Προς το περιεχόμενο

Νεος τρόπος για ομαδικές παραγγελίες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς Γιάννη μου. Και όχι μόνο πήραν τηλέφωνο αλλά -σου είπα- βρέθηκε και μισή πίτα γύρο στη ζαρντινιέρα του yameth. 

Σαν να μην έφταναν αυτά, σήμερα το πρωί με πήρε τηλέφωνο και η Ανγκελα Μέρκελ. Μιλήσαμε λίγο για το θέμα των Γερμανικών εξαγωγών προς Ελλάδα αλλά τελικά διαπίστωσα ότι με πήρε για άλλο λόγο: Σήμερα φτιάχνει γεμιστά και ήθελε τη γυναίκα μου να ρωτήσει για τον κιμά γιατί έχει μπερδευτεί με αυτά που διαβάζει στο noiz. Παρεπιπτόντως η Ανγκελα είναι πολύ χαμηλών τόνων και εξαίρετη επιστήμων. Τα καλοκαίρια που έρχεται διακοπές στην Κρήτη με τον άντρα της μαζευόμαστε και λύνουμε ασκήσεις στατιστικής-θερμοδυναμικής που είναι η μεγάλη της αγάπη.

 

ετσι....να μιλάμε στα ισα.

 

καλή ορεξή ( με τα γεμιστα εννοώ)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εσυ δηλαδί που τα κατάλαβες όλα, μου παρεθεσες κάτι που τελικά δεν ισχύει μιας και ηρθε να σε διαψεύσει καπάκι ο harilatron.

Δεν είναι όλοι οι modulators το ίδιο...ο Earendil είναι ένας πτωχός (πλήν τίμιος) modulator ενώ ο harilatron δάκτυλος των εμπόρων (και ερωτευμένος με την Μερκελ....όπως και ο άλλος ο Superfunk...

 

Μα ρε Γιάννη δεν καταλαβαίνεις ότι ΚΑΙ οι 2 σε δουλεύουν?

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑι για να σου λύσω και την απορία...που γεμίζει 4 σελίδες...όταν θα θέλεις να παραγγείλεις ομαδικά από το Θωμά, θα λές...

Παιδιά, θα κάνω παραγγελία, όποιος ενδιαφέρεται pm plz....

και ούτε γάτα ούτε ζημιά....

Εύκολο δεν είναι?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑι για να σου λύσω και την απορία...που γεμίζει 4 σελίδες...όταν θα θέλεις να παραγγείλεις ομαδικά από το Θωμά, θα λές...

Παιδιά, θα κάνω παραγγελία, όποιος ενδιαφέρεται pm plz....

και ούτε γάτα ούτε ζημιά....

Εύκολο δεν είναι?

 

Που θα το γραφουμε αυτο ? σορυ αλλα χαμηλης νοητικης ικανοτητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγεις ένα θέμα στην αγορά, στο περί ανέμων ή στο Noiz Box...

Προφανώς και ένα τέτοιο θέμα, δεν θα πάει 4 σελίδες αλλά μία γραμμή και όποιος ενδιαφέρεται θα επικοινωνήσει με pm...ούτε κουβέντες ούτε λίστες και οι (όποιες) παρεξηγήσεις κατ οίκον...

 

σορυ αλλα χαμηλης νοητικης ικανοτητας...

...αυτά φοβάται και ο γερο Yameth... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγεις ένα θέμα στην αγορά, στο περί ανέμων ή στο Noiz Box...

Προφανώς και ένα τέτοιο θέμα, δεν θα πάει 4 σελίδες αλλά μία γραμμή και όποιος ενδιαφέρεται θα επικοινωνήσει με pm...ούτε κουβέντες ούτε λίστες και οι (όποιες) παρεξηγήσεις κατ οίκον...

...αυτά φοβάται και ο γερο Yameth... ;)

 

οκ τωρα το ξεκαθαρισα...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άκου Γιάννη,

σαφώς και η οργάνωση κοινοτήτων στο δίκτυο (και στην Ελλάδα βασικά το noiz) συνετέλεσε σε μια έκρηξη "δημοσιότητας" για τα δικτυακά μαγαζιά. Όχι ότι διαφορετικά δεν θα ήταν γνωστά, αλλά οι δικτυακές κοινότητες βοήθησαν στη μαζική και ταχεία ενημέρωση των εν δυνάμει αγοραστών για την ύπαρξη αυτής της εναλλακτικής. Υπό αυτή την έννοια, το noiz έχει ρόλο στη διαμόρφωση της τοπικής αγοράς. Οι διορατικοί έμποροι αντιλαμβάνονται το είδος του ανταγωνισμού και προβάλλουν τα συγκριτικά πλεονεκτήματα όπως η δυνατότητα να περιεργαστεί κανείς ένα μη απόλυτα τυποποιημένο προϊόν πριν το αγοράσει (όπως π.χ. μια κιθάρα).

 

Ασφαλώς και το noiz δεν έχει οργανωμένη στάση απέναντι στην επιλογή του κάθε μέλους για τον τρόπο με τον οποίο θα κάνει τις αγορές του.

 

Και σαφώς είναι αστείο να πιστεύει κανείς ότι οι τοπικοί έμποροι ζήτησαν να "δυσκολέψουμε" τις παραγγελίες από thomann. Είναι όσο αστείο είναι να πιστεύεις ότι η Μέρκελ παίρνει τη γυναίκα μου τηλέφωνο και μιλάνε για γεμιστά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα, κάτσε ένα λεπτό harilatron, δηλαδή δεν θα εμπλουτιστούν οι συνταγές γεμιστών στο noiz με την γεμιστά αλα Dr. Angela; Ενίσταμαι κύριε πρόεδρε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όσο αστείο είναι να πιστεύεις ότι η Μέρκελ παίρνει τη γυναίκα μου τηλέφωνο και μιλάνε για γεμιστά.

...εγώ το πίστεψα...γιατί ξέρω πόσο κακή μαγείρισσα είναι η Μέρκελ... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβάλλουν τα συγκριτικά πλεονεκτήματα όπως η δυνατότητα να περιεργαστεί κανείς ένα μη απόλυτα τυποποιημένο προϊόν πριν το αγοράσει (όπως π.χ. μια κιθάρα).

 

 

 

 

Χαριλαε με ολο τον σεβασμο σου λεω οτι και οι ελληνες εμποροι εχουν ευθηνη για το συγκεκριμενο θεμα... δηλαδη ναι μεν εμεις να στηριξουμε την ελληνικη αγορα χωρις καμια αντιρησση... ομως εγω για παραδειγμα που θελω να αγορασω μια esp εχω παει τρεις φορες σε ενα μαγαζι που βρισκεται ακαδημιας και τις τρεις φορες μου εχει πει οτι εχει δουλεια εκεινη την ωρα και δεν μπορω να την δοκιμασω... που μιλαμε για κιθαρα των 2000 ευρω ενω ο θωμας την εχει 1600... παραυτα ειμαι σε θεση να δωσω στον ελληνα 1800 και ετοιμοπαραδωτη παρα 1600 στο εξωτερικο... ομως πες μου με τετοιες συμπεριφορες , τι επιλογες σου αφηνουν ? δεν το λεω αυτο για να κριτικαρω την κινηση του νοιζ.. εχετε δικιο γιατι ειμαστε ελληνες και πρεπει να στηριζουμε την ελληνικη αγορα η τουλαχιστον το νοιζ δεν πρεπει να συμμετεχει στην εξαγωγη συναλαγματος.. αλλα για την κουβεντα... τι επιλογες σου αφηνει το παραπανω παραδειγμα... να παω αλλου ? που ? να ψαξω ολη την αθηνα μεχρι να βρω την συγκεκριμενη κιθαρα μεχρι να βρω τον σωστο εμπορο για να μπορεσω να παρω την κιθ μου απο εδω ? δηλαδη δεν λεω εχουν και οι εμποροι το δικιο τους αλλα και το νοιζ απο την πλευρα του και αφου εχετε και τις γνωριμιες αυτες , πειτε τους και τα δικα μας παραπονα σαν καταναλωτες .

 

Στο τελος θα μας τα ξαναφτιαξετε  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου