Προς το περιεχόμενο

Όψιμο Καλοκαιρινό Κρασί - gkou & gdevelek


gdevelek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, πολύ σωστό αυτό που αναφέρεις RayDTutto. Tα εφέ είναι το "αλάτι" σε κάθε παραγωγή. Κι εγώ ένα σχετικά φθηνό μικρόφωνο ηχογράφισα, δεν μου έχει έρθει ακόμα το καλό από Thomman.

freerock1974, σε ευχαριστούμε πολύ! :)

Επίσης να πω ότι έχω πάθει πλάκα με την καθαρά αγγλική προφορά του gdevelek! Αξίζει τον κόπο να συνεργαστεί  και με άλλους μουσικούς για τη δημιουργία κι άλλων κομματιών (δικών τους ή διασκευών). Πολύ το χάρηκα που συνεργάστηκα μαζί του κι ελπίζω να το επαναλάβουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να το ακούσω 3 φορές για να καταλήξω ότι μου αρέσει. Λοιπόν μου άρεσε και ο Nick Cavelek με τη περίεργη χροιά του και η Gkou. Παιδιά η τραγουδιστική σας άποψή είναι τέτοια που υπάρχει σε δεκάδες ψευτοψυχεδελικά άλμπουμ της δεκαετίας του '60 και ταίριαξε άψογα με το συγκεκριμμένο κομμάτι. Gkou ευτυχώς δεν το τραγούδησες σαν κλαψ...... όπως έχεις κάνει σε άλλα στο παρελθόν.

Όσον αφορά το b.t είναι για κλάμματα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gkou ευτυχώς δεν το τραγούδησες σαν κλαψ...... όπως έχεις κάνει σε άλλα στο παρελθόν.

...απλά έλιωσα ;D ;D ;D (όχι πως δεν έχεις δίκιο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα strings ειναι θανατηφορα ;D ,τετοιο ηχο εχω να ακουσω απο το Ροδα,Τσαντα και Κοπανα ;D ;D

 

Καλα τραγουδαει η κοπελλα,λιγος τσαμπουκας ακομα δεν θα εβλαπτε,και η ανδρικη φωνη δεν ειναι και τοσο χαλια

 

Ενταξει η...παραγωγη και η ενορχηστρωση  ειναι απλα ΕΠΟΣ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθολου κακες οι φωνες, well done. Πατανε ωραια, καλη χροια εχετε και οι δυο, αντε και εις ανωτερα,

 

Το μπακινγκ τρακ βεβαια ουτε για Band In A Box θα περνουσε, ελπιζω να μη πληρωσατε πολλα ;D ;D

 

Τα strings ειναι θανατηφορα ;D ,τετοιο ηχο εχω να ακουσω απο το Ροδα,Τσαντα και Κοπανα ;D ;D

 

 

03:26 - 03:28 εχασα το εδαφος κατω απ'τα ποδια μου  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ανδρικη φωνη δεν ειναι και τοσο χαλια

 

εφόσον δεν αισθάνθηκες την παρόρμηση να τραβήξεις το PC από την πρίζα, μου αρκεί  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τραγουδας,ετσι κι αλλοιως δεν χρειαζεται να εισαι.... καλιφωνος για να τραγουδησεις το...ροκ...τσαμπουκα και αποψη χρειαζεται μονο.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε σαν τις ενορχηστρώσεις του Cohen(οι οποίες είναι τραγικές, δεν συμφωνείτε?).

 

Δύο πράγματα που ίσως θα ήθελες να ξέρεις γι' αυτό το θέμα:

 

α) Ο Cohen στα live περιστοιχιζόταν από μία σπουδαία μπάντα, οι οποίοι είχαν το - πολύ δύσκολο - έργο να προσπαθησουν να ενορχηστρώσουν κομάτια που αρχικά ήταν γραμμένα για ακουστική κιθάρα και μόνο. Δεν ξέρω ποιος θα τα κατάφερνε καλύτερα.

 

β) Η αισθητική των ενορχηστρώσεων (από το Various Positions και μετά) σχετίζεται με το ότι γράφει κυρίως σε ένα φορητό αρμονιάκι και πιστεύει σε αυτή τη ψεύτικη αισθητική τους (ξέρεις... παλιά Portasound και τέτοια).

 

Ελπίζω να επανεκτιμήσεις.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου