Προς το περιεχόμενο

Hard Rock Διασκευη του ''Μαγική αυλή'' απο Κερινοι και ρει


tasosSG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους και σε ολες σας...

Στην καινουρια σελιδα του συγκροτηματος που ανεβηκε προσφατα,μεταξυ αλλων εχουμε ανεβασει και μια διασκευη του ''Μαγική αυλή'' των 2002gr..

 

Ακουστε και περιμενω τα σχολια σας και για αυτο αλλα και για τα υπολοιπα κομματια που υπαρχουν...

 

http://kerinoi.gr/kerinoi/NEW_ALBUM/Entries/2010/7/6_MAGIKE_AULE.html

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μια ενδιαφερουσα διασκευη, αλλα προσωπικα μου τα χαλασε λιγο στο κουπλε κ κιθαρα. Μου φανηκε λιγο too much η παραμορφωση :). Αλλα ταιριαζε παρα πολυ στο ρεφραιν ;) και μου αρεσε η φωνη. Ωραια με τσαμπουκα 8)

Επισης μου αρεσε πολυ το κομματι  "Ταξιδι".

 

Παντα επιτυχιες!! ;D

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια...

Χαιρομαι που βρηκες υπερβολικες τις κιθαρες στο κουπλε μιας και αυτος ηταν εξ αρχης ο στοχος!!! ;)

 

Και παλι σε ευχαριστω...

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα στο youtube τελικά.

Το κομμάτι είναι πολύ καλό.Θα ακούσω και τα υπόλοιπα καθότι πιστεύω ότι θα είναι εξίσου καλά.Αν μου αρέσει το πρώτο τραγούδι που ακούω από ένα συγκρότημα,μου αρέσουν και τα υπόλοιπα.Είναι πλέον κανόνας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει- δεν μου αρέσει 1-0.

Ενδιαφέρουσα άποψη, καλή ενορχήστρωση.

Η φωνή στο κουπλέ ίσως θά 'πρεπε ν' ακουστεί λιγότερο <<παιδική>>. Δηλ. κάτι μου λέει ότι να το λέγατε πιο τσαμπουκοειδώς το κομμάτι θα ήταν>>>>+++.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδέα είναι καλή αλλά το παρα-βαρύνατε το κομμάτι. Επίσης, κάτι επικο-μέταλ περάσματα δεν του πάνε καθόλου στη φωνή. Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα έσκιζε αν του κάνατε μια πιο ελαφριά διασκευή πανκο-μέταλ, ιδίως λόγω του ρεφρέν...

 

(Edit: Δυστυχώς, βλέπω ακόμα μια μπάντα, με "έξυπνο" και λογοπαιχνιδιάρικο όνομα. Έχει γίνει τόσες φορές που έχει πάψει από καιρό να είναι πρωτότυπο...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το κομμάτι το έχω λειώσει εδω και κάτι δεκαετίες, μπορώ να πω ότι σίγουρα είναι τελείως διαφορετική άποψη από την πρωτότυπη. Αυτό και μόνο το κάνει ενδιαφέρον, συν το ότι είναι καλοπαιγμένο και με ωραία ριφάκια.

Τώρα βέβαια, θα προτιμούσα το συγκεκριμένο κομμάτι να έβγαζε λιγότερη εΐτίλα και να πλησίαζε περισσότερο τον ήχο του 2010, αλλά γνωρίζω ότι άυτό έχει να κάνει σε γενικές γραμμές και με τα μέσα που διαθέτουμε για την παραγωγή.

Τους παλαιολιθικούς χαρτνροκάδες πάντως τους αγγίξατε μπορώ να πω, οπότε και η διασκευή είναι πετυχημένη...

 

Άντε και τα παραμύθια της γιαγιάς τώρα... :D

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου