Προς το περιεχόμενο

Νεος τρόπος για ομαδικές παραγγελίες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πλάκα-πλάκα, αποτελεί καθήκον όλων μας να στηρίζουμε τον έλληνα χειμαζόμενο έμπορΑ

 

ο καθένας από το μετερίζι που του έλαχε  :-\

Θα ήθελες μήπως να μας πεις ποιό μετερίζι έλαχε σε εσένα προσωπικά; Διότι μέχρι τώρα είχα την εντύπωση ότι όλοι όσοι είμαστε στο Noiz* είμαστε στον ίδιο παρονομαστή σε σχέση με τους εμπόρους, στη θέση του καταναλωτή δηλαδή.

 

 

*Εξαιρούνται οι έμποροι, αντιπρόσωποι, τεχνίτες και λοιποί επαγγελματίες του χώρου που γράφουν σταθερά ή κατά καιρούς στο Noiz.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα ήθελες μήπως να μας πεις ποιό μετερίζι έλαχε σε εσένα προσωπικά; Διότι μέχρι τώρα είχα την εντύπωση ότι όλοι όσοι είμαστε στο Noiz* είμαστε στον ίδιο παρονομαστή σε σχέση με τους εμπόρους, στη θέση του καταναλωτή δηλαδή.

 

μα ναι φίλε μου, κι εγώ καταναλωτής είμαι... δεν υπονόησα ποτέ κάτι διαφορετικό...  όταν μιλώ με έμπορο, είναι ΜΟΝΟ με την προοπτική αγοράς απο μέρους μου, δεν προσφέρω εγώ ποτέ σ' αυτόν κάποια υπηρεσία, όπως π.χ. προμηθευτή, ή τεχνίτη, ή, ας πούμε, διαφημιστή... ωστόσο όλες αυτές οι τάξεις μπορούν να συνεισφέρουν στην ενίσχυση της ελληνικής αγοράς... να μη φεύγει συνάλλαγμα... αυτό έγραψα...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ενδιαφέρον είναι ότι με το κόψιμο, πρακτικά, των ομαδικών παραγγελιών στο νοιζ, στηρίζεται η ελληνική αγορά, αφού όλα τα προϊόντα κάτω των 300Ε πάνε 20Ε πάνω

 

 

 

πλάκα-πλάκα, αποτελεί καθήκον όλων μας να στηρίζουμε τον έλληνα χειμαζόμενο έμπορΑ

 

ο καθένας από το μετερίζι που του έλαχε  :-\

 

απολυτο δικιο εχεις... ξερεις ποτε θα γινει αυτο ?

 

θα πω περιστατικα τα οποια μου εχουν συμβει αλλα οχι ονοματα μαγαζιων... παντως θα μιλησω για ολα τα πρωτοκλασσατα , αυτα που μας ερχονται πρωτα στο μυαλο οταν θελουμε να παρουμε το οτιδηποτε...

 

θα γινει λοιπον αυτο οταν

 

- θα μπαινεις σε ενα μαγαζι να δοκιμασεις με την κιθαρα σου εναν ενυσχητη και δεν θα σου λενε ... ναι ενταξει αλλα τωρα δεν γινεται γιατι πρεπει να κλεισεις ραντεβου πρωτα...

 

- θα μπαινεις σε ενα μαγαζι να αγορασεις επωνυμους μαγνητες και δεν θα τους παιρνεις 115 ευρω ενω ο τομαν τους δινει 70 ... γιατι και με το 20ρικο του μεταφορεα παλι 90 ερχεται... και η απαντηση... οι τιμες ειναι φιξ φιλε μου...

 

- θα μπαινεις σε ενα μαγαζι να αγορασεις μια κιθαρα , που δεν την εχει , θα δινεις πανω απο τα μισα λεφτα προκαταβολη και θα περιμενεις 6 μηνες και δεν θα ερχεται ενω η ενημερωση που σου δινει ο κατασταματαρχης καθε φορα που το βρισκεις στο τηλεφωνο οτι την επομενη εβδομαδα θα την εχω σιγουρα ειναι γραφειοκρατικο το θεμα... συν τοις αλλοις οταν θα παιρνεις τηλεφωνο να ενημερωθεις για τα χρηματα που εχεις δωσει να κρυβεται να βαζει τον υπαλληλο του να σου πει οτι λειπει και να μπαινεις μεσα στο μαγζι και να τον βλεπεις μεσα... ενω οι συζητησεις μαζι του να σε κανουν να νιωθεις οτι εισαι και υποχρεωμενος απο πανω...

 

- θα μπαινεις σε ενα μαγαζι να αγορασεις εναν μαγνητη που αποδυκνυεται χαλασμενος που το λεει ο μαστορας ( πολυ γνωστος μαστορας ν.σμυρνης ) και οταν του το πας για αλλαγη να σου λεει , δεν γινεται , εσυ τον χαλασες...

 

- θα μπαινεις σε ενα μαγαζι και θα σε σεβονται σαν πελατη . δεν θελω τεμεναδες... ισα ισα που γενικα οταν μπαινω σε ενα μαγαζι θελω να μην μου δωσουν καμια σημασια , για να τσεκαρω με την ησυχια μου.

 

- να συνεχισω ?

 

- υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις...

 

- τα παραπανω αφορουν διαφορετικα μαγαζια...

 

- μην φανταστειτε δηλαδη οτι μπηκα σε ενα και μου κανανε ολα αυτα

 

- θα μπαινεις σε ενα μαγαζι να σου κανει σερβις , θα πληρωνεις 60 ευρω και θα διαπιστωνεις οτι το οργανο σου ουτε καν εχει καθαριστει παρα εγινε ισιωμα τους truss rod χωρις να ειναι περασμενες οι χορδες... :-\ :-\ :-\

 

- θα μπαινεις σε ενα μαγαζι για σερβις και αφου διαπιστωσεις οτι δεν εγινε σερβις , στην πορεια δεις οτι σου χαλανε και ενα ταστο , γιατι μια μερα που μπηκες μεσα στο μαγαζι και ενω η κ ιθαρα σου ηταν μεσα για σερβις την βρηκες αναποδα μπροστα απο μια ντραμς στο πατωμα... κατω στο πατωμα... εκει που παταμε... να το κανω εγω μπορω... οχι ομως ενας ξενος που την εδωσα για φτιαξιμο... μετα λοιπον την καταστροφη του ταστου , γυαλοχαρτο σφυρι κτλ και αποτελεσμα ? ζημια και στην ταστιερα που δεν παραδεχτηκε ποτε και πληρωσα μετα εγω το επαγγελματια ειδικο μαστορα της ν.σμυρνης για να τα συμαζεψει...

 

- θα μου πεις ρε φιλε αυτα που λες για τα σερβις τα κανει ο τομαν ? οχι αλλα αν τσακωθεις για την ζημια στην κιθαρα σου δεν πας μετα να ψωνισεις... ασε που αυτα δεν γινονται μονο σε εμενα...

 

 

σχετικα με τις τιμες τωρα... ασχολουμαι 10 χρονια... δεν ξερω να παιζω σαν παιχτης 10ετιας αλλα τουλαχιστον απο τιμες μαγνητες κιθαρες κατι εχω καταλαβει... οχι πολλα αλλα κατι... καποτε για να παρεις μια κιθαρα απο ελληνα κατασ. επρεπε να του βγαλεις το λαδι στα παρακαλια για να σου κοψει 30 ευρω... τωρα μπαινει πρωτα στο τομαν και σου λεει ... λοιπον ο τομαν το εχει τοσο οποτε αυτη ειναι η τιμη... τωρα πως μπορουνε ολοι και κανουμε τιμες τομαν και τοτε δεν μπορουσε κανενας να κοψει το παραμικρο... και δεν μιλαω για παλια... μιλαμε για μεχρι και πριν 2-3 χρονια...εχω συζητησει με πολλους φιλους καταστηματαρχες το θεμα τομαν και παραδεχονται καπιοι εξ αυτων οτι πληρωνουν λαθη που κανανε στο παρελθον...

 

σημειωτεων οτι απο ολες τις κιθαρες μου , 8 στο συνολο , μονομια εχει αγοραστει απο το Musicstore ολες οι υπολοιπες ειναι αγορασμενες απο ελλαδα , και στην προκειμενη που θελω να κανω μια ομαδικη παραγγελις ειναι επειδη θελω εναν μαγνητη σε κρεμ χρωμα και εδω δεν τον βρισκω... παρολη την κατασταση που επαναλαμβανω δεν ειναι πανακια , συνεχιζω να στηριζω τον ελληνα ομως θελω κι εγω καποιες διευκοληνσεις ειτε σε τιμες ειτε σε οτιδηποτε...

 

- θα μπαινεις σε ενα μαγαζι και δεν θα μιλανε οι τυποι ( αφεντικο-υπαλληλος) μεταξυ τους για συγκροτηματα και γελια αλλα θα σου δινουν μια σημασια οταν θα καθεσαι μπροστα στην μουρη τους για να κανεις μια ερωτηση... γιατι εχει τυχει και αυτο... 10 λεπτα συζητηση μεταξυ τους κι εγω να καθομαι μπροστα τους και να περιμενω να τελειωσουν... εκεινη την ημερα πηρα απο τον απεναντι την rr3 ... και ξαναπηγα μετα στο εν λογω καταστημα με την κουτα αγκαλια... επρεπε να δειτε φατσες...

 

ισως ολα αυτα να σας φαινονατι υπερβολες αλλα εχω συναντησει πολλουα ανθρωπους που πανω κατω εχουν περασει τα ιδια...

 

 

αυτα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ομαδικές παραγγελίες θα γίνονται μόνο κάνοντας ομαδικό ταξίδι οι ενδιαφέροντες στην έδρα του τόμαν. Ή του εκάστοτε καταστήματος. Τα μεταφορικά επιβαρύνουν το νόιζ.

 

 

Εγώ έχω σταμπάρει ένα καλό μαγαζί για κιθάρες στο Σίδνεϊ 8)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλάβω ρε παιδιά.

 

"κλειδώθηκαν" οι ομαδικές γιατι σας πηραν τηλέφωνο και διαμαρτηρήθηκαν κάποιοι γνωστοι σας έμποροι?

 

γιατί έτσι αλλάζει το πράμα.....

 

εγώ ειμαι απέναντι,

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ακριβώς δεν κατάλαβες; Στα έκανε λιανά ο blue:

 

Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε την ασφάλεια των συναλλαγών και τη φερεγγυότητα των συναλλασσομένων γιατί ούτε τράπεζα είμαστε ούτε το paypal. Με αυτό τον τρόπο προστατεύουμε ταυτόχρονα και τους μικρότερους που χρειάζονται τη γονική συναίνεση για αγορές μέσω ιντερνετ, αλλά και τα υπόλοιπα μέλη από απατεωνίσκους που μπορεί να κάνουν αρπαχτές, χρησιμοποιώντας την κοινότητα για τους δικούς τους στόχους. Δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνετε.

 

Στις αγγελίες, όπου είναι σαφές οτι για τις συναλλαγές η ευθύνη βρίσκεται εξ' ολοκλήρου στους άμεσα ενδιαφερόμενους έχουμε κληθεί να ξεκαθαρίσουμε από ασυνεννοησίες μέχρι και κανονικές απάτες (καλά αυτό δεν είχε συμβεί καν στο noiz, αλλά ακόμα και έτσι μας ζητήθηκαν εξηγήσεις). Πιστεύετε οτι μπορούμε να έχουμε τέτοιο ρόλο?

 

[...] ο τρόπος είναι να κάνετε business με αυτούς που ξέρετε. Εσύ εμπιστεύεσαι να δώσεις χρήματα σε κάποιον που γραφτηκε χτες και ισχυρίζεται οτι θα σου παραγγείλει κάτι?

 

Από αυτό εσύ έβγαλες πόρισμα ότι το Noiz έβαλε πλάτη στους Έλληνες;

Γιατί, πριν αρχίσει η μόδα των ομαδικών (παραγγελιών) ο Thomann έβλεπε Ελλάδα με το κυάλι;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

για να καταλάβω ρε παιδιά.

 

"κλειδώθηκαν" οι ομαδικές γιατι σας πηραν τηλέφωνο και διαμαρτηρήθηκαν κάποιοι γνωστοι σας έμποροι?

 

...

 

Ακριβώς Γιάννη μου. Και όχι μόνο πήραν τηλέφωνο αλλά -σου είπα- βρέθηκε και μισή πίτα γύρο στη ζαρντινιέρα του yameth. 

Σαν να μην έφταναν αυτά, σήμερα το πρωί με πήρε τηλέφωνο και η Ανγκελα Μέρκελ. Μιλήσαμε λίγο για το θέμα των Γερμανικών εξαγωγών προς Ελλάδα αλλά τελικά διαπίστωσα ότι με πήρε για άλλο λόγο: Σήμερα φτιάχνει γεμιστά και ήθελε τη γυναίκα μου να ρωτήσει για τον κιμά γιατί έχει μπερδευτεί με αυτά που διαβάζει στο noiz. Παρεπιπτόντως η Ανγκελα είναι πολύ χαμηλών τόνων και εξαίρετη επιστήμων. Τα καλοκαίρια που έρχεται διακοπές στην Κρήτη με τον άντρα της μαζευόμαστε και λύνουμε ασκήσεις στατιστικής-θερμοδυναμικής που είναι η μεγάλη της αγάπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ conspiracy theory ρε παιδιά, χαλαρώστε.

 

Πάντως, παρόλο που είναι απόλυτα κατανοητό ότι μπορεί να γίνουν χίλιες δυό μικροκομπίνες, αν και δεν ξέρω αν έχει συμβεί κάτι τέτοιο ποτέ, είναι επίσης απόλυτα κατανοητό ότι το noiz δεν μπορεί να φέρει καμία ευθύνη, όντας απλά το μέσο επικοινωνίας. Θα ήταν σαν να κατηγορούσε κάποιος τον ΟΤΕ γιατί π.χ. έδωσε το ΡΙΝ του σε κάποιον στο τηλέφωνο. Αρα, το μόνο πρόβλημα που μπορώ να σκεφτώ είναι το πρήξιμο στους moderators στην σπάνια περίπτωση που κάποιος και έχει πέσει θύμα και ταυτόχρονα δεν έχει την ψυχραιμία να αντιληφθεί ότι αυτός και μόνο αυτός φέρει ευθύνη.

 

Έτσι, η απαγόρευση, γιατί περί απαγορεύσεως πρόκειται, φαίνεται μάλλον κάπως υπερβολική και δυστυχώς μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ακριβώς δεν κατάλαβες; Στα έκανε λιανά ο blue:

 

Από αυτό εσύ έβγαλες πόρισμα ότι το Noiz έβαλε πλάτη στους Έλληνες;

Γιατί, πριν αρχίσει η μόδα των ομαδικών (παραγγελιών) ο Thomann έβλεπε Ελλάδα με το κυάλι;

 

εσυ δηλαδί που τα κατάλαβες όλα, μου παρεθεσες κάτι που τελικά δεν ισχύει μιας και ηρθε να σε διαψεύσει καπάκι ο harilatron.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου