Αλλά έχει πολύ κακή τοποθέτηση στο μιξ - ιδίως όσον αφορά στο eq, είναι γραμμένη με μάλλον κακό μικρόφωνο, κάτι πήγε χάλια στους κομπρέσορες (αν υπήρχαν) και φυσικά η μελωδική γραμμή α) δεν ήταν πολύ καλή β) δεν ταίριαζε καθόλου στο κομμάτι.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι μια χαρά. Όχι το πιο πρωτότυπο αλλά οκ.

 

Στη φωνή δεν με ενόχλησε τόσο η προφορά ούτε τα φάλτσα. Αλλά έχει πολύ κακή τοποθέτηση στο μιξ - ιδίως όσον αφορά στο eq, είναι γραμμένη με μάλλον κακό μικρόφωνο, κάτι πήγε χάλια στους κομπρέσορες (αν υπήρχαν) και φυσικά η μελωδική γραμμή α) δεν ήταν πολύ καλή β) δεν ταίριαζε καθόλου στο κομμάτι.

 

Ευχαριστώ, λοιπόν να σου πω τι συμβαίνει.... νομίζω οτι έχω βάλει πολύ reverb στην φωνή, κομπρέσορες δεν υπάρχουν πουθενά (είναι ένα θέμα που πρέπει να μάθω σιγά - σιγα και δεν ξέρω πότε να βάλω ενα κομπρέσορα σε ένα κανάλι, το eq της φωνής πρέπει να αλλάξει, το μικρόφωνο είναι απο τα καλά. τώρα για την μελωδία δεν ξέρω αυτό ειναι υποκειμενικό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προφορα ηταν μεν ελληνικη...αλλα καλυτερη απο το μεσο ορο των αγγλοφωνων Ελληνων τραγουδιστων/-ριων...

 

Σαν φωνη εχει θεματάκια, ναι. Θελει δουλεια.

 

Στη μιξη, μαλλον θελει να τονίσεις λίγο το μπασο, στα ηχεια μου χανοταν. Και η φωνη πρεπει να "ενσωματωθει" καλυτερα στο συνολο. Ηταν σαν να τραγουδουσε καποιος παραλληλα με ενα cd player και να ηχογραφηθηκε το αποτελεσμα.

 

Οι ηχοι και το κομματι είναι πολυ ωραία.

 

ξέρεις κάτι; όταν το ακουώ το μπάσο αλλού είναι σαν να μπουκώνει το ηχείο γιατί πέφτει μαζί με την μπότα,...... εκεί τι κάνω κόβω τα χαμηλά στην μπότα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη, αλλα δεν εχω ιδέα τι να κανεις ;D Αν σε κατι ειμαι ξακουστος σ'αυτη τη ζωη είναι η αγνοια μου στη μιξη :D

 

Απλά σου είπα πως ακουστηκε στα ηχεια μου, τα οποια γενικά τονιζουν τα μπασα. Και σε αυτη την περιπτωση δεν τα αισθανθηκα καθόλου.

 

Ισως καποιος γνωστης μας βοηθήσει, ωστε να μαθω κι εγω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρεις κάτι; όταν το ακουώ το μπάσο αλλού είναι σαν να μπουκώνει το ηχείο γιατί πέφτει μαζί με την μπότα,...... εκεί τι κάνω κόβω τα χαμηλά στην μπότα;

 

Ψαξε, ψάξε, κάτι θα βρεις...

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;cat=5

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου