Προς το περιεχόμενο

Νεος τρόπος για ομαδικές παραγγελίες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολύ θα ήθελα να γνωρίσω το μελος που, αφού εξαπατηθεί από άλλο μέλος σε αγγελία στο νόιζ ή σε αναγγελία ομαδικής αγοράς, θα θεωρήσει εύλογο και, εν τέλει, ρεαλιστικό, να ζητήσει εξηγήσεις από το διαχειριστή του φόρουμ, λες κι αυτός αυτομάτως προσυπογράφει κάθε ποστ στο φόρουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

πολύ θα ήθελα να γνωρίσω το μελος που, αφού εξαπατηθεί από άλλο μέλος σε αγγελία στο νόιζ ή σε αναγγελία ομαδικής αγοράς, θα θεωρήσει εύλογο και, εν τέλει, ρεαλιστικό, να ζητήσει εξηγήσεις από το διαχειριστή του φόρουμ, λες κι αυτός αυτομάτως προσυπογράφει κάθε ποστ στο φόρουμ

 

ναι αυτο η αληθεια ειναι οτι θα εχει γουστο... να ρωτησω κατι ? αν μπει στους ορους και κανονισμους του φορουμ κατι που να σχετιζεται με το θεμα ? δηλαδη ``αν συμετασχεται σε ομαδικες παραγγελιες που οργανωνονται απο μελη του φορουμ...........μπλα μπλα...

τοτε ουτε ετσι καλυπτεται το νοιζ ? δεν ξερω λεω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

πολύ θα ήθελα να γνωρίσω το μελος που, αφού εξαπατηθεί από άλλο μέλος σε αγγελία στο νόιζ ή σε αναγγελία ομαδικής αγοράς, θα θεωρήσει εύλογο και, εν τέλει, ρεαλιστικό, να ζητήσει εξηγήσεις από το διαχειριστή του φόρουμ, λες κι αυτός αυτομάτως προσυπογράφει κάθε ποστ στο φόρουμ

 

Πράγματι, δεν είναι πολύ ρεαλιστικό να ζητήσει κάποιος εξηγήσεις (με αξιώσεις) από τη διαχείριση για συνεννόηση μέσω του φόρουμ που για κάποιο λόγο πήγε στραβά. Αυτό όμως δεν αποκλείει το ενδεχόμενο κάποιος να το κάνει.

 

Βασικά όμως, το θέμα βρίσκεται αλλού:

Θεωρούμε ότι αυτό είναι κακή πρακτική (για όλους τους λόγους που έχουν αναφερθεί) και δεν θέλουμε να την ενθαρρύνουμε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι με τη μορφή που προτείνεται (αναγκαστικά) είναι παρακινδυνευμένο, ειδικά αν σκεφτείς το κέρδος (20 ευρώ).

 

Αναρωτιέμαι όμως αν θα ενδιέφερε τον ίδιο τον Thomann να κάνει ένα σύστημα που να εξασφαλίζεται η κυριότητα του προϊόντος αλλά να παραδίνονται όλα την ίδια στιγμή σε ένα μέρος. Σίγουρα δε θα αρέσει στην DHL, αλλά για το Θωμά δε θα είναι μείωση κόστους μια τέτοια λύση;

 

Μιλάω για ξεχωριστή αγορά αλλά με πχ χρήση ενός κωδικού που στέλνει την παραγγελία σε μια ορισμένη αποστολή προς Ελλάδα μαζί με άλλες παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι με τη μορφή που προτείνεται (αναγκαστικά) είναι παρακινδυνευμένο, ειδικά αν σκεφτείς το κέρδος (20 ευρώ).

 

το ενδιαφέρον είναι ότι με το κόψιμο, πρακτικά, των ομαδικών παραγγελιών στο νοιζ, στηρίζεται η ελληνική αγορά, αφού όλα τα προϊόντα κάτω των 300Ε πάνε 20Ε πάνω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προχθές με είχε πάρει τηλέφωνο ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου (παρεπιπτόντως είναι πολύ χαμηλών τόνων και ΧΡΥΣΟ παιδί) και μου εξηγούσε ότι πρέπει ο καθένας μας να κάνει ό,τι μπορεί για να σταματήσει αυτή την αιμορραγία προς thomann.

 

"Χαρίλαε (μου λέει), ξέρω ότι custom οργανα, μεγάλους ενισχυτές, εξοπλισμό για μεγάλες μονάδες δύσκολα θα τα χτυπήσουμε. Μπορούμε όμως να "κλείσουμε" λίγο την κάνουλα απο την πιτσιρικαρία."

"Και πως θα γίνει αυτό ρε συ Γιώργο?" του λεω.

Μου λέει:

"Εξυπνο παιδί είσαι.... τι τα έχεις τα κουμπάκια?"

"Γιώργο.... θα το δώ και σε παίρνω τηλέφωνο σε 10 λεπτά" του είπα.

 

Πήρα το  yameth.....

 

"Ετοιμαζόμουν να σε παρω" μου είπε.

"Οι πιέσεις απο τους εισαγωγές/αντιπροσώπους είναι ασφυκτικές. Προχθές βρήκα μια μισοφαγωμένη πίτα-γύρο στη ζαρντινιέρα έξω απο το σπίτι μου...... Και ξέρεις τι σημαίνει αυτό στην πιάτσα."

 

"Μην παίζεις με αυτά" του είπα. "Και ο Γιώργος το ίδιο μου είπε.....πήγαινε και κλείδωσέ το να τελειώνουμε.

"Αυτό θα κάνω" μου είπε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πριν λίγο με πήρε τηλέφωνο ο fleamail και μου είπε ότι το ίδιο ακριβώς του ζήτησε (με τρόπο) ο Αντώνης Σαμαράς όταν συναντήθηκαν τις προάλλες στη συναυλία των Holy Fuck.

holy_fuck_live.jpg.759a77c6d57d5ea87bf87a0a4f6a4a3a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο με πήρε τηλέφωνο ο fleamail και μου είπε ότι το ίδιο ακριβώς του ζήτησε (με τρόπο) ο Αντώνης Σαμαράς όταν συναντήθηκαν τις προάλλες στη συναυλία των Holy Fuck.

 

 

ΨΕΥΤΗ! Αυτός είναι ο Νάσος Αλευράς!3511634452008.12.23_Nasos-Alevras_1_header.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Latest Headlines

 

 

Βροχές και καταιγίδες προβλέπει η ΕΜΥ για το Σαββατοκύριακο

Επαφές Δ.Δρούτσα με ξένους ομολόγους του στην έδρα των Ηνωμένων Εθνών

Ικανοποίηση στο συντονιστικό των απεργών κιθαροπωλών για την τροπολογία Μεθενίτη

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα-πλάκα, αποτελεί καθήκον όλων μας να στηρίζουμε τον έλληνα χειμαζόμενο έμπορΑ

 

ο καθένας από το μετερίζι που του έλαχε  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου